Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Wersja 1.5 Windows Phone - NARESZCIE!

Re: Wersja 1.5 Windows Phone - NARESZCIE!

Postprzez jeronimo » środa, 3 lip 2013, 11:11

KasiaD napisał(a):Po pierwsze... bardzo mocno wszystkich przepraszamy za zniknięcie wersji 1.4 z Marketplace.

Nie było to zamierzone i niestety jest spowodowane małą wadą sklepu. W momencie wycięcia z supportu Lumii 610, przestała być dla niej dostępna również wersja 1.4.
Jesteśmy w tracie udostępniania drugiej apki, właśnie w wersji 1.4 dla telefonów Lumia 610. Powinna być lada dzień dostępna. Wówczas w markecie będą dostępne dwie wersje aplikacji, 1.5 i 1.4.

Takie rozwiązanie problemu jest już akceptowalne z mojego punktu widzenia - użytkownika Lumii 610 z abonamentem na NE, któremu nagle nawigacja przestała działać.
W związku z informacją powyżej mam pytanie - czy aplikacja w wersji 1.4 którą mam zainstalowaną w telefonie po prostu zacznie funkcjonować, czy będzie trzeba pobrać i zainstalować ponownie udostępnioną wersję 1.4 ?
jeronimo
Użytkownik forum Użytkownik forum

Postprzez mentos11 » środa, 3 lip 2013, 11:55

Spokojnie, Ekipa NE postępuję honorowo i jak napiszesz do suportu, to Ci przedłużą abonament :)
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez jeronimo » środa, 3 lip 2013, 12:10

mentos11 napisał(a):Spokojnie, Ekipa NE postępuję honorowo i jak napiszesz do suportu, to Ci przedłużą abonament :)

Dzięki za dobre słowo ale nie o to mi chodziło ;)
Moje pytanie jest ściśle techniczne - czy mam odinstalować starą wersję 1.4 i zainstalować nową 1.4 czy ta, którą mam zainstalowaną po prostu zacznie normalnie funkcjonować ?

Moje pytanie wynika przede wszystkim z faktu, iż nie znam swojego nr. ID do którego przypisana została licencja i w przypadku reinstalacji będę miał problem z podaniem tej informacji.
Nie zapisałem wcześniej tego numeru (mam tylko nr. licencji) a w obecnej chwili technicznie nie jestem w stanie tego numeru sprawdzić w aplikacji ponieważ Navi Expert przestał funkcjonować w moim telefonie (lumia 610)

Jeśli to możliwe proszę o konkretną odpowiedź kogoś z obsługi NE.

dzięki i pozdrawiam
jeronimo

Postprzez MariuszHD » środa, 3 lip 2013, 14:23

Po pierwsze Twoje IP jest przypisane do konta WP, tak że nie ma problemu z instalacją. Po drugie wejdź u ustawienia, potem w Moje usługi i tam jest Twoje ID :)
MariuszHD

Telefon: HTC One A9s

Postprzez jeronimo » środa, 3 lip 2013, 14:44

MariuszHD napisał(a):Po pierwsze Twoje IP jest przypisane do konta WP, tak że nie ma problemu z instalacją.

Czyli po ponownej instalacji Naviexpert na tym samym smartfonie dotychczasowa licencja powinna być przyznana automatycznie - czy dobrze myślę ?
MariuszHD napisał(a):Po drugie wejdź u ustawienia, potem w Moje usługi i tam jest Twoje ID

W poprzednim poście napisałem, że nie ma możliwości sprawdzenia ID ponieważ aplikacja od soboty 29 czarwca przestała prawidłowo funkcjonować. Podczas próby wejścia w "ustawienia" program wyłącza się.
Żadna funkcja programu wymagająca połączenia z serwerami dostawcy nie działa. Jedyna rzecz jaką można zrobić to uruchomić aplikację i popatrzeć sobie na kafelki.
jeronimo

Postprzez MariuszHD » środa, 3 lip 2013, 14:50

Tak. Wystarczy zainstalować apke i nic więcej nie musisz robić. Wszystko, to co było będzie.

Aha. To jak sobie zainstalujesz ponownie NE, to wtedy sprawdzisz sobie ID :)
MariuszHD

Telefon: HTC One A9s

Postprzez KasiaD » czwartek, 4 lip 2013, 08:28

jeronimo napisał(a):
MariuszHD napisał(a):Po pierwsze Twoje IP jest przypisane do konta WP, tak że nie ma problemu z instalacją.

Czyli po ponownej instalacji Naviexpert na tym samym smartfonie dotychczasowa licencja powinna być przyznana automatycznie - czy dobrze myślę ?

Jest dokładnie tak, jak na Mariusz napisał :). Licencja i konto jest związane z Twoim identyfikatorem Windows LiveID. Obawiam się, że reinstalacja aplikacji będzie konieczna. Natomiast wystarczy, że zainstalujesz ja z marketu używając tego samego WindowsLiveID, konto i licencja przywróci się automatycznie.

Oczywiście przedłużymy Tobie abonament w ramach zadość uczynienia za brak możliwości korzystania z aplikacji.
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S2

Postprzez szarnavi12 » piątek, 5 lip 2013, 10:42

Witam,

Niestety coraz bardziej rozczarowuję się postępowaniem firmy....:(
Po raz kolejny staję przed sytuacją, że potrzebuję nawigacji, a staję przed zawieszonym programem.
Jednym a podstawowych walorów, o którym zresztą już kiedyś pisałem jest działanie, wtedy kiedy potrzeba. Użytkownik, który zaskakiwany jest co chwila sytuacją, że patrzy bezradnie w ekran i nie wie co się dzieje, czy to chwilowe, czy pomoże restart itp.. ja spróbowałem reinstalki, co kiedyś pomagało i ... nie mam nic :(
A może by tak przynajmniej informacja w postaci mejla do użytkownika lub coś podobnego, że szykują się zmiany? przecież jesteśmy rozpoznawani przez numer ID i konto WL.
A abonamencik leci, ale to najmniejszy problem, przecież kupuje się nie po to, aby mieć, tylko używać...

Mój telefon to Lumia 610.
szarnavi12
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: lumia 625

Postprzez KasiaD » wtorek, 9 lip 2013, 08:09

Uwaga!
Wersja 1.4 aplikacji NaviExpert Windows Phone, m.in. dla telefonu Lumia 610, dostępna jest pod poniższym linkiem:

http://getne.pl/wp7/1.4 - wystarczy wpisać go w przeglądarce internetowej telefonu.

Jeszcze raz bardzo wszystkich przepraszamy za niedogodności.
Wszystkie osoby, które miały utrudnione korzystanie z aplikacji bardzo proszę o przesłanie do mnie na PW numeru ID z aplikacji (menu Ustawienia - Usługi - zakładka kup-online). W ramach rekompensaty abonament zostanie przedłużony o 2 miesiące.

Jeżeli z jakiś powodów odinstalowaliście aplikację lub nie działa ona poprawnie, uniemożliwiając odczytanie ID - wystarczy zainstalować ją ponownie korzystając z tego samego WindowsLiveID. Konto NE zostanie automatycznie zsynchronizowane w aplikacji.
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S2

Postprzez esiek » wtorek, 9 lip 2013, 18:01

Kiedy nowa wersja? Integracja z korkosferą przy układaniu trasy, wyszukiwanie punktów wzdłuż trasy, różne głosy lektorów. Jest szansa, że dogonimy kiedyś Android? Czy kolejna wersja to znów pół roku czekania na certyfikacje? ;)
esiek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Lumia 920

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert