Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Przedłuż sobie!

Re: Przedłuż sobie!

Postprzez pwlsrs » czwartek, 25 lip 2013, 23:34

lchmiel napisał(a):(...)
Są firmy, albo organizacje, które poświęcają spore środki na różne usługi konsultingowe, think-tanki i inne sztuczki, czasem rozsądne, a czasem hochsztaplerskie. My, elita wśród użytkowników, dajemy to za darmo :lol:

Niestety dotychczasowe doświadczenia pokazują że nie raz uderzaliśmy w stół a nożyce się nie odzywały...
Jednakże uważam, że nie ma co bić piany póki osoby kompetentne nie zajmą stanowiska.
Mimo wszystko jestem dobrej myśli...
Dobranoc :-D
ps. KasiaP pewnie liczyła na same ochhhy i achyyy zakładając ten wątek, a my jak zwykle... nawet bawić się nie potrafimy ;-)
pwlsrs
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG G2

Postprzez Michal1983 » piątek, 26 lip 2013, 04:24

pwlsrs napisał(a):Zamiast marudzić spójrz na to z innej strony, ekipa NE stwierdziła że nie musisz sobie niczego przedłużać. Potraktuj to jako komplement :-P

Mam już nieco ponad dwa metry wzrostu więc raczej wydłużenie nie za bardzo by mi było na rękę. Po za tym znów wygrają ci co wygrali w konkursie na największą ilość zgłoszeń. O ile tam wystarczyło trochę znajomości terenu aby można było coś zgłosić nie ruszając się z domu o tyle tu trzeba jeździć dużo.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez algi » piątek, 26 lip 2013, 06:00

Konkurs czy nawet swego rodzaju program lojalnościowy bardzo fajny. Chwały się bo mająca aktywnych użytkowników NE. Znam wielu co to sobie kupili i nie używają. Ich sprawa ale traffiku nie dostarczają.
Zobaczymy jak to wpłynie na traffik.....
No cóż ogólnie to taki mały sprawdzian na uczciwość polskiego społeczeństwa ;-)
Zawsze mi się podoba jak są prezentowane np. pewne rozwiązania dotyczące kontroli czy weryfikacji a Polacy od razu kombinują jak to obejść ;-) (np.tzw. zbijaki w pociągach na których pierwsze wersje poszły na stałe cegły czy lewy pedał w tramwajach zablokowany kijem...).

Ogólnie pomysł bardzo na tak a jak wyjdzie z realizacją to życie zweryfikuje.

NE v3.x - NOKIA 6300+LD-3W
NE v4.x/5.x - LG GT 505
NE v6.x/7.x - SAMSUNG GALAXY S / S+
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S+ / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE / 10+
algi

Telefon: Galaxy Note 10+

Postprzez KasiaD » piątek, 26 lip 2013, 08:10

pwlsrs napisał(a):[...]
BTW, szkoda że konkurs trwa tylko miesiąc, inna sprawa przed wczoraj wróciłem z urlopu, łącznie było by ze 30h za kółkiem :/

Konkurs z nagrodami trwa miesiąc... W ciągu tego miesiąca będzie można zdobyć dodatkowe nagrody, które są wymienione na stronie. Jeśli chodzi o akcję z przedłużaniem - będzie trwać dużo dłużej ;). Tak na prawdę wszystko zależy od Was. Im więcej chętnych tym dłużej będzie to trwać :)

jotde napisał(a):Nareszcie!

Aczkolwiek widzę jeden zonk. I to w dodatku niemiły dla mnie osobiście. Otóż w tej chwili mam aktywny abonament 6 miesięcy który otrzymałem bodajże jako nagrodę jeszcze w roku 2011. I wygląda na to, że zgodnie z regulaminem konkursu nie mogę brać w nim udziału bo abonament musi być ważny albo 1 miesiąc albo 1 rok albo 2 lata :|

Adres mailowy jest podany. Wyraziłem zgodę na dostarczanie informacji handlowych i nic. W menu Moje Usługi nie pojawiło się żadne potwierdzenie o 24 godzinach na start. Czyli co? Muszę czekać do września aż się skończy obecny abonament - kupić roczny i dopiero wtedy mnie system zarejestruje? A wakacje i długie godziny jazdy są teraz :(

Po pierwsze... Spokojnie. Wszystkie długie abonamenty biorą udział w przedłużaniu, również te konkursowe. Wypisaliśmy te podstawowe, ponieważ gdybyśmy chcieli wypisać wszystkie musiałoby ich być około 100 :/...
Po drugie, jeśli chodzi o Twój przypadek, to nie masz jotde potwierdzonego maila, dlatego, że jesteś "starym użytkownikiem" i jak się rejestrowałeś to po prostu tych potwierdzeń jeszcze nie było. Aby wymusić maila, w którym możesz potwierdzić swój adres email, wejdź w aplikacji w opcję Podaj adres email w Moim Koncie i po sprawdzeniu, że poprawnie jest wszystko zaznaczone koniecznie kliknij Dalej lub wypełnij formularz dokończenia rejestracji https://pay.naviexpert.com/user_registration/. Po kilku minutach powinieneś otrzymać maila z linkiem do potwierdzenia wpisanego adresu mailowego.

Po trzecie uspokajam, do wszystkich, którzy nie mają potwierdzonych adresów email, m.in. z podobnego powodu jak jotde będziemy wysyłać przypomnienie :)

Edek napisał(a):Tez uważam że taryfikacja po czasie (zamiast np. po kilometrach) może narobić więcej szkody niż pożytku. Na dobrą sprawę wystarczy że zostawię na noc telefon z włączonym NE i już mi te 7-8 godzinek nabije. A przecież mogę w ogóle nie wyłączać NE przez cały dzień (w pracy i w domu telefon leżałby podpięty do ładowarki). Na prawdę takich danych traffic chcecie?

Jak już wyżej napisałem - lepiej byłoby liczyć przejechane kilometry.

Tak, jak jest napisane w Regulaminie, punktowana jest jazda z NE, liczy się i czas i kilometry. Położenie telefonu na stole na noc nic nie da... Edek, czy na prawdę myślisz, że przy całej skomplikowanym algorytmie CT chcielibyśmy mieć takie dane? Chyba nas nie doceniasz :/

Dlaczego liczy się również czas? Ponieważ jeżeli jedziesz np. długą trasą i pech chciał, że na drodze był wypadek, byłeś pierwszy i jest potworny korek, w którym utknąłeś, widzimy to i ten czas również się liczy do przedłużenia. Oczywiście możesz zjechać z trasy i zatrzymać się na stacji benzynowej. Ale wówczas na trasie istnieją inne szybkie przejazdy. Jednym słowem z danych traffic dodatkowo jesteśmy w stanie wywnioskować, czy stoisz z powodu korka, czy zatrzymałeś się celowo.

@ pwlsrs ... tak, algorytm jest trochę skomlikowany i wybacz, że nie mogę podać Wam wszystkich szczegółów... tudzież wrzucić fragmentu kodu, który jest zaimplementowany na serwerze... wielu z Was z pewnością by go zrozumiało, KITT nie jest potrzebny.... Chyba, że masz go na stanie??? Chętnie bym sobie pojeździła firebirdem :D

lchmiel napisał(a):W sierpniu będę jeździł rowerem. To chyba też się liczy, choć na trafik będzie wpływać zaburzająco.

I bez tego programu rowerzyści jeżdżą z NE. Mamy sporo takich fanów, którzy piszą na FB np. że jeżdżą rowerem z NE na trasie 4x4 :)
Algorytm CT filtruje przejazdy odbiegające od normy, to na prawdę widać w danych ;)
...in space no one can hear your scream...
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S9

Postprzez Edek » piątek, 26 lip 2013, 08:23

Dzięki Kasiu za wyjaśnienie.
Nie chodzi o to ze Was nie doceniam, ale biorąc pod uwagę jak łatwo Wasz skomplikowany algorytm CT tworzy czarną krechę i nieistniejące korki, to trochę obawiam się czy podoła on takiej ilości nie zawsze prawidłowych danych.
Tak czy owak trzymam kciuki, żeby wyszło dobrze. :)
Edek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez KasiaD » piątek, 26 lip 2013, 08:29

Qbek napisał(a):
Edek napisał(a):... efektem tego konkursu może być znaczne pogorszenie jakości nawigacji spowodowane trafficem zebranym od użytkowników nabijających godzinki w domu, ...

Proszę nie róbcie z ekipy NE bezmózgów. Nie wierzę, by nie wzięli tego pod uwagę :idea:

Dziękuję Qbek...
KasiaD

Postprzez KasiaD » piątek, 26 lip 2013, 08:37

Edek... trochę wiary w ludzi :D... chyba się zacznę zgadzać z tym, że się bawić nie potraficie :P

Edek, pwlsrs... zróbcie proszę również to, o co prosiłam jotde, czyli wymuście wiadomość z potwierdzeniem adresu email podanego w aplikacji.

"Aby wymusić maila, w którym możesz potwierdzić swój adres email, wejdź w aplikacji w opcję Podaj adres email w Moim Koncie i po sprawdzeniu, że poprawnie jest wszystko zaznaczone koniecznie kliknij Dalej lub wypełnij formularz dokończenia rejestracji https://pay.naviexpert.com/user_registration/. Po kilku minutach powinieneś otrzymać maila z linkiem do potwierdzenia wpisanego adresu mailowego."

Lchmiel - info na stronie i blogu też będzie :) jesteśmy w trakcie dodawania.
KasiaD

Postprzez Edek » piątek, 26 lip 2013, 09:12

KasiaD napisał(a):Edek... trochę wiary w ludzi :D... chyba się zacznę zgadzać z tym, że się bawić nie potraficie :P

Potrafimy (tak myślę ;) ) ale mając dzieci nauczyłem się zwracać szczególną uwagę na to, żeby zabawa była bezpieczna i nie przyniosła nikomu szkody ;)

Skoro i tak nie mam szans wygrać (w porównaniu do handlowców /serwisantów, którzy niemal pół życia spędzają w samochodzie, to ja praktycznie nie ruszam się z miejsca ;) ) to chociaż porobię za pesymistę, który ciągle sprawdza czy wszystko jest jak należy :D Choć żeby nie było - zamierzam jeździć z włączonym NE (jak zresztą najczęściej do tej pory)

PS. Po co w formularzu rejestracyjnym są gwiazdki przy niektórych polach? Od razu dodam że na pewno nie chodzi o pola wymagane, bo wymagane są praktycznie wszystkie (zresztą nie wiem po co)
Edek

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez KasiaD » piątek, 26 lip 2013, 09:34

Ojjj tam.... Jak nie ten konkurs, to następny :)

PS. Poprawimy ten formularz, tylko te pola z gwiazdką powinny być wymagane.
KasiaD

Postprzez Marian » piątek, 26 lip 2013, 10:21

Qbek napisał(a):WRESZCIE!
KasiaD napisał(a):Jeśli chodzi o akcję z przedłużaniem - będzie trwać dużo dłużej ;)
jotde napisał(a):Nareszcie!

No proszę, rewolucja: coś "za darmo". Ale ku pożytkowi nas wszystkich. Po wielu latach. Nareszcie. ;)
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności