Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Przedłuż sobie!

Re: Przedłuż sobie!

Postprzez lchmiel » czwartek, 25 lip 2013, 20:47

Lepiej liczyć kilometry, to prawda. Może jednak będziecie odliczać dłuższe (?) postoje?

Ale trudniej przeliczać kilometry na przedłużenie czasu. Minutę za kilometr, jak przy 60 km/h? Może dwie albo trzy, jak w korku (tylko z NE nie stoi się w korku ;)), albo nie szukając daleko - jak rowerem?

Edek napisał(a):A przecież mogę w ogóle nie wyłączać NE przez cały dzień (w pracy i w domu telefon leżałby podpięty do ładowarki).

Na dworze.
LChmiel
lchmiel
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez pwlsrs » czwartek, 25 lip 2013, 21:01

no nic, możemy sobie gdybać nt. rzetelności "nowych" danych z trafficu, aż zbierze się sztab w ekipie NE i otrzymam odpowiedź w stylu "wszystko wiemy, wszystko przemyśleliśmy ale jest to tak zawiłe, że i tak tego nie zrozumiecie, zresztą nie ma co gadać bo nad wszystkim czuwa algorytm bardziej złożony niż HAL 9000 z Odysei kosmicznej a dla tych co nie skumają to dodamy że KITT z Knight Ridera nawet się nie umywa, zresztą nie pytajcie, bo to tajemnica handlowa".
Ja posiadam abonament roczny i też w zakładce Moje usługi ani wzmianki o tym że otrzymalem cokolwiek na start?

lchmiel napisał(a):
Edek napisał(a):A przecież mogę w ogóle nie wyłączać NE przez cały dzień (w pracy i w domu telefon leżałby podpięty do ładowarki).

Na dworze.

Niekoniecznie, aktualnie siedzę ponad 2m od okna i GPS ustalił pozycję.

ObrazekObrazek
pwlsrs

Telefon: LG G2

Postprzez lchmiel » czwartek, 25 lip 2013, 21:09

pwlsrs napisał(a):Niekoniecznie, aktualnie siedzę ponad 2m od okna i GPS ustalił pozycję.

Może mam gorsze okno.
LChmiel
lchmiel

Postprzez Edek » czwartek, 25 lip 2013, 21:10

Niekoniecznie na dworze :)
U mnie w domu nie mam problemu ze złapaniem fixa GPS. W pracy najwyżej telefon leżałby przy oknie (też łapię tam fixa). Ale nie o to przecież chodzi. I tu (skoro NE zdecydowało się na pomiar czasu) powinny być jasne zasady - kiedy liczy, a kiedy nie. Póki co Regulamin daje tu duże pole do praktycznie dowolnej interpretacji bo z jednej strony jazda (czyli ruch), ale z drugiej strony jeżdżąc po mieście tez często stajemy (na skrzyżowaniach, w korkach itp.) - co wtedy? To wszystko powinno być jasno określone w regulaminie. Niestety teraz już jest za późno na wprowadzanie do Regulaminu zasad, bo... nie pozwala na to jeden z punktów Regulaminu. :)

No a zabieranie włączonego NE na spacery rowerowe czy nawet piesze, to też kolejny najwyraźniej nieprzemyślany przez NE sposób nabicia "godzinek" :)

Oj, czarno to widzę. I to dosłownie (traffic) :)
Edek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez mentos11 » czwartek, 25 lip 2013, 21:35

Oj sami pesymisci, zamiast się cieszyć z konkursu i nagród to już musieliscie zrobić wiwisekcje :lol:
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez pwlsrs » czwartek, 25 lip 2013, 21:56

Po prostu znalazłem kolejny wątek w którym mogę podnieść coś o czym już wspominałem a co przeszło zupełnie bez echa. A na marginesie to byłem chyba jednym z pierwszych który pochwalił inicjatywę :-)
pwlsrs

Telefon: LG G2

Postprzez Edek » czwartek, 25 lip 2013, 21:56

Jak mogę sprawdzić czy biorę udział w konkursie? Spełniłem wszystkie wymagania (na dobrą sprawę były spełnione juz dużo wcześniej), ale nie widzę ani żadnego maila z informacją że uczestniczę w konkursie, w usługach też nie widzę tego 24-godzinnego pakietu Extra...

@mentos, bo jest sięczym martwić - efektem tego konkursu może być znaczne pogorszenie jakości nawigacji spowodowane trafficem zebranym od użytkowników nabijających godzinki w domu, na rowerze, na spacerze itp. Jeśli do tego dojdzie to cały sens używania NE pójdzie w....
Edek

Postprzez Qbek » czwartek, 25 lip 2013, 22:12

Edek napisał(a):... efektem tego konkursu może być znaczne pogorszenie jakości nawigacji spowodowane trafficem zebranym od użytkowników nabijających godzinki w domu, ...

Proszę nie róbcie z ekipy NE bezmózgów. Nie wierzę, by nie wzięli tego pod uwagę :idea:
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez Edek » czwartek, 25 lip 2013, 22:30

Qbek, na prawdę wcale nie zamierzam.
Chodzi tylko o to, że Regulamin w ŻADEN sposób nie reguluje kwestii sposobu zbierania godzinek. Dodając do tego fakt, że po dziś dzień NE nie jest w stanie odpowiednio zinterptetować danych trafficowych, można mieć poważne obawy, czy aby zebrane w ten sposób dane nie będą bardziej przekłamane niż w chwili obecnej, a tym samym czy nie doprowadzą do pogorszenia nawigacji.
Zaznaczam, że jazda rowerem czy komunikacja miejska w żaden sposób nie narusza regulaminu, wiec NE nie może odrzucić takich użytkowników, a można mieć poważne obawy, że dane te negatywnie wpłyną na stan trafficu, bo kulejący algorytm NE nie będzie potrafił wykryć tych danych jako błędne.

Tak, widzę to w czarnych barwach, ale po prostu martwię się o naszą nawigację.
Edek

Postprzez lchmiel » czwartek, 25 lip 2013, 23:24

Dobra, z tym rowerem... Zazwyczaj jeżdżę po leśnych dróżkach. Ale nie obiecuję 8-)

Z jednej strony, niezależnie od konkursu, NE chyba ma zabezpieczenie przed strasznym zagrożeniem rowerowym, czyli po prostu przed danymi odstającymi. Z drugiej strony, pojawianie się czarnego koloru podczas naszych postojów temu przeczy.

Jest się nad czym zastanowić. A wnioski wprowadzić w życie.

Są firmy, albo organizacje, które poświęcają spore środki na różne usługi konsultingowe, think-tanki i inne sztuczki, czasem rozsądne, a czasem hochsztaplerskie. My, elita wśród użytkowników, dajemy to za darmo :lol:

Edit, zakończony już po następnym wpisie pwlsrsa: Na poważnie, ja nie sądzę, żeby więcej niż kilka osób aż tak poważnie potraktowało konkurs, żeby sztucznie nabijać czas i za to zdobyć dodatkowy miesiąc. A nawet jeśli, to będą one widoczne jak na dłoni. Tylko kłopot w tym, że któraś z nich mogłaby za nic zgarnąć niezły telefon.

Zaraz... A gdzie jest info o konkursie na stronie www? Na pierwszy rzut oka nie widzę, w każdym razie nie jest na froncie. Na blogu też nie. Drodzy NE, właśnie chciałem jeszcze raz przestudiować regulamin i sprawdzić, czy ogłaszający zawarował sobie w nim prawo do weryfikacji uczciwości uczestników (czy to, co robią z NE, to jest używanie go jako nawigacji, czy przycisku na biurko).

O, jest: par. 14: "...w zamian za podróżowanie z włączoną aplikacją NaviExpert..." - podróżowanie, a nie spanie w domu. I par. 15: "Każda pełna godzina przejechana z włączoną aplikacją NaviExpert..." - godzina przejechana. Paragrafy 37-39 przyznają firmie NE prawo do weryfikacji stosowania się uczestników do regulaminu, z konsekwencjami. I już.
Ostatnio edytowano czwartek, 25 lip 2013, 23:47 przez lchmiel, łącznie edytowano 5 razy
LChmiel
lchmiel

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności