Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Android - wersja 8.3.1

Re: Android - wersja 8.3.1

Postprzez ALEX » wtorek, 3 wrz 2013, 22:53

Czy ktoś z NE może powiedzieć z jakiego powodu trasa nie jest wyznaczona z miejsca w którym jestem?
screenshot_2013-09-02_1802.jpg
screenshot_2013-09-02_1802.jpg (47.15 KiB) Przeglądane 3304 razy
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Postprzez Edek » środa, 4 wrz 2013, 00:17

Nie wiem jak to wyjaśni NE (sam w sumie jestem ciekaw) ale jest to częsty problem występujący np. gdy użytkownik wyznaczy trasę zanim GPS złapie fixa. Wtedy jako punkt startowy zostanie obrany jakiś punkt przybliżony i nawet po złapaniu fixa nie chce za chorobę skorygować miejsca położenia ani przeliczyć na nowo trasy. Trzeba wymusić ręczne przeliczenie trasy albo jeszcze raz ją wyznaczyć.

Ja natomiast chciałbym poruszyć jeden problem, który dziś mnie zirytował gdy szukałem dojazdu do pewnego miejsca będąc w sumie całkiem blisko niego.
Niestety zanim nawigacja zorientowała się w którym kierunku ruszyłem, zanim nastąpiło przeliczenie trasy, to ja zdążyłem już 2 skrzyżowania przejechać (a specjalnie jechałem wolno). Następnym podnoszącym ciśnienie akcentem był fakt, że zamiast zasugerować mi zawrócenie (praktycznie wszędzie były tam warunki do zawrócenia), nawigacja przeciągnęła mnie po jakichś ciasnych uliczkach z trzema lewoskrętami, aby na końcu tego objeżdżania okazało się że dojechałem do miejsca, z którego ruszyłem... :roll:
Edek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez mentos11 » czwartek, 5 wrz 2013, 05:44

Ja takie problemy miałem podczas testów z przrliczaniem trasy ale teraz już nie mam, Masz jakoś zmodyfikowany telefon? a może restart aplikacji pomoże?
dziwny start wynika z algorytmu albo z jakiegos błędu na mapach z drogą.
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez jarek » czwartek, 5 wrz 2013, 09:03

program powinien pokazywac gmine i powiat przy wyszukiwaniu miast.
Prosze poszukac miejscowosci Trzciniec, sa dwie takie miejscowosci w jednym powiacie - Lubartowski. Roznia sie gmina. AM to ma.
jarek

Postprzez lukaszko » piątek, 6 wrz 2013, 07:17

Denerwuje mnie że przy każdym planowaniu trasy muszę zmieniać godzinę podróży na aktualną. Nawigacja zapamiętała 16:22 i z uporem maniaka za każdym razem ją proponuje. Kiedyś było ok i była to godzina bieżąca.
Ostatnio też trochę więcej jeździłem i zauważyłem że przy szybkich skrętach, rondach itp nawigacja nie wyrabia i pokazuje pozycję z opóźnieniem, co jest szczególnie istotne w przypadku pomyłki i przeliczania trasy.
lukaszko

Telefon: Sony Xperia SP

Postprzez jarek » piątek, 6 wrz 2013, 08:28

lukaszko napisał(a):Denerwuje mnie że przy każdym planowaniu trasy muszę zmieniać godzinę podróży na aktualną. Nawigacja zapamiętała 16:22 i z uporem maniaka za każdym razem ją proponuje. Kiedyś było ok i była to godzina bieżąca.
Ostatnio też trochę więcej jeździłem i zauważyłem że przy szybkich skrętach, rondach itp nawigacja nie wyrabia i pokazuje pozycję z opóźnieniem, co jest szczególnie istotne w przypadku pomyłki i przeliczania trasy.

mam to samo z nie wyrabianiem sie i pozycja.
jarek

Postprzez pawel.mu » wtorek, 10 wrz 2013, 10:35

Lukasz NE napisał(a):Proszę :) http://getne.pl/default-ota/index.jsp;j ... ersion=8.3

Starsze wersje można pobrać wybierając w getne.pl model telefonu i na końcu adresu dopisać &version=X.X (zamiast X.X wstawiamy oczywiście numer interesującej nas wersji ;))

Dzięki :).
To ja zrewanżuję się informacją, że chyba znalazłem powód swoich problemów z zawieszaniem się NE przy wyłączaniu po trochę dłuższej jeździe. Wygląda na to, że powodował go wybrany zarządca procesora (CPU governor), którego ustawienie mogłem zmienić w ROMie. Przy wybraniu smartassV2 problem występuje, po zmianie na ondemandX już nie. Póki co więc najnowsza wersja 8.3.1 wyłącza się poprawnie.
Nie wiem czy to błąd w NE objawiający się przy wybraniu tego zarządcy, czy też błąd po stronie zarządcy. Innych aplikacji na pierwszym planie tak długo nie używam, żeby móc porównać.
pawel.mu

Telefon: Nokia Lumia 735

Postprzez mstelmach » sobota, 21 wrz 2013, 17:25

Na i9001 SGS+ problemem jest tzw fantomowe nacisniecia przycisku HOME. W wesjach CM na XDA dla naszego telefonu (http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1270)sa specjalne patche na to. I program konfiguracyjny PKF Manager (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.christopher83.pkfmanager).
Ustawienie parametrow HOME na bardziej restrykcyjne powoduje, ze NE sie juz nie 'wylacza' tak czesto.
Poza tym uzywanie trybu GSM 'tylko 2G' zwieksza wystepowanie zaklocen, ktore sa wykrywane jako wcisniecie HOME.
mstelmach
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez Edek » środa, 25 wrz 2013, 10:30

Potestowałbym już coś nowego... macie już jakąś betę? Jeśli nie to czy jest szansa na jakieś testy w najbliższym czasie (miesiąc - dwa)? :)
Edek

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez mentos11 » środa, 25 wrz 2013, 16:01

Dokładnie to ja też nie wiem ale z doświadczenia coś mi się zdaje ze za miesiąc a na pewno dwa jakaś beta powinna się pojawić, czekam na wersję 9.0 NE i akceptację graficzna, zobaczymy czym zaskoczy ekipa NE :)
mentos11

Telefon: moto g

Poprzednia strona

Powrót do Wersje NaviExpert