Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Android - wersja 8.3.1

Re: Android - wersja 8.3.1

Postprzez wKar » niedziela, 25 sie 2013, 12:33

Przejrzałem, co prawda pobieżnie, zarówno ten wątek, jak i inne, ale nie znalazłem podobnego pytania. Mam włączone inteligentne wygaszanie ekranu, jadę, ekran przyciemniony, chcę np. coś przełączyć, sprawdzić, zobaczyć itp. na systemowym pasku powiadomień Androida i nie mogę, bo ekran nadal zostaje przyciemniony... Muszę kliknąć na mapę, spowodować rozjaśnienie ekranu i dopiero ściągnąć pasek. Powinno być inaczej. Dotknięcie ekranu podczas ściągania paska powinno spowodować powrót do podstawowych ustawień jasności ekranu. Podejrzewam, że chodzi tu o to, że ściągając pasek wywołuję akcję samego systemu, bez ingerencji NE i stąd problem, ale może jest sposób, by temu zaradzić.
Druga sprawa, to kwestia dźwięków. Ze starszych wersji pamiętam, że gdy ktoś zadzwonił w trakcie nawigowania dźwięki były automatycznie wyłączane. Jednakże, gdy to ja inicjowałem rozmowę dźwięki były aktywne i sam mogłem zadecydować czy zostawić je w tle, czy wyłączyć (któraś z wersji na 100% tak u mnie działała). Teraz niezależnie od strony inicjującej rozmowę dźwięki są nieaktywne, a ikona na ekranie NE nie reaguje. Nie da się włączyć dźwięków NE w tle rozmowy. Dla mnie optymalnie byłoby, gdyby rozmowa telefoniczna z automatu wyłączała dźwięki NE i aby zaznaczone to było zmianą ikony na ekranie nawigacji (tak jak zmienia się ikona po kliknięciu na nią w trakcie normalnego nawigowania). Natomiast bardzo chętnie włączyłbym jej w tle samodzielnie, gdy wciąż prowadząc rozmowę przełączę się z powrotem do NE i kliknę na ikonę dźwięków. Czasem w dłuższej (samotnej) trasie rozmawiam dłużej przez telefon, a nie z pasażerem, a brak powiadomień jest na dłuższą metę irytujący.
wKar
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Xperia Z

Postprzez Michal1983 » poniedziałek, 26 sie 2013, 04:30

W sumie te rozwiązania nie są złe, bo podczas jazdy lepiej skupić się na drodze niż na telefonie. Przed rozpoczęciem rozmowy należy gdzieś zjechać i się zatrzymać. Dziwnie by to bylo gdyby rozmowę przerwywały komunikaty z nawigacji i jeszcze mieszały się z rozmową.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez ALEX » poniedziałek, 26 sie 2013, 07:22

Michal1983 napisał(a): Przed rozpoczęciem rozmowy należy gdzieś zjechać i się zatrzymać.

Mógłbyś to rozwinąć? Bo chyba żyjesz w innej rzeczywistości niż pozostali...
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez wKar » poniedziałek, 26 sie 2013, 07:52

Michal1983 napisał(a):W sumie te rozwiązania nie są złe, bo podczas jazdy lepiej skupić się na drodze niż na telefonie. Przed rozpoczęciem rozmowy należy gdzieś zjechać i się zatrzymać. Dziwnie by to bylo gdyby rozmowę przerwywały komunikaty z nawigacji i jeszcze mieszały się z rozmową.

:-)
szczerze doceniając Twoją troskę zostanę jednak przy swoim...
Po to wynaleziono zestawy głośnomówiące, słuchawki bluetooth oraz inne urządzenia, by telefon wpięty w uchwyt spokojnie i bezpiecznie służył właścicielowi. Rozmowy w trakcie jazdy są zupełną normalnością. Uciszasz żonę i dzieci w aucie, bo musisz skupić się na drodze i milczą przez 600 km podróży na wakacje? Zejdźmy na ziemię ;)
Mówię o tym, co wg mnie byłoby optymalne, czyli wyciszenie dźwięków z automatu niezależnie od strony inicjującej rozmowę oraz możliwość ich włączenia w trakcie trwania rozmowy.
wKar

Postprzez Michal1983 » poniedziałek, 26 sie 2013, 18:57

ALEX napisał(a):Mógłbyś to rozwinąć? Bo chyba żyjesz w innej rzeczywistości niż pozostali...

Żyje w takiej rzeczywistości, w której żaden dzwoniący telefon nie jest ważniejszy od życia i bezpieczeństwa mojego i innych. Sam nie odbieram żadnych połączeń podczas jazdy ponieważ mój telefon jest w bagażniku.

wKar napisał(a):Uciszasz żonę i dzieci w aucie, bo musisz skupić się na drodze i milczą przez 600 km podróży na wakacje? Zejdźmy na ziemię ;)
Mówię o tym, co wg mnie byłoby optymalne, czyli wyciszenie dźwięków z automatu niezależnie od strony inicjującej rozmowę oraz możliwość ich włączenia w trakcie trwania rozmowy.

Na pewno nie angażowałbym się w żadne rozmowy. Gdyby hałas był za duży trzeba byłoby uciszyć towarzystwo.
Przez to, że rozmowy i posiadanie różnych urządzeń ułatwiających rozmowy przez telefon są normalnością również normalnością są wypadki na drodze spowodowane przez zagadanych kierowców.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
Michal1983

Postprzez ALEX » poniedziałek, 26 sie 2013, 19:27

Michal1983 napisał(a):Żyje w takiej rzeczywistości, w której żaden dzwoniący telefon nie jest ważniejszy od życia i bezpieczeństwa mojego i innych. Sam nie odbieram żadnych połączeń podczas jazdy ponieważ mój telefon jest w bagażniku.

Z takim podejściem (i mówię całkiem poważnie) NE musi jak najszybciej przywrócić demo nawigacji... bo widzę, że nie jesteś w stanie podzielić uwagi pomiędzy jazdę i inne czynności. Jeżeli dobrze rozumiem, to aby spojrzeć na nawigację zatrzymujesz się uprzednio (też jest w bagażniku?)?
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez wKar » poniedziałek, 26 sie 2013, 20:48

No nie popadajmy w skrajności... Taksówkarze - gaduły musieliby non stop klepać porozbijane samochody, zawodowi kierowcy używający podczas jazdy CB, czy zwykli kierowcy - nie daj Boże - słuchający radia, to tykające bomby... Starajmy się zachować odrobinę obiektywizmu i przykładajmy odpowiednią miarę do omawianych tematów. Era wypadów drogowych nie zaczęła się wraz z rozpowszechnieniem telefonii komórkowej i nie sądzę, by rozmowy stanowiły główny ich powód. Najzwyklejsza ludzka głupota, bezmyślność, egoizm czy prozaiczne zmęczenie zabiły na drogach znacznie więcej ludzi niż telefonujący kierowcy. Choć we wzrost statystyk drobnych stłuczek w dużych miastach z powodu prowadzonych rozmów jestem w stanie uwierzyć.

Wracając do tematu. NE to, jak by nie było, nawigacja na telefony właśnie. Skoro nawigowanie to jedna z wielu jego funkcji, to warto, by dobrze współgrała z pozostałymi. Im mniej absorbuje naszej uwagi - tym lepiej przecież, co nie? Właśnie o tą niepotrzebnie zajmowaną uwagę, potrzebną na obsługę telefonu przecież Ci chodziło. Im prostsza obsługa, tym krócej odwracasz wzrok od drogi.
wKar

Postprzez Michal1983 » wtorek, 27 sie 2013, 04:24

ALEX napisał(a):Z takim podejściem (i mówię całkiem poważnie) NE musi jak najszybciej przywrócić demo nawigacji... bo widzę, że nie jesteś w stanie podzielić uwagi pomiędzy jazdę i inne czynności. Jeżeli dobrze rozumiem, to aby spojrzeć na nawigację zatrzymujesz się uprzednio (też jest w bagażniku?)?

Z racji specyficznej karty sim z telefonu nawigacyjnego nie mogę wykonywać i odbierać połączeń głosowych ani wysyłać i odbierać SMSów. Między patrzeniem na drogę i nawigcję znajduje też czas aby skontrolować swoją prędkość.
Michal1983

Postprzez pawel.mu » środa, 28 sie 2013, 10:14

Dodam, że u mnie problemy z wyłączaniem wersji 8.3.1 po jeździe dłużej niż około pół godziny występują również na innym ROMie. Załadowałem H-Book Revolution 1.6 z Androidem 4.1.2. CPU governor ustawiony na SmartAssV2, I/O scheduler na SIO.

Czy byłby ktoś tak miły i podał mi link do ściągnięcia wersji 8.3.0 lub udostępnił plik .apk z tą wersją? Niestety straciłem plik .apk przy formatowaniu karty pamięci.
Próbowałem różne kombinacje, typu getne.pl/8.3, getne.pl/8.3.0, getnaviexpert.pl/numerki, beta.getne.pl itd. ale strona się nie otwiera (albo nie istnieje, albo otrzymuję 403 Forbidden).
pawel.mu

Telefon: Nokia Lumia 735

Postprzez Lukasz NE » środa, 28 sie 2013, 10:59

pawel.mu napisał(a):Czy byłby ktoś tak miły i podał mi link do ściągnięcia wersji 8.3.0 lub udostępnił plik .apk z tą wersją? Niestety straciłem plik .apk przy formatowaniu karty pamięci.
Próbowałem różne kombinacje, typu getne.pl/8.3, getne.pl/8.3.0, getnaviexpert.pl/numerki, beta.getne.pl itd. ale strona się nie otwiera (albo nie istnieje, albo otrzymuję 403 Forbidden).

Proszę :) http://getne.pl/default-ota/index.jsp;j ... ersion=8.3

Starsze wersje można pobrać wybierając w getne.pl model telefonu i na końcu adresu dopisać &version=X.X (zamiast X.X wstawiamy oczywiście numer interesującej nas wersji ;))
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert