Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Android - wersja 8.3.1

Re: Android - wersja 8.3.1

Postprzez xux84 » sobota, 20 lip 2013, 06:39

Zapomniałeś dodać że nie ma dema nawigacji...
xux84
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy S4

Postprzez Qbek » sobota, 20 lip 2013, 09:29

Michal1983 napisał(a):Patrząc na ilość braków i niedoróbek dziwię się, że wersja NE na ten system nosi tak wysoki numer. Powinien on być zredukowany do 2.3 albo nawet do 1.3.

Czy ktoś Cię zmusza do korzystania z tej wersji? Jak Ci nie odpowiada, korzystaj z 8.2. Fenomen NE polega na tym, że pomimo iż wolno, to zmienia się pod duże dyktando użytkowników. Szanujmy to.
Qbek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez zakopiec5 » sobota, 20 lip 2013, 10:45

Zgadzam się nadal brak dema nawigacji co byłoby dużym ułatwieniem dla nas użytkowników. Wciąż są braki.
zakopiec5

Telefon: samsung galaxy note 2

Re: Andorid - wersja 8.3.1

Postprzez ko777 » sobota, 20 lip 2013, 11:25

arzak napisał(a):No i dodatkowo, doczytałem, ze wersja T-mobile różni się systemem pobierania opłat.
Jest stały abonament miesięczny 9,08 zł (miesięczna subskrypcja samoodnawialna).
Dla wersji bez udziału operatora można wykupować dostęp na różne przedziały czasowe.
Jednakowoż funkcjonalnych różnic, tak jak pisałeś, brak.

Nie koniecznie jest tak jak piszesz. Ja mam wersję kolorystyczną (biało-niebieską) T-Mobile, bo taka była preinstalowana obecnym i poprzednim telefonie, a abonament za NE płacę od lat taki, jaki sobie wykupię na stronie NE (np.roczny).
ko777

Telefon: Sony Xperia M2

Postprzez MariuszHD » sobota, 20 lip 2013, 12:04

@arzak. Zgadza się jest tak jak ty piszesz lub tak jak kolega nad tym postem. Wybór już należy do ciebie z jakiej opcji skorzystasz. Chodź ta wersja za 9.08 nie jest opłacalna. Chyba, że ktoś potrzebuje nawigacji np: tylko na miesiąc ;)
MariuszHD
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: HTC One A9s

Postprzez Michal1983 » niedziela, 21 lip 2013, 04:31

xux84 napisał(a):Zapomniałeś dodać że nie ma dema nawigacji...

Już tyle razy o tym pisałem, że byłbym nudnym gdybym o tym jeszcze raz wspomniał.
Qbek napisał(a):
Michal1983 napisał(a):Patrząc na ilość braków i niedoróbek dziwię się, że wersja NE na ten system nosi tak wysoki numer. Powinien on być zredukowany do 2.3 albo nawet do 1.3.

Czy ktoś Cię zmusza do korzystania z tej wersji? Jak Ci nie odpowiada, korzystaj z 8.2. Fenomen NE polega na tym, że pomimo iż wolno, to zmienia się pod duże dyktando użytkowników. Szanujmy to.

I tak korzystam z wersji na Symbiana. Dlatego uważam, że porównywanie obu wersji na dwa różne systemy jest nie na miejscu przez dzielącą je przepaść. Przez moment kiedy weszła wersja 7.1.3 może edycja na androida nie rożniła się od tej na symbiana. Jednak po pojawieniu się wersji 8.0 wszystko uległo zmianie na minus i od tego mementu zamiast 8.0 powinno być 1.0, bo ta wersja nie kontynuowała tego co było w wersji 7. Przez to brakuje m. in. demonstracji nawigacji.
Dla mnie korzystanie z obecnej wersji na android to byłby krok w tył a nie naprzód.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Re: Andorid - wersja 8.3.1

Postprzez mciesi » niedziela, 21 lip 2013, 08:16

KasiaD napisał(a):Mógłbyś dokładnie opisać co się dzieje, jakie komunikaty się pojawiają?

Po zaplanowaniu trasy w korkosferze klikam "Wyślij plan trasy". W formularzu wpisuję ID, odblokowuję i klikam wyślij. Zamiast komunikatu o wysłaniu trasy otrzymuję komunikat o treści: "Wystąpił błąd poczas przesyłania trasy. Spróbuj ponownie za chwilę, zwróć uwagę czy podany przez Ciebie identyfikator lub adres email są poprawne." Oczywiście numer podaję prawidłowy (jest zapamiętany w formularzu i podczas bety przesyłanie działało). Numer wysłałem na PW.
Przy okazji ponawiam pytanie: czy to, że nie widzę w opcjach NE zgody na pobieranie tras, jest prawidłowe?
mciesi

Telefon: Samsung S7 8.0

Postprzez domel » niedziela, 21 lip 2013, 17:36

Też pojawia mi się błąd
domel

Telefon: Samsung S5 Neo/Dell Venue 7

Postprzez pawel.mu » niedziela, 21 lip 2013, 20:32

Zauważyłem u siebie spore problemy z wersją 8.3.1, praktycznie uniemożliwiały one normalnie korzystanie z programu.
Po dojechaniu do końca trasy pojawiało się pytanie o zakończenie nawigowania, ale potwierdzenie lub nawet ręczna próba zamknięcia aplikacji się nie udawały. Aplikacja w jakiś sposób zawieszała się i jedynym sposobem na rozwiązanie problemu był restart całego telefonu. Nawet zabicie procesu poprzez Advanced Task Killer Free nie pomagało (NE znikał z listy procesów, ale ikonka nadal była widoczna w pasku powiadomień). Zaktualizowałem w nocy z piątku na sobotę, potem przejechałem z wersją 8.3.1 kilka tras po kilkanaście kilometrów każda i problem pojawiał się za każdym razem.
Dodam, że w wersji 8.3 nie miałem tego problemu i przeprowadziłem aktualizację do 8.3.1 poprzez stronę getne.pl.

Mój telefon to Samsung Galaxy S Plus z Androidem 4.2.2.

Usunąłem NE 8.3.1 i zainstalowałem ponownie 8.3, problem się nie pojawia.
pawel.mu

Telefon: Nokia Lumia 735

Postprzez ko777 » poniedziałek, 22 lip 2013, 14:43

U mnie 8.3.1. działa ok.

Mam prośbę do ekipy NE o wyjaśnienie.
Od 3 lat mam w telefonach (2 kolejnych) preinstalowaną wersję NE T-Mobile (biało-niebieską), aktualizowałem ją do kolejnych "niebieskich" wersji. W tym czasie kupowałem i używałem kolejne roczne abonamenty ze strony naviexpert.pl i nie było problemów.
Teraz odczekałem aż się pojawi i zainstalowałem wersję 8.3.1 T-Mobile, ale przy próbie uruchomienia wyskoczył komunikat, że nie mogę wersji operatorskiej pobranej z t-mobile.getne.pl używać z abonamentem z naviexpert.pl. Musiałem pobrać "pomarańczowy" NE 8.3.1 z getne.pl. Co się zmieniło w tym względzie, skoro do tej pory wszystko było ok?
ko777

Telefon: Sony Xperia M2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert