Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Android wersja NaviExpert beta 8.3

Re: Android wersja NaviExpert beta 8.3

Postprzez Michal1983 » czwartek, 23 maja 2013, 04:27

Tradycyjne pytanie kiedy będzie wersja 8.3 dla telefonów z systemem Symbian?
Wersja 8.3 zastępuje aktualnie zainstalowaną wersję stabilną.
Nadal nie ma demonstracji nawigacji.
Czy w wersji 9.0 dla androida doczekamy się tej funkcji, która była i działa w wersji 7.1?
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez mentos11 » czwartek, 23 maja 2013, 07:52

Ja wrócę do samego działania aplikacji bo widać że w tej wersji skupiono się na wyglądzie.
Ikonki dalej się nie powiększają dojeżdżając do nich dopiero po ich minięciu, a jeszcze w wersji 8.1 to działało???
Wyznaczanie trasy ze skrótów też obecnie jest irytujące bo trasa wyznaczana jest bez fix GPSu i trasa potrafi wyznaczyć z punktu 70km dalej (pokazałem na początku wątku taki przykład), problem jest taki że po złapaniu fixa trasy nie widać i co gorsza się nie przelicza !!! wiec nie wiadomo o co chodzi dopiero ręczne przeliczenie pomaga, pytanie czy o to chodzi korzystając ze skrótu aby nie móc nawigować i zastanawiać się o co chodzi?
Szczerze myślałem że zostanie to poprawione w tej wersji ale się przeliczyłem.
Znikło też ustawienie APR, teraz jest zawsze widoczne.
A ikonka traficu wskoczyła do menu nawigacji.
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez lchmiel » czwartek, 23 maja 2013, 08:14

Potwierdzam powyższe. Również "ostatnio używane" zupełnie nie działają.

Stoję w wielokilometrowym korku we Włochach. Jak się tu znalazłem?
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez Qbek » czwartek, 23 maja 2013, 08:36

Może testujesz nową funkcję, beta.korki ;)

A tak na poważnie... ktoś stoi, żeby jechać mógł ktoś :lol:
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez KasiaD » czwartek, 23 maja 2013, 09:56

lchmiel napisał(a):
Qbek napisał(a): Dziękuję za zrzuty poziome. W tej wersji już nie jest tak ładnie. Widać, że nacisk został położony na tryb pionowy. Osobiście nie rozumiem dlaczego. Przecież telewizory, monitory etc. mają układ poziomy... Naturalnie oko lepiej odbiera poziomy obraz. lchmiel by się tu chyba przydał ;) jako specjalista od obrazów :)

Napiszę, ale jeszcze jestem w drodze. Ja akurat używam pionowego. Poziomy jest oczywiście bardzo ważny, to jasne.

Ogólnie, nowa grafika jest lepsza.

Tryb poziomy jest równie ważny jak pionowy - cały czas nad nim pracujemy.

ALEX napisał(a):Jaki jest sens wymyślać nowy kształt ikonek manewru zamiast poświęcić ten czas na sprawienie żeby działały poprawnie (sugeruję wyświetlenie fragmentu mapy)?

Nie projektowaliśmy nowych ikonek manewru.

lchmiel napisał(a):Potwierdzam powyższe. Również "ostatnio używane" zupełnie nie działają.

Lchmiel, możesz rozwinąć? Masz na myśli często używane na głównym ekranie?
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S2

Postprzez intimo » czwartek, 23 maja 2013, 10:33

Licznik predkosci znow zamraza sie gdy samochod zatrzymal sie. Po dluzszej chwili pojawia sie zero. Aplikacja 2 na 4 zamkniecia po zakonczeniu nawigowania zamknela sie. pozostale 2 razy wyszla do menu glowego. Prosze wybaczyc polskie znaki, pisze na angielskim androidzie.
intimo

Telefon: Samsung Galaxy A5 (2016)

Postprzez Marian » czwartek, 23 maja 2013, 10:53

ALEX napisał(a):Jaki jest sens wymyślać nowy kształt ikonek manewru zamiast poświęcić ten czas na sprawienie żeby działały poprawnie (sugeruję wyświetlenie fragmentu mapy)?
Czy mógłbyś rozwinąć zaznaczony fragment?
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez algi » czwartek, 23 maja 2013, 11:52

lchmiel napisał(a):
Jedni będą żałować tego guzika, inni innego; jedni za zbędny będą uważać taki element, inni inny. Ja potrzebuję strzałki do celu, algi nie. ....... Bez licznych opcji zaawansowanych się nie obejdzie.

I tu wystarczy w opcjach - on/off - pokazuj kompas/kierunek do celu.
Wtedy i ja będę zadowolony i lchmiel będzie zadowolony :)

lchmiel napisał(a):Zarówno tryb poziomy, jak i pionowy powinny być dopracowane. Dla mnie naturalny jest widok taki, jak kartka papieru. Podobnie złożyłbym mapę, gdybym miał papierową. Wolę widzieć drogę daleko, a nie okolice wszerz. Inni wolą widzieć tak, jak się patrzy na krajobraz: 90 stopni od nosa w lewo i 90 w prawo. A wolne miejsca z boku można wtedy wykorzystać na guziki. Też dobry pomysł, ale pod warunkiem, że się ma na prawdę duży ekran.

Od początku jeździłem z NE w trybie pionowym. Z drugiej strony to zrozumiałe skoro zaczynałem na Nokii 6300, poprzez LG GT505, ale przyznam że już na Samsung Galaxy S / S+ w pionie jeździłem w 90%.
Poziom pojawił się trochę w związku z aplikacją Autoguard - na początku dziwnie - rzeczywiście problem był z APR przysłaniającym trasę - tu pion ma zdecydowaną przewagę. Obecnie na Note 2, czyli wspomnianym dużym ekranie - 95% jeżdżę w poziomie. Trochę to wymusza Autoguard ale już się przyzwyczaiłem...
Tak więc oba tryby muszą być dopracowane a do tego uwzględniając rozmiary i rozdzielczości ekranów.
Nie powinien to być problem skoro aplikacja to nie jedno .apk tylko wiele w zależności od telefonu.

lchmiel napisał(a):Mamy osobną nocą paletę barw trafiku. Ciemne, stonowane barwy. Dyskretna elegancja. Dobrze.

Potwierdzam, szczególnie dotyczy to wyświetlaczy AMOLEDowych, gdzie nawet w nocy na podświetleniu "zero", trafik potrafił "razić". Teraz jest super.

lchmiel napisał(a):Weźcie kiedyś na warsztat katalogi ulubionych. Ulubionych przybywa. Nie sposób wszystkiego zawsze od nowa wyszukiwać. Mapy się poprawiają, OK, ale są liczne miejsca, których trzeba z trudem szukać studiując mapy.

Oj tak - na co dzień w "katalogu głównym" chciałbym mieć to co często używam.
Ale chciałbym mieć podkatalogi gdy wyjeżdżam w trasy - można sobie podzielić kierunkami ale wypadami weekendowymi czy wakacjami - co będziemy zwiedzać w okolicy. To wszystko w jednym worku się miesza i trzeba sztucznie sobie to "sortować" dodając jakiś prefiks z przodu.

lchmiel napisał(a):Prawie cała góra ekranu jest przysłonięta granatowymi polami informacyjnymi. Może więc czas na rezygnację z chmurek? Dla mnie to infantylne. Może komuś się spodobać, ale po pierwszym miesiącu przejdzie każdemu (chyba, że umożliwicie robienie skórek na NE :D). Zresztą, widać tylko cienki pasek czystego nieba, więc nie wiadomo dokładnie, co na nim widać.

Infantylne ale i zaburzające czytelność belek - takie miałem pierwsze wrażenie po odpaleniu trasy w trybie nocnym.
W wersji "dziennej" aż tak mi się to nie rzuciło w oczy.
Czyli ponownie - on/off "pokaż chmurki" w opcjach załatwiło by sprawę....

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi

Telefon: Galaxy Note 4 SM-910C

Postprzez lchmiel » czwartek, 23 maja 2013, 12:32

KasiaD napisał(a):
lchmiel napisał(a):Również "ostatnio używane" zupełnie nie działają.

Lchmiel, możesz rozwinąć? Masz na myśli często używane na głównym ekranie?

Tak, chodzi mi o często używane na głównym ekranie.

Myślałem, że może nowy program musi się od nowa nauczyć, więc na razie nie umie: pokazuje mi kilkadziesiąt adresów w losowym porządku. Jednak, kilka razy w ciągu dnia jechałem w określone miejsce, ale pojawiło się ono na głównym ekranie dopiero za trzecim czy czwartym razem. Dotąd ostatnio wybierany punkt od razu awansował w "częstych" na jedno z pierwszych miejsc. A jeśli musi się nauczyć, to niech nie pokazuje na początek nic.

Teraz kasuję prawie całą listę "częstych", ale od pewnej liczby skasowanych dalej się nie kasują.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez mentos11 » czwartek, 23 maja 2013, 12:45

A co z ograniczeniem prędkości?
Miało być wyrzucone z paska adresowego i miała być jakaś wyraźna różnica przy przekroczeniu prędkości ?!
Najprościej jest wyszarzyć znaczek a przy przekroczeniu zmienić na kolorowy, czytelniej się nie da .
mentos11

Telefon: moto g

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert