Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviExpert już dostępny w App Store!

Re: NaviExpert już dostępny w App Store!

Postprzez jarobe » poniedziałek, 7 sty 2013, 04:42

Trzymam kciuki za negocjacje z Apple w zakresie migracji.
Do niedawna były 2 systemy sprzedaży NE: abonament tradycyjne w NE i w kooperacji z operatorami telefonicznymi.
Teraz fundujecie 2 kolejne oddzielne systemy: google i iOS. Wszystko w różnych cenach, z różnymi zniżkami i promocjami i programami lojalnościowymi. Do tego dochodzi możliwość zakupu w Empiku i ... nie wiadomo gdzie jeszcze. Sam nie wiem czy mogę sobie kupić taki pakiet w Empiku, czy też nie, bo nie będzie mi pasował do mojego wykupionego abonamentu.
Używam NE niemal od początku jego funkcjonowania ... i jak zajrzałem na waszą stronę, to się połapać nie mogę.
Jak normalny człowiek, początkujący użytkownik, ma połapać się wy tym wszystkim? Tworzycie system sprzedaży swojego produktu bardziej skomplikowany niż Microsoft :(
Jak powstanie 5 różnych NE, to będzie to z dużą stratą dla marki.

Zanim jednak uda się wynegocjować wspólną platformę zakupową dla różnych systemów (dającą możliwość migracji) to powinniście stworzyć wersję trialową iOS.
Wersja 1.0 to właściwie początkowa beta. Jeśli chcecie żeby użytkownicy ją testowali to nie może ona kosztować tyle co wersja 8.1. Patrząc na rozwój wersji Windows Phone, upłynie jeszcze kilka miesięcy przed wdrożeniem wersji 1.1 , która i tak będzie bardzo uboga w stosunku do 8.1
Dodatkowo jak ktoś ma wykupiony abonament na 12 czy 24 miesiące, to nie będzie dodatkowo płacił za zabawę w testowanie nawigacji w iOS.
Myślę, że dla rozwoju NE wskazane jest udostępnienie wersji na dłużej niż 7 dni, zwłaszcza dla osób użytkujących wasz produkt, bo w tak krótkim czasie to nikt nie będzie się bawił w testowanie, bo nawet nie będzie mógł sprawdzić, czy jego zgłoszenia znalazły odzwierciedlenie w produkcie.

Czekam na wersję iOS 1.1 i możliwość przeniesienia abonamentu :)
jarobe
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia N80, 5800, C7, iPhone 4

Postprzez yazz007 » poniedziałek, 14 sty 2013, 11:29

Nie miałem przyjmności korzystać na innych telefonach ale na iOS aplikacja jest świetna. Wykupiłem abo na rok ale okazuje się, że aplikacja nie jest pełnowartościowa. Brakuje możliwości połączenia z kontem iCloud tak aby każde z moich iOS urządzeń mógło z niej korzystać. TO JEST PODSTAWOWA FUNKCJA W APPSTORE!!!

Moje życzenia po przejechaniu 1200 km:
- trochę większy przycisk CB na retinie, jadąc samochodem trudno w niego w celować - zerknijcie do aplikacji WAZE, moim zdaniem to najlepszy interfejs w nawigacjach
- zapisywanie położenia GPS w momencie naciśnięcia przycisku CB, tak aby można było dodać informację za chwilę, są różne momenty na drodze
- punkty VIA
- zapisywanie własnych ustawień POI - to jest bug, który teoretycznie powinien być rozwiązany razem z wprowadzeniem obsługi iCloud
- za małe informacje o prędkości, czasie dojazdu, itp na Retinie
- cachowanie mapy - nie wszędzie jest dobry zasięg, dobrze, że przynajmniej trasa jest cały czas dostępna pomimo braku zasięgu
- możliwość edycji POI - widziałem już kilkanaście, które były w szczerym polu, w tym stacje benzynowe!
- ikony/znaki handlowe dla stacji benzynowych, dlaczego tylko LOTOS ma? ja wolę SHELLa! ;-)

- praca w tle !
yazz007

Telefon: iPhone 4S

Postprzez virusek » wtorek, 22 sty 2013, 14:55

Spokojnie da sie sprzedawać abonamenty i usługi poza marketem (vide Mobilet), więc bardzo prosze o wprowadzenie możliwości przeniesienia konta. :D Bardzo przydatny był również dostep jednodniowy.
Dołączam się również do posta poprzednika odnośnie:
yazz007 napisał(a): zapisywanie położenia GPS w momencie naciśnięcia przycisku CB, tak aby można było dodać informację za chwilę, są różne momenty na drodze
- punkty VIA
- zapisywanie własnych ustawień POI - to jest bug, który teoretycznie powinien być rozwiązany razem z wprowadzeniem obsługi iCloud
- cachowanie mapy - nie wszędzie jest dobry zasięg, dobrze, że przynajmniej trasa jest cały czas dostępna pomimo braku zasięgu
- możliwość edycji POI - widziałem już kilkanaście, które były w szczerym polu, w tym stacje benzynowe!
virusek

Telefon: iPhone

Postprzez Prosek » sobota, 2 lut 2013, 12:42

Aktualizacja Naviexpert Na Iphone
Nareszcie wszystko idzie w dobrym kierunku
Możemy wybierać opcje tras
Nareszcie nawigacja bez problemu współpracuje z odtwarzczem muzyki,
na moment komunikatu nawigacji poziom dźwięku muzyki jest płynnie wyciszany
po zakończeniu komunikatu muzyka odtwarzana jest z poprzednim poziomem głośności.
Czekamy na
umożliwienie wpisywania punktów pośrednich,
zapisywanie aktualnej pozycji do ulubionych
Migracja wcześniej wykupionego abonamentu do Appstore
Jak na półtora miesiąca od premiery wersji na Iphone zrobiono bardzo dużo BRAWO !!!
Prosek

Telefon: iphone

Postprzez yazz007 » poniedziałek, 4 lut 2013, 10:12

Wersja 1.01 lista zmian i mój komentarz:
- możliwość wyboru typu trasy podczas jej układania, dostępne typy tras: Rekomendowana, Najszybsza, Głównymi, Krótka, 4x4 i ECO

Niestety nie ma porównania tras, choćby takiego jak na korkosfera.pl

- rozszerzenie komunikatów ostrzeżeń CB o odcinkowy pomiar prędkości
- możliwość określenia w ustawieniach domyślnego typu trasy
- możliwość zmiany daty i godziny wyjazdu podczas układania trasy
- powiększenie przycisku funkcji typu wł./wył.
- poprawa widoczności informacji na ekranie nawigacji w trybie dziennym, zmiana kontrastu elementów
- przyciemnienie koloru mapy w trybie nocnym

-poprawka funkcji związanych z iCloud, w tym działania na kilku urządzeniach tego samego użytkownika

Nie wiem jak to działa bo mi po prostu nie działa! Nie na tym polega licencja Apple czyli możliwość uruchomienia na 5 urządzeniach. NIe powinno być przypisane do konta iCloud tego samego użytkownika tylko do konta AppStore, pozostałe iUrządzenia mają przecież swoje konta iCloud.

- poprawka dźwięków i współodtwarzania dźwięków z aplikacji, z odtwarzaniem muzyki
- poprawki stabilności połączenia internetowego i aplikacji

W dalszym ciągu nie można zapisać swoich ustawień wyświetlania POI.

Ikony i informacje są za małe.

Cachowanie mapy - jeżdżę jedna trasą codziennie z włączoną nawigacją aby zasilać CT, codziennie pobiera mi mapy, a i kilka razy jechałem z białym ekranem. Pytam się dlaczego ? Dlaczego muszę codziennie pobierać wszystko od nowa ? TO JEST CHORE!
Większość osób tak jeździ, macie jakieś profity od operatorów GSM ?

Poza tymi dość istotnymi drobiazgami aplikacja i tak jest w tej chwili najlepsza :)

Pozdrawiam
yazz007

Postprzez KasiaD » poniedziałek, 4 lut 2013, 11:09

W tej chwili w przygotowaniu są kolejne funkcje zbliżające wersją na iPhone do androidowej.
Między innymi możliwość dodawania punktów pośrednich i edytowania trasy, która moim zdaniem, dzięki mechanizmom ios będzie zdecydowanie wygodniejsza w użyciu.

Cachowanie mapek - NE na iPhone działa na dokładnie takich samych zasadach ja wszystkie pozostałe brandy. Jest to aplikacja on-line. W kolejnej wersji planujemy zmiany dotyczące częstotliwości odświeżania mapek.

Jeśli chodzi o icloud. Yazz007, proszę Cię o spróbowanie poniższego scenariusza i odpisanie, w którym momencie nie działa on tak jak powinien i jaki wyskakuje błąd.
Pierwsze urządzenie
1. zaloguj się do icloud
2. odpal NE i w menu Narzędzia kliknij Odtwórz / Zapisz
Drugie urządzenie
3. jeśli jeszcze nie pobrałeś NE, pobierz z Appstore
4. zaloguj się do icloud
5. odpal NE i w menu Narzędzia kliknij Odtwórz / Zapisz
UWAGA! W każdym przypadku używamy dokładnie tego samego AppleID.
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S2

Postprzez yazz007 » czwartek, 7 lut 2013, 19:29

KasiaD napisał(a):Jeśli chodzi o icloud. Yazz007, proszę Cię o spróbowanie poniższego scenariusza i odpisanie, w którym momencie nie działa on tak jak powinien i jaki wyskakuje błąd.
Pierwsze urządzenie
1. zaloguj się do icloud
2. odpal NE i w menu Narzędzia kliknij Odtwórz / Zapisz
Drugie urządzenie
3. jeśli jeszcze nie pobrałeś NE, pobierz z Appstore
4. zaloguj się do icloud
5. odpal NE i w menu Narzędzia kliknij Odtwórz / Zapisz
UWAGA! W każdym przypadku używamy dokładnie tego samego AppleID.

Niestetu Kasiu, ale ta funkcjonalność nie działa :( Próbowałem kilka razy, zarówno na moim iPhonie, na którym kupiłem licencję, jak i mojej żony, mamy komunikat "Brak aktywnych usług ... bla bla ... KUP" ... Na szczęście u mnie nie kasuje licencji po tej operacji ;-)
yazz007

Postprzez Laputa » poniedziałek, 11 lut 2013, 12:43

yazz007 napisał(a):Niestetu Kasiu, ale ta funkcjonalność nie działa :( Próbowałem kilka razy, zarówno na moim iPhonie, na którym kupiłem licencję, jak i mojej żony, mamy komunikat "Brak aktywnych usług ... bla bla ... KUP" ... Na szczęście u mnie nie kasuje licencji po tej operacji ;-)

Czy korzystasz z tego samego Apple ID? Jeżeli tak, to prosimy o podanie numerów NaviExpert ID z obu aplikacji, które znajdziesz wchodząc w Narzędzia-> Moje Dane
Konieczne jest użycie tego samego Apple ID w iCloud, ponieważ nie ma technicznej możliwości zapisania na jednym AppleID i odtworzenia na innym, bo nie są ze sobą powiązane.
Laputa

Postprzez jarobe » wtorek, 12 lut 2013, 16:23

virusek napisał(a):Spokojnie da sie sprzedawać abonamenty i usługi poza marketem (vide Mobilet), więc bardzo prosze o wprowadzenie możliwości przeniesienia konta. :D Bardzo przydatny był również dostep jednodniowy.

To ja czekam z niecierpliwością na możliwość przeniesienia abonamentu, bo po 7 dniach testu pozostało już tylko wspomnienie.

Dla mnie przydałby się pakiet EUROPA, maj i wakacje tuż, tuż :)
jarobe
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia N80, 5800, C7, iPhone 4

Postprzez yazz007 » poniedziałek, 25 lut 2013, 09:25

Kolejne uwagi po codziennych jazdach:
1. Przy "wolnej" jeździe (bez wyznaczonej trasy) nie ostrzega o radarach i innych zdarzeniach na drodze. Niby aplikacja jest online a mimo to nie ładują się np. wszystkie radary. Naprawdę nie wiem jak to działa, bo np. radar na sąsiednej drodze został pokazany na mapie a na drodze, którą jechałem nie.

2. Nie można skasować trasy. Po wyznaczeniu trasy, jedyną opcją aby trasę usunąć jest restart aplikacji lub wyznaczenie nowej.

3. Wyznaczanie trasy bezpośrednio z Ulubionych lub Ostatnich nie wyświetla podsumowania trasy. Takie podsumowanie jest tylko poprzez opcję Nawiguj.

4. Po wyznaczeniu trasy opcja 'Przelicz trasę' nic nie robi, powinna być możliwość wyboru innego typu trasy, np. 'Przelicz trasę' na ... Tylko głównymi.
yazz007

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert