Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Wyprzedzania na skrzyżowaniach

Wyprzedzania na skrzyżowaniach

Postprzez Michal1983 » wtorek, 11 gru 2012, 06:12

Ostatnio irytuje mnie wręcz skłonność innych kierowców do wyprzedzania tych, którzy już czekają na możliwość skrętu na skrzyżowaniach. Nie możliwą rzeczą jest gdy do skrzyżowania prowadzi jeden pas do skrętu aby robić z niego dwa. Już nawet dochodzi do wypadków z tego powodu. A najzabawniejsze jest to że ci ludzie też nie skracają wcześniej niż ją bym skręcił. Zagrożenie jakie stwarzają jest nie wspolmierne z efektem.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Re: Wyprzedzania na skrzyżowaniach

Postprzez jotde » wtorek, 11 gru 2012, 10:04

No cóż po prostu podobnie jak i ja (i mnóstwo innych normalnych użytkowników dróg) jest frajerem, którego "królowie szos" mają prawo, a nawet moralny obowiązek, zostawić daleko w tyle ;)
Nawet w rodzinie mam taki przypadek, skądinąd sympatyczny człowiek, a unikam jak ognia wsiadania do jego samochodu, bo można dostać zawału.
jotde
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung GT-i8160

Postprzez Michal1983 » sobota, 2 lut 2013, 05:22

Już któryś raz czekając na możliwość skrętu w lewo z ulicy Archiwalnej w Pawinskiego jestem wyprzedany przez inne samochody skrecajace w lewo. Czemu ci kierowcy w ogóle nie patrzą lub ignorują to co ją robię?
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
Michal1983

Postprzez lchmiel » sobota, 2 lut 2013, 23:24

Dziś miałem ciekawą przygodę z takim "królem".

Jechaliśmy przez Warszawą w dwa samochody z żoną, żona pierwsza, ja za nią, więc widziałem, co się dzieje wokół jej samochodu. Jesteśmy na Marszałkowskiej przed rondem z Jerozolimskimi od południowej strony. Są tam cztery pasy. Licząc od prawej: pierwszy do skrętu w prawo i jazdy prosto, drugi i trzeci tylko do jazdy prosto i czwarty tylko do skrętu w lewo. Ja stoję na pasie drugim, żona na trzecim. Przed nią niebieski samochód. Włącza się zielone światło, niebieski zabiera się do skrętu w lewo w Jerozolimskie (przyblokowując moją żonę jadącą oczywiście prosto) i w tej chwili orientuje się, że na czwartym pasie do skrętu w lewo jako pierwsza zabiera się służba miejska. Widać, jak niebieski rezygnuje z pirackiego skrętu wprost przed nos służby miejskiej i chwiejnie odjeżdża ze skrzyżowania prosto, w Marszałkowską. Widać, jak nie wie, co dalej zrobić, bo ni to zmienia pas, ni to zostaje ma nim. Możliwość zawrócenia ma dopiero dwa skrzyżowania dalej, przy Królewskiej. Jego manewry wprowadzają zamęt na drodze przez setki metrów. Z ulgą go obydwoje wyprzedzamy. 8-)

Radary i lasery wyłapują stada szaraczków, którzy przekroczą ograniczenie o 10 km/h z nieuwagi dociskając do deski w swoich Tico i Cinquecento. A właścicieli świata i okolic raczej nie powstrzymają. Nic nie zastąpi powrotu do zwykłego wychowania, zdrowego rozsądku i powszechnej dezaprobaty dla bezczelności. Czy to jeszcze nastąpi za mojego życia?
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez Michal1983 » niedziela, 3 lut 2013, 06:23

Tak myślę, że w przypadku opisanej wyżej przeze mnie sytuacji ludzie nie bardzo chyba wiedzą, że są na drodze jednokierunkowej albo że na takiej drodze skręt w lewo wykonuje się z lewej krawędzi drogi a nie ze środka jak na drogach dwukierunkowych.
Michal1983

Postprzez lchmiel » poniedziałek, 4 lut 2013, 20:48

Przepraszam, czy ktoś był we Włoszech? Ja byłem, samochodem jeździłem (jako pasażer ;) ), a mimo to żyję.

Polscy kierowcy nie są największymi szaleńcami. Poza Włochami są jeszcze Turcy, Arabowie, ...
LChmiel
lchmiel

Postprzez Michal1983 » czwartek, 7 lut 2013, 05:39

Tylko po co równać w dół pocieszając się, że nie jest tak źle jak w innych krajach. Ulice już zmieniły się w legalne tory wyścigowe a policja mimo usilnych starań jest bezradna. Kiedy wkońcu ludzie zobaczą jak bezpiecznie jeździ się wolniej, bez komponowania przy różnych podstawowych manewrach?
Michal1983

Postprzez lchmiel » piątek, 8 lut 2013, 01:23

Racja.

Mnie chodziło o to, że wcale nie jest tak, że Polska jest najgorsza. To jest jedna z tych rzeczy, które zupełnie niepotrzebnie się powtarza. Zwyczajnie, nie dajmy sobie tego wmówić.

Każdy kraj ma swoją specyfikę, ale zasadniczo ludzie są do siebie wszędzie dość podobni. Przynajmniej w Europie.

Bywają sytuacje, że trzeba się pośpieszyć. Mnie zdarzyły się takie dwie w czasie ostatniego roku. Wtedy także trzeba postawić sobie bardzo wysokie wymagania: jechać szybciej, ale tak, żeby innych nie denerwować, nie straszyć i nie stwarzać niebezpiecznych sytuacji. To prawie niemożliwe, ale można jechać szybko z klasą, a można z prymitywną agresją. Myślę, że tu każdy będzie miał inne zdanie; trudno.

Oczywiście policja w obydwu przypadkach zatrzyma dokładnie tak samo.
LChmiel
lchmiel

Postprzez jotde » piątek, 8 lut 2013, 09:23

Tylko w tym drugim przypadku będziesz miał moralne poczucie słuszności :)
Zawsze jak chcę przeklnąć tego czy innego idiotę za niebezpieczne manewry i szybkość to powstrzymuje mnie myśl, że może ma powód. Ja raz miałem, córka urodziła się 5 minut po przekroczeniu progów szpitala.
jotde
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung GT-i8160

Postprzez lchmiel » piątek, 8 lut 2013, 14:16

Rety...
LChmiel
lchmiel