Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NE 8.3 - poprawki

Re: NE 8.3 - poprawki

Postprzez Edek » piątek, 3 sty 2014, 11:03

W porównaniu z konkurencją NE jest rzeczywiście nieco cichszy, ale dodatkowo głos nawigacji przyciszany jest często funkcją dostosowywania głośności do prędkości - jeśli jest włączona (w ustawieniach NE), to będzie bardzo cicho. Trzeba sprawdzić i jeśli włączona - wyłączyć.
Edek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez Qbek » piątek, 3 sty 2014, 11:31

Mam maleńkiego Samsunga Gio, który głośnik ma z tylu obudowy. Wisi w uchwycie na wyciągnięcie lewej ręki w dużym wnętrzu Superba i nie mam żadnych problemów z głośnością, która jest ustawiona max na 2/3 mocy.
Qbek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez mentos11 » piątek, 3 sty 2014, 13:28

Ja też nie mam problemu z dźwiękiem, rzeczywiście wyłączenie w ustawieniach zwiększania głośności może pomóc.
A jeszcze się zapytam czy przypadkiem masz oficjalny soft w telefonie bo kiedyś był problem z kodekami w nieoficjalnych romach, i przy przejściu na androida 4.0.
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez Michal1983 » niedziela, 5 sty 2014, 20:28

Głośność w cichym mieszkaniu do głośności w głośnym samochodzie jest zawsze inna. W domu słuchając muzyki na słuchawki 5/20 ma się wrażenie, że już jest duży hałas, w głośnym metrze 9/20 ledwo słychać.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez HAYNA » wtorek, 7 sty 2014, 10:51

A co z tym automatycznym powiększaniu mapy przed manewrem?
HAYNA

Telefon: samsung xcover 2

Postprzez Edek » wtorek, 7 sty 2014, 11:47

Nie wiem jaką masz wersję, ale u mnie się powiększa.
Ustawione na 2km (u mnie), zmniejsza się podczas zbliżania się do manewru.

O ile mnie pamięć nie myli, któraś z poprzednich wersji miała błąd/problem z autoprzybliżaniem. Sprawdź jaką masz wersję i ewentualnie zaktualizuj do najnowszej (najnowsza to 8.3.2).
Edek

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez marcin_olo » wtorek, 7 sty 2014, 16:30

Dla mnie ciągłym i niezmiennym problemem jest szybkość odświeżania pozycji po manewrze innym niż proponowany przez NE. Problem tylko i wyłącznie na telefonach z Androidem. Na Nokii Lumii nie ma takiego problemu i wjechanie nawet na przydrożną stację benzynowa jest odnotowane. Na moim Nexusie 4 zdarzyło mi się, że zamiast skręcić w lewo pojechałem prosto do następnego skrzyżowania oddalonego 50m i tam skręciłem w lewo (jadąc równolegle do zaplanowanej trasy) - NE nawet tego nie zauważył. W tym samym czasie na Lumii trasa została zmieniona. PORAŻKA! Kiedy można liczyć na tą poprawkę?

Dla uzupełnienia dodam, że używając innych nawigacji (np Google Maps) problemu nie ma więc to nie telefon.
marcin_olo

Telefon: Nexus 4

Postprzez mentos11 » środa, 8 sty 2014, 10:41

Jest to efekt działania przyklejania do drogi naszej pozycji gps, inaczej jeździlibyśmy obok drogi, w andku jak zauważyłeś, jest ustawiona większa bezwładność niż w WP i taki jest efekt. Dobrze to widać jak zjeżdża się z wyznaczonej trasy a NE utrzymuje naszą pozycje na niej jeszcze przez chwilę, dopóki nie zjedziemy, tak na oko 100m. potem dopiero przeskakuje pozycja i przelicza się trasa.
mentos11

Postprzez marcin_olo » czwartek, 9 sty 2014, 13:56

Ale dlaczego inne nawigacje nie mają takiej bezwładności (np. Google Maps również na andku)? 100m w centrum miasta to są czasem dwa skrzyżowania więc jest to trochę nieakceptowalne.
marcin_olo

Telefon: Nexus 4

Postprzez mentos11 » czwartek, 9 sty 2014, 14:43

To wynika z testów aplikacji, dokładna bezwładność wynosi zapewne mniej niż 100m.
Sam GPS ma dokładność około 50m i pamiętam z beta testów że kiedyś był problem z pokazywaniem naszej pozycji na drodze, wiec wprowadzono przyklejanie do drogi.
mentos11

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert