Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

START - może wreszcie zmiana algorytmu?

Czy tylko ze mną jest coś nie tak?

Trasa został prawidłowo poprowadzona, tak by uniknąć niebezpiecznych manewrów
3
9%
Trasa została wytyczona bez sensu i należy wreszcie zmienić algorytm odpowiedzialny za najbliższy manewr w odniesieniu do odległości od skrzyżowania
30
88%
Mnie to nie przeszkadza, mogę nadłożyć 1500 metrów
1
3%

Liczba głosów : 34

Re: START - może wreszcie zmiana algorytmu?

Postprzez mentos11 » poniedziałek, 4 sie 2014, 07:48

Ja teraz muszę ponarzekać ale na zmianę algorytmu wytyczania trasy,
Było jak było do tej pory a teraz niby jest lepiej i już trasy są wyznaczane bez zawrotek i pętelek ale wczoraj jak wyznaczyłem trasę i pojechałem w drugą stronę to jak dotychczas przeliczał trasę w kierunku którym jadę a wczoraj 6 razy przeliczał i chciał abym zawrócił bo do głównej drogi bliżej będzie z zawrotką a nie tak jak ja jechałem.
Nie chcę już zmian w algorytmie wyznaczania startu trasy tylko chciałem pokazać że kij ma dwa końce, nie da się zrobić idealnego algorytmu zadowalającego wszystkich.
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez sorier » poniedziałek, 4 sie 2014, 09:07

To chyba nie ma nic wspólnego ze "startem"? Raczej zmiana trasy bo błędnym (ale umyślnie źle wykonanym) manewrze. Z tego co zauważyłem w NE nie jest z tym wymuszaniem zawracania tak źle. Miałem kiedyś taką nawi która wymyślała "pętelki" do zawrócenia, mimo że jechałem szybszą i krótszą trasą (co się okazywało gdy nawi wreszcie odpuściła zawracanie i wyznaczyła nową trasę).
sorier
Użytkownik forum Użytkownik forum

Postprzez Qbek » poniedziałek, 4 sie 2014, 10:56

sorier napisał(a):To chyba nie ma nic wspólnego ze "startem"?

Czytałeś może dwie strony wcześniej?
Lukasz NE napisał(a):Przeanalizowaliśmy ten wątek od początku i płynie z tego wniosek, że konieczne są poprawki w algorytmie ustalania kierunku na początku trasy.

Wnioski jakie płyną z dyskusji i z naszych testów:

1. Kierunek podawany przez GPSa w wielu przypadkach jest zupełnie niewiarygodny. Następuje to zwłaszcza kiedy fix GPSa został dopiero co ustalony.
2. Przy układaniu nowej trasy (nowy punkt docelowy) z punktu widzenia użytkownika lepsza jest często trasa wymagająca zawrócenia na początku niż taka, która uwzględnia kierunek i przedłuża trasę, co często nie ma sensu.
3. Przy przeliczeniach po zjechaniu z trasy kierunek musi być brany pod uwagę, inaczej trasa zostanie wyznaczona w przeciwnym kierunku niż jedziemy. Trasa musi też zostać przedłużona w kierunku jazdy, aby zapobiegać poleceniom skręć 5m przed skrzyżowaniem.
4. W aplikacji jest błąd, który powoduje, że gdy trasa została ułożona z pozycji zgrubnej (wifi/cellid), a po chwili telefon złapie fixa GPS - trasa nie zawsze jest od razu przeliczana. To powoduje zjawisko „teleportu”.
5. Potrzebujemy od Was feedbacku jak ma działać uwzględnianie kierunku w przypadku wybrania opcji „Przelicz trasę” z menu nawigacji. Nasza propozycja to uwzględnianie kierunku, ale bez przedłużania trasy w kierunku jazdy (np. na skrzyżowaniu trasa zawsze będzie biegła w tym samym kierunku co poprzednia, ale manewr skrętu będzie dopuszczalny już na pierwszych metrach trasy.

Proponujemy:

1. Buga z pkt 4 poprawimy przy wydaniu aplikacji.
2. Interpretację kierunku zmienimy tak, aby dla nowej trasy kierunek nie był brany pod uwagę, jeśli prędkość jest bardzo mała. To rozwiąże 90% przypadków podawanych w tym wątku.
3. Problematyczny szczególnie jest przypadek, który także pojawił się w tym wątku: gdy układamy trasę z menu głównego po przerwie (np. na stacji paliw). Wtedy kierunek wciąż będzie brany pod uwagę, bo trasa nie jest nowa (ten sam punkt docelowy) zatem proponowana poprawka nie zmieni tego konkretnego przypadku.
Qbek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez mentos11 » poniedziałek, 4 sie 2014, 11:54

To u mnie nie zadziałał punkt 3. Czyli uwzględnienie kierunku jazdy po zjechaniu z trasy nie.
mentos11

Postprzez sorier » poniedziałek, 4 sie 2014, 13:09

Qbek napisał(a):
sorier napisał(a):To chyba nie ma nic wspólnego ze "startem"?

Czytałeś może dwie strony wcześniej?
Czytałem. Czytałem też co napisał Mentos, że nawigacja 6 razy kazała mu zawrócić. A to juz nie jest "start", tylko jazda w złym kierunku. "Start" do dla mnie kierunek i zwrot do pierwszego manewru, a nie 5, 10 czy 15-te polecenie zawrócenia.

Jeżeli o mnie chodzi, to wolę żeby nawigacja startowała z punktu ignorujac kierunek z gps-u i ewentualnie (juz po ruszeniu) poleciła zawrócić lub zrobić pętle jeżeli jest to uzasadnione typem trasy (krótka, szybka itp).
sorier

Postprzez mentos11 » poniedziałek, 4 sie 2014, 14:08

Mniej więcej tak to wyglądało po starcie:
http://traffic.naviexpert.pl/?tp=51.833 ... 021.219063
Potem jeszcze kilka razy tak:
http://traffic.naviexpert.pl/?tp=51.835 ... 021.219063
A na koniec dopiero tak jak chciałem:
http://traffic2.naviexpert.pl/?tp=51.83 ... 021.256571
Teraz tak wyznacza trasę ale wcześniej przed zmianami algorytmu trasa po przeliczeniu była zgodna z kierunkiem jazdy.
Nie wiem czy ręczne przeliczeni trasy by pomogło i trasa byłaby wyznaczana zgodnie z kierunkiem jazdy (na północ).
Ogólnie wolę już aby było tak jak teraz, po prostu kilka razy więcej przeliczy trasę niż wracać do starego sposobu wyznaczania trasy i znowu się męczyć z dziwnymi pętelkami i zawrotami szczególnie w mieście.
mentos11

Postprzez Qbek » piątek, 19 wrz 2014, 20:30

Podczas postoju appka mogła spokojnie prawidłowo wyznaczyć trasę bez skrętu w prawo.
ObrazekObrazek

W poniższym przypadku można było spokojnie jechać w lewo... Co dawała jazda prosto?
Obrazek
Qbek

Postprzez Lukasz NE » wtorek, 30 wrz 2014, 11:18

Qbek napisał(a):Podczas postoju appka mogła spokojnie prawidłowo wyznaczyć trasę bez skrętu w prawo.

W takich przypadkach zdarza się, że aplikacja proponuje skręt w prawo, który będzie szybszy niż czekanie na możliwość lewoskrętu.

Qbek napisał(a):W poniższym przypadku można było spokojnie jechać w lewo... Co dawała jazda prosto?

Nie było tam wtedy korka? Sprawdziliśmy i obecnie aplikacja prowadzi w tym miejscu w lewo zamiast prosto, jak na załączonym screenie.
Lukasz NE
Site Admin
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez Qbek » wtorek, 30 wrz 2014, 12:44

W obu przypadkach nie było to w ogóle uzasadnione.
Qbek

Postprzez Qbek » sobota, 4 paź 2014, 23:12

Znów jakiś babol :(
Obrazek
Qbek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne