Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NE i wykorzystanie czujnika magnetycznego

NE i wykorzystanie czujnika magnetycznego

Postprzez skibbbi » wtorek, 1 paź 2013, 07:24

Witam,

Wiele razy na początku, zaraz po wyznaczeniu trasy NE co prawda orientuje się w położeniu (dane GPS) ale nie ma zielonego pojęcia o tym jak jestem ustawiony (kierunki świata) względem trasy, którą wyznaczył. Dlatego często zdarza się, że program w momencie zanim ruszę, pokazuje inny kierunek niż jest ustawiony samochód i przez to często ciężko zorientować się w obcym terenie czy mam np. wyjechać w prawo czy w lewo.

Tego problemu nie ma w nawigacji Google i w Sygic. Programy te wykorzystują dodatkowo do określania położenia względem stron świata czujnika magnetycznego (jeśli pomyliłem nazwę to przepraszam) i działają tak jak kompas. GPS wyznacza położenie, czujnik orientuje nawigację względem stron świata.

Czy NE będzie wspierać takie rozwiązanie?

Pozdrawiam,
skibbbi
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy S4

Re: NE i wykorzystanie czujnika magnetycznego

Postprzez mentos11 » wtorek, 1 paź 2013, 12:09

NE wspiera kompas tylko bardzo wolno to działa, wystarczy w trybie mapy obracać telefonem, mapa się obraca tylko powoli
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez skibbbi » wtorek, 1 paź 2013, 21:43

Niestety u mnie nie działa (Samsung Galaxy S4) nawet po minucie strzałka nie drgnie. A na Google Mapy i Sygic od razu widać, że przekręcam telefonem. Może jakiś bug.
skibbbi

Postprzez Laputa » środa, 2 paź 2013, 10:16

Będziemy doskonalić tę funkcję w następnej wersji NE.
Laputa

Postprzez skibbbi » środa, 2 paź 2013, 13:18

Super, nie mogę się doczekać. To bardzo ułatwi start nawigowania, gdy ruszamy po nowym wyznaczeniu trasy, szczególnie w nowym terenie, gdzie nie znamy ulic a mapa akurat ustawi się do góry nogami i zamiast w lewo skręcimy w prawo. Podczas jazdy to i teraz jest już bardzo dobrze.

Pozdrawiam,
skibbbi

Powrót do Ogólne