Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Wersja 8.2 Android

Re: Wersja 8.2 Android

Postprzez Qbek » wtorek, 21 maja 2013, 09:32

piowolt napisał(a):wjeżdżam w łuk 180 st.

Czyli powinien być komunikat o zawróceniu ;)
Qbek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez piowolt » wtorek, 21 maja 2013, 10:35

Qbek napisał(a):
piowolt napisał(a):wjeżdżam w łuk 180 st.

Czyli powinien być komunikat o zawróceniu ;)

Jeżdżę często w terenie górzystym gdzie bardzo często są 2 ciasne zakręty, takie "S". Trudno mówić tutaj o zawracaniu. Ale geometria mapy powinna to w czytelny sposób uwzględnić.
Pozdrawiam
Piotr W.
piowolt

Telefon: HTC Desire

Postprzez piowolt » wtorek, 21 maja 2013, 10:54

Laputa napisał(a):
piowolt napisał(a):W NE najczęściej ostry zakręt wygląda jak łagodny łuczek, często mnie zaskakuje to co jest na drodze w porównaniu z tym co widzę na mapie NE, na mapie mam mam np. za ok 500 m niby prosta drogą z lekkim zakrętem, więc szybkość dostosowuje do tego łuczku z NE, a tu nagle... niespodzianka, wjeżdżam w łuk 180 st.

Sytuacja, w której na mapie jest lekki łuk, a w realu bardzo ostry jest błędem w geometrii mapy. Poprosimy o podanie przykładu, takiego miejsca, a będziemy mogli to poprawić.

Trudno wskazać jedno miejsce, to częsty problem, jeżdżę już rok z NE, sporo w terenie górzystym i często się potykam o takie niespodzianki.
Np. ostatnia trasa, niedziela, wieczór po zmroku:
Gorlice - Ciężkowice - Gromnik - Zakliczyn - Tymowa - Lipnica - Nowy Wiśnicz - Kraków.
Na mapie widzę prostą drogę , z przeciwka żadnych świateł, wiec wyprzedzam kilka aut, a tu nagle zonk:)
Na szczęście nie ufam mapom NE, mam do nich tzw. ograniczone zaufanie i biorę poprawkę na to, że coś mnie może zaskoczyć.
Wspomniałem o konkurencyjnych mapach, ale z nimi naprawdę rewelacyjnie mi się jeździło nocami jeśli chodzi o geometrię drogi.
Pozdrawiam
Piotr W.
piowolt

Postprzez pwlsrs » wtorek, 21 maja 2013, 17:14

tutaj Sygic świetnie daje radę, mega płynnie i dokładnie pokazuje przebieg zakrętów, przydaje się zwłaszcza w nieznanej trasie jednakże należy podchodzić z rezerwą
pwlsrs

Telefon: LG G2

Postprzez piowolt » wtorek, 21 maja 2013, 18:01

pwlsrs napisał(a):tutaj Sygic świetnie daje radę, mega płynnie i dokładnie pokazuje przebieg zakrętów, przydaje się zwłaszcza w nieznanej trasie jednakże należy podchodzić z rezerwą

Sygic nie omija korków tak jak NE, po drugie, nie ma tak dobrej aktualizacji map (zaleta map online).

Np. masz teraz w Sygicu na mapie zamknięty zjazd z A4 do Brzeska a przed Tarnowem otwarty parę dni temu 2 pas ruchu? Zobacz jak cię poprowadzi z Krakowa do Brzeska autostradą.
Pozdrawiam
Piotr W.
piowolt

Postprzez mentos11 » wtorek, 21 maja 2013, 19:30

Piowolt ale zrozum że niektórzy wolą stać cały poniedziałek w korku na autostradzie A2 i mieć ładnie wyprofilowane zakręty i nic na to nie poradzimy :|
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez piowolt » wtorek, 21 maja 2013, 20:29

mentos11 napisał(a):Piowolt ale zrozum że niektórzy wolą stać cały poniedziałek w korku na autostradzie A2 i mieć ładnie wyprofilowane zakręty i nic na to nie poradzimy :|

Ja wolę nie stać w korkach, ale chce mieć też dobre mapy na których zakręt w prawo wygląda jak zakręt w prawo.
NE może stać się jedna z lepszych nawigacji, o ile twórcy będą słuchali użytkowników i tworzyli NE razem z nami.
Pozdrawiam
Piotr W.
piowolt

Postprzez pwlsrs » środa, 22 maja 2013, 20:44

Panowie, tylko bez bicia piany. Osobiście korzystam przynajmniej z 2 różnych nawigacji w zależności od potrzeb. Co do korków w NE, uwierzcie jeżeli coś sprawdza się w stolicy to nie znaczy że w innych miastach również się spisze.
pwlsrs

Telefon: LG G2

Postprzez sztaba » niedziela, 7 lip 2013, 08:22

Nie działa u mnie wstawianie do trasy punktów z ulubionych i ostatnio używanych. Czy u Was działa to poprawnie? Dotyczy to zarówno stabilnej 8.2 jak też 8.3 RC 12.
Telefon Galaxy Young GT-6310 (instaluję wersję dla i9000 - taka się podpowiada).
sztaba

Telefon: Samsung Galaxy Young (GT-S6310

Postprzez lchmiel » niedziela, 7 lip 2013, 13:35

Nie działa, gdy chcę jadąc skorzystać z funkcji "Wyszukaj na trasie". Wtedy zamiast dodać do dotychczasowej trasy zapomina ją i zaczyna nawigację do właśnie "wyszukanego" punktu. Czy o to Ci chodziło? Już o tym pisano, ale w RC 12 ten błąd nadal jest.

Natomiast działa, gdy zwyczajnie planuję trasę.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert