Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Zmiany w wersji 8.1 na Androida

Re: Zmiany w wersji 8.1 na Androida

Postprzez wKar » wtorek, 1 sty 2013, 14:51

chwialiłem... w jakimś innym wątku...
a tak serio, to jadąc A2ką też całkiem szybko (nie powiem ile bo było więcej niż można) coś zgłupiało. GPS, telefon, NE... nie wiem... w każdym razie pokazał mi pozycję GPS gdzieś na oceanie na granicy możliwości NE (wg NE przy krańcu świata ;-) gdzie ze zdumieniem obserwowałem rosnące prędkości. Jeśli dobrze pamiętam pierwszy restart nie pomógł, nadal pokazywał jakieś cuda, restart telefonu chyba dopiero pomógł, ale to jakoś w czerwcu było czy lipcu i średnio pamiętam.
wKar
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Xperia Z

Postprzez lchmiel » wtorek, 1 sty 2013, 21:31

Ee, wKar, nie opowiadaj. Leciałeś samolotem i włączyłeś NE :lol:
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Re: Zmiany w wersji 8.1

Postprzez beata4321 » niedziela, 6 sty 2013, 18:03

ko777 napisał(a):Konkretne pytanie do Kasi: kiedy będzie 8.1 w wersji kolorystyce T-mobile? Nie wiem czy czekać.

podpinam się pod to pytanie, też czekam na "niebieską" wersję :)
beata4321

Telefon: galaxy advance

Postprzez ko777 » niedziela, 6 sty 2013, 23:27

beata4321 napisał(a):
ko777 napisał(a):Konkretne pytanie do Kasi: kiedy będzie 8.1 w wersji kolorystyce T-mobile? Nie wiem czy czekać.

podpinam się pod to pytanie, też czekam na "niebieską" wersję :)

Jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś z ekipy NE raczył konkretnie odpowiedzieć na moje konkretne pytanie, a było ich kilka. Totalna olewka, więc beata 4321 porzuć wszelką nadzieję. Ja się nie doczekałem odpowiedzi do tej pory. Ogólnie mam wrażenie nastania totalnego bajzlu w rozwoju produktu NE, zespół jakby kompletnie się pogubił w tym co robi, a kontakt z zainteresowanymi usługą klientami ograniczony jest do minimum.
Ktoś zresztą tu wcześniej wspomniał, że wersja 8.1 jest bardzo cicha, więc póki co czekam i się w 8.1 nie pakuję. Może ktoś z użytkowników (bo przecież nie z pracowników :twisted: ) potwierdzi, jak jest z tym głosem, czy jest cichszy niż w 8.0?
ko777

Telefon: Sony Xperia M2

Postprzez beata4321 » niedziela, 6 sty 2013, 23:30

Ty to umiesz pocieszyć ;)
beata4321

Telefon: galaxy advance

Postprzez piowolt » niedziela, 6 sty 2013, 23:43

ko777 napisał(a):
beata4321 napisał(a):

Może ktoś z użytkowników (bo przecież nie z pracowników :twisted: ) potwierdzi, jak jest z tym głosem, czy jest cichszy niż w 8.0?

Cichszy? Że komunikaty są cichsze?
U mnie jest chyba OK, bo nie zauważyłem żadnej różnicy w stosunku do 8.0

Chyba że przy przeniesieniu głosu na zestaw głośnomówiący przez BT, ale tego nie wiem bo nie korzystam.
Pozdrawiam
Piotr W.
piowolt

Telefon: HTC Desire

Postprzez lchmiel » niedziela, 6 sty 2013, 23:47

Nie mam Xperii, tylko Samsunga SGS2, więc nie wiem, na ile moje zdanie się przyda. U mnie NE 8.1 jest dokładnie tak samo głośny, jak 8.0, czyli zupełnie wystarczająco. Nawet nie nastawiam głosu na max, ani gdy słucham przez głośnik, ani tym bardziej gdy przez słuchawkę BT.

Natomiast słyszałem z własnych ust jednej z osób z NE, że uważałaby za dobre, gdyby można było w NE wybierać sobie palety barw, nie tylko dla map w wersji kontrastowej i pastelowej, ale także dla całego interfejsu. To, że takiego fajerwerku nie ma, jest tylko kwestią priorytetów i skończonych możliwości. Sam chciałbym mieć zdecydowanie ciemniejszą kolorystykę, taką jak nocna wersja mapy, ale to jednak jest dodatek, a nie rzecz zasadnicza. Nie chcę się wdawać w dyskusję na temat gustów i ergonomii, to już było wałkowane sto razy. Dodam tylko, że z relacji z ostatniego spotkania z użytkownikami wynika, że szykuje się nowy interfejs, przynajmniej dla ekranu nawigacji. Dlatego nie sądzę, aby teraz ktokolwiek brał się za zmiany w poprzednim.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez Michal1983 » poniedziałek, 7 sty 2013, 07:55

Wydawało się, że trasa z Jastrzębowskiego do Bukowieckiej jest prosta jak drut. Według przyzwyczajenia powinno się jechać
Jastrzębowskiego -> Rodowicza -> Dolina Służewiecka -> al. Sikorskiego -> al. Witosa -> Czerniakowska -> Solec -> Wybrzeże Kościuszkowskie -> Nowy Zjazd -> al. Solidarności -> Radzymińska -> Bukowiecka.
Początkowo NE wyznaczył trasę
Jastrzębowskiego -> Rodowicza -> Dolina Służewiecka -> al. Sikorskiego -> al. Witosa -> Czerniakowska -> Armi Ludowej -> Wał Miedzeszyński -> Wybrzeże Szczecińskie -> Okrzei -> Ząbkowska - Radzymińska -> Bukowiecka
Po zjechaniu z trasy i przejechaniu przez most Siekierkowski trasa powinna być:
Wał Miedzeszyński -> Wybrzeże Szczecińskie -> Okrzei -> Ząbkowska - Radzymińska -> Bukowiecka
Jednak zaczęły się kombinacje z trasą i gdybym nie skręcił w Ratuszową to wyglądałoby to tak:
Wybrzeże Helskie -> Starzyńskiego -> Rondo Żaba...
A z racji że skręciłem w Ratuszową zamiast:
Ratszuowa -> 11 listopada -> (Środkowa -> Wileńska -> Szwedzka) lub (Szwedzka) -> al. Solidarności
Zostałem pokierowany:
Ratuszowa -> 11 Listopada -> św Wincentego -> Borzymowska/Trocka -> Radzymińska -> Bukowiecka
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Laputa » poniedziałek, 7 sty 2013, 09:55

Ko777, komunikaty w wersji 8.1 nie powinny być cichsze niż w wersji 8.0, a wersja w kolorystyce T-mobile będzie jeszcze w tym tygodniu.
Laputa

Postprzez bczyzowski » poniedziałek, 7 sty 2013, 10:08

Jedynie przydałaby się dobrze działająca funkcja zmieniana głośności z prędkością.
bczyzowski

Telefon: Samsung Galaxy Note 2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert