Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Naviexpert 8.2 - wersja dla Symbiana i Bada.

Naviexpert 8.2 - Gdzie są wyróżnione POI

Postprzez vtec_z » środa, 17 kwi 2013, 17:57

Nie wiem czy wyróżnione zginęły już w 8.1 czy dopiero w 8.2, jednak stało się. Do tej pory (sprawdziłem w 6.2.1) w ustawieniach POI była opcja [Wyróżnione], która dawała szansę na pokazywanie części POI inną czcionką niż pozostałe. W 8.2 takiej opcji brak.
Co ciekawe w ustawieniach wielkości czcionek (Ustawienia aplikacji->ekran) pozostała deklaracja wielkości czcionki dla wyróżnionych POI.
Co za nieelegancki brak konsekwencji ;)
First man, then machine (Soichiro Honda)
vtec_z
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Lumia 640XL LTE

Re: Naviexpert 8.2 - wersja dla Symbiana i Bada.

Postprzez Michal1983 » niedziela, 21 kwi 2013, 19:38

Dziwne, że mimo zaawansowania aplikacji przy skrzyżowaniach dróg krajowych z lokalnymi dalej aktualna pozycja zmienia się w mało racjonalny sposób. Nagle jadąc wprost drogą pozycja przeskakuje na poprzeczną drogę już nie mówiąc o sytuacjach gdy na prostej drodze nagle jedzie się pod prąd a za tym idzie wyznaczanie trasy.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Qbek » sobota, 4 maja 2013, 21:08

Nie wiem, czy w obliczu narastającej w społeczeństwie bezmyślności (kilka wjazdów pod prąd dróg szybkiego ruchu), sygnalizowane poniżej manewry nie powinny być regułą, a nie jak dotychczas błędem...

Scr000171.jpg
Scr000171.jpg (64.54 KiB) Przeglądane 1053 razy
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez lchmiel » sobota, 4 maja 2013, 22:07

Powszechna głupia chyba i mnie dotknęła, bo absurdalność tego rysunku pojąłem dopiero po pięciu minutach wpatrywania się w niego. A skoro ja sam tak reaguje, to do innych nie mogę mieć pretensji. Mam w związku z tym kilka uwag.

Jadąc drogą nie widzimy sytuacji z lotu ptaka i nie musimy rozumieć otoczenia aż tak dokładnie.

Mając przed sobą rozjazd możemy nie od razu zauważyć, że droga w lewo ma zakaz wjazdu. Szczególnie nocą albo we mgle.

A teraz odwrotnie: nie jesteśmy matołkiem, ale kierowcą rajdowym. Może wolelibyśmy dostać sygnał od pilota, że będzie skręt w lewo.

Jest na moich codziennych trasach ślimak, na którym właśnie łapię fiksa i słyszę "prosto". To jest jeszcze bardziej bez sensu, niż ten manewr powyżej.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez Michal1983 » niedziela, 5 maja 2013, 05:10

Przypomina to trochę komunikat jedz prosto nadawany prze AM na każdym skrzyżowaniu. Przecież jak nie powie, że ma gdzieś skręcić to będę jechał prosto. Wolałbym wiedzieć kiedy mam skręcić niż za ile jest następne skrzyżowanie.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 10.2.74 na mojej Nokii.
Michal1983

Postprzez Qbek » niedziela, 5 maja 2013, 10:01

Michal1983 napisał(a):Przypomina to trochę komunikat jedz prosto nadawany prze AM na każdym skrzyżowaniu. [...]

To zmień ustawienia w "Komunikatach":

Sygnalizacja "prosto"... - "Gdy do manewru" definiuje odległość do manewru, powyżej której program pokazuje „prosto". "Ignorując rozwidlenia" ogranicza do minimum pojawianie się na trasie komunikatów.

Zakręty (bez rozwidleń) - Umożliwia wyłączenie opcji informowania o zakrętach.

Pomiń skręty - ogranicza do minimum pojawiające się na trasie komunikatów "lekko w lewo/prawo".
Qbek

Postprzez Qbek » poniedziałek, 6 maja 2013, 20:32

Czy to standard, czy wersja Symbianowa nawiguje kretyńsko? Zamiast od razu ze stacji paliw skręcić w lewo, każe jechać w prawo, na skrzyżowaniu w prawo i tam zawracać!!! Na BP nie ma nakazu jazdy w prawo.

Obrazek
Qbek

Postprzez Qbek » poniedziałek, 13 maja 2013, 21:18

Nie bardzo rozumiem sens wyznaczonej poniżej trasy :(
Przecież w tym samym czasie będzie łatwiej przejechać przez dwa mini ronda, niż włączyć się do ruchu z drogi wojewódzkiej w drogę krajową...
image.jpg
image.jpg (95.34 KiB) Przeglądane 962 razy

image.jpg
image.jpg (69.16 KiB) Przeglądane 962 razy

image.jpg
image.jpg (82.02 KiB) Przeglądane 962 razy
Qbek

Postprzez mindzik » wtorek, 28 maja 2013, 10:11

Wersja na Symbiana nie ostrzega przed wypadkami, mimo że widzę na moim pasie ikonę wypadek CB.
mindzik

Telefon: Nokia N8

Postprzez Michal1983 » środa, 29 maja 2013, 05:58

Wczoraj miałem też taką sytuację, że ktoś naniósł wypadek na Sikorskiego a dostałem ostrzeżenie o fotoradarze. Chyba brakuje osobnych ostrzeżeń dla wypadków, albo ktoś też w tym miejscu dał informacje o fotoradarze przez pomyłkę.
Michal1983

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert