Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Zgłaszanie poprawek - przychodzący mail - ulepszenie

Re: Zgłaszanie poprawek - przychodzący mail - ulepszenie

Postprzez skibbbi » piątek, 25 paź 2013, 19:34

Dzisiaj to zauważyłem. Najbardziej złośliwe ze strony korkomapy jest to, że nawet jak już się wpisze id i email to po wysłaniu jednego zgłoszenia wszystko się czyście. To duża niedoróba. Czy ktoś w NE w ogóle zna pojęcie usability? Warto też przeczytać genialną książkę o wszelkich działaniach w internecie "Nie każ mi myśleć" http://helion.pl/ksiazki/nie-kaz-mi-mys ... niekaz.htm
skibbbi
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy S4

Postprzez ALEX » sobota, 26 paź 2013, 08:23

Nikt w NE nie zna tego pojęcia. Ciągle z tej samej przyczyny - jeżeli się nie korzysta z programu w realnym życiu to to po prostu nie jest potrzebne.
A żeby było bardziej merytorycznie - tak zachwalany mail jest niekompletny. Już dawno mówiłem, że powinien być załączany przynajmniej zrzut ekranu a idealnie by było gdyby wprowadzić możliwość zrobienia notatki typu opcje jak w CB + ewentualne notatki (czy to tekstowe czy głosowe). Po powrocie do domu i kilkunastu mailach często nie pamiętałem co chciałem zgłosić. No ale to musiał by wymyślić ktoś, kto jeździ. I jeszcze zależy mu na poprawianiu błędów.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez lchmiel » sobota, 26 paź 2013, 21:45

Popieram i całkowie zgadzam się co do treści.

Ale, skąd wiesz, że
ALEX napisał(a):Nikt w NE nie zna tego pojęcia
? Czy w Twoim otoczeniu właśnie w taki sposób się rozmawia?
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez ALEX » niedziela, 27 paź 2013, 17:59

lchmiel napisał(a):Ale, skąd wiesz, że
ALEX napisał(a):Nikt w NE nie zna tego pojęcia
? Czy w Twoim otoczeniu właśnie w taki sposób się rozmawia?

Sposób rozmowy jest zależny zarówno od celu jaki chce się osiągnąć jak i adwersarza. Nie jestem więc w stanie odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Z przyjemnością jednak powiem skąd wiem, że termin "usability" jest nieznany załodze NE. Mógłbym wymienić kilkadziesiąt przykładów potwierdzających moją tezę, skupię się jednak na wczorajszym (sobota) dniu.
W piątek postanawiam pojechać do Poznania do Ikei. Jako, że w programie mam ustawione korzystanie z dróg płatnych postanawiam za pomocą korkosfery ułożyć trasę z ominięciem płatnych odcinków. Jednak nie mogę tego zrobić w piątek gdyż trasa niby przesłana oczekuje na włączenia programu tylko 30 minut (1). Dlaczego nie dwie? Albo 5 sekund? Nieważne, przed wyjściem z domu wysyłam trasę (nawet ją ładnie nazwałem), wsiadam do samochodu, włączam program i czekam. Trasy nie ma. Czekam kilkanaście sekund i nic. No cóż - znajdę. Ikea, szukaj:
screenshot_2013-10-26_1032.jpg
screenshot_2013-10-26_1032.jpg (14.82 KiB) Przeglądane 1716 razy

No i jest, tyle, że trzy razy (2). Po co? Dlaczego przy ostatnio używanych nie ma odległości (3)? Gotów jestem pomyśleć, że to może być inny punkt. Nieważne, wyznaczam trasę. Babol. Przecież w programie mam autostrady płatne a nie chcę tak jechać. Powrót, opcje, przestawienie, nawigacja. Oooo, nie 201km a 270km (4). Cud jakiś? Właściwie to gdybym nie znał tras do Ikei w Poznaniu i Gdańsku to powinienem również ułożyć trasę do Gdańska bo przecież może się okazać, że jadąc drogami będę miał bliżej niż do Poznania. Wrócę jeszcze do ustawienia trasy. Program pozwala automatycznie porównać różne rodzaje tras. Co mi jednak z tego porównania jeżeli nie mogę porównać trasy szybkiej po drogach płatnych i bezpłatnych (5). Jeżeli ktoś tego nie rozumie to pewnie się zastanawia dlaczego program w porównaniu nie uwzględnia również komunikacji miejskiej i trasy pieszej. Jeżeli jednak porównam sobie (poprzez przestawianie opcji i wyznaczanie) trasy szybkie płatne i nie, to w dalszym ciągu nie będę wiedział ile będzie mnie kosztował przejazd (6) pomimo tego, że program próbuje to robić (zużycie paliwa) bo koszt autostrady jest dla mnie nie do określenia (nie mam pojęcia ile bramek przejadę i ile na nich zapłacę).
Jadę DK92 przez Młodasko. Program informuje mnie o fotoradarze. Nie ma go jednak w rzeczywistości. Odwołał bym go. Ale jak? Przecież wyłączyłem potwierdzanie/odwoływanie. Czemu? Bo nie jestem debilem, który to przejeżdżając codziennie obok tych samych fotoradarów będzie klikał, że ciągle tam są. A że przy okazji nie można odwołać (7) - cóż, jak to na wojnie, też giną niewinni. Oczywiście jest też drugie dno zgłaszania/odwoływania. CB po prostu nie działa. Działa zgłaszanie jako poprawka do mapy. I jest to jedyny słuszny sposób. Jeżeli potrzeba przykładów - pokażę.
Mknę sobie autostradą A2. Program każe zjechać na równoległą - myślę sobie pewnie coś się stało i zjadę wcześniej z autostrady. Jednak nie - wracam. Jak mogłem się nie zorientować, że rozbiegówka z ograniczeniem do 80km/h jest szybsza niż dwa pasy po 140?
screenshot_2013-10-26_1339.jpg
screenshot_2013-10-26_1339.jpg (27.52 KiB) Przeglądane 1716 razy

Powinienem przemilczeć, że prędkości nawet na drogach ekspresowych i autostradach są źle opisane, że na parkingu Ikei są błędy. Nie przemilczę gdyż to pokazuje zaangażowanie pracowników NE - nie wierzę, że nikt z nich tam nie był. Musieli być - przecież tak ciężko testują program. Tak ciężko, że nie starcza im czasu na poprawianie zauważonych błędów. Nieważne, wracam. Muszę zatankować. Wyszukuję stację wzdłuż trasy. Niektóre są wyróżnione ze względu na najniższe ceny paliw. Nikt jeszcze nawet nie próbował udowodnić, że ceny mają jakikolwiek (inny niż przypadkowy) związek z cenami jakie zastanę (8). Nieważne. Zatankowałem, jadę dalej - zgłodnieliśmy wraz ze współpasażerką. Nic prostszego - McD - wyszukaj, dodaj do trasy. Hm... kiedy ja tam będę (9)? Czy punkt się dodał do trasy? Może nie. A może tak. Po co informować o tym kierowcę? Kilometr wcześniej się dowie. Nie wcześniej. To mu niepotrzebne.
W drodze miło konwersuję z mą współpasażerką. Wyłączam się dźwięk w programie - niech nie przeszkadza. Ale zaraz - przecież wtedy nie mam żadnych ostrzeżeń o fotoradarach i kontrolach drogowych (10)! Do diaska, jak to możliwe? Przecież załoga NE zapewne wie, że program jest uruchamiany na telefonach przez które można rozmawiać a wtedy nie ma komunikatów głosowych. Dlaczego nie ma więc ostrzeżeń wizualnych? No tak, jeździmy przecież wszyscy przepisowo a ostrzeżenia to taki bonus. Czasami, bo czasami nie.
Dojechałem do Szczecina. Weszliśmy do sklepu, zrobiliśmy zakupy, program przeliczył trasę. Nie chcę ale muszę w tym momencie pochwalić autorów NE za oszczędzenie mi wyjątkowo niebezpiecznego ronda. Pewnie wydaje im się, że uratowali mi życie, bo zapewne wypadł bym z drogi na nim:
screenshot_2013-10-26_1951.jpg
screenshot_2013-10-26_1951.jpg (21.26 KiB) Przeglądane 1716 razy

Jeszcze raz dziękuję!
No powyższym widać, że pomimo tego, że kąt jest powyżej 90 stopni to w niczym nie przeszkadza to aby ikona pokazywała co innego (11).

@lchmiel: znajdujące się w nawiasach liczby to kolejne przykłady potwierdzające, że załoga NE nie zna pojęcia usability. Rozumując jednak po twojemu zapewne zna. Pewnie niektórzy z nich umiejąc grać w brydża, inni w szachy a jeszcze inni świetnie jeżdżą na deskorolce. Tylko, że nie ma to żadnej wartości jeżeli nie jest zastosowane w programie. A nie jest. Moim zdaniem oczywiście. Przekonaj mnie więc proszę, że się mylę. No i wyrzuć ze stopki informację, że zgadzasz się ze mną co do opcji. No chyba, że nie mają one związku z usability...
ALEX

Postprzez mentos11 » niedziela, 27 paź 2013, 20:40

No to z grubej rury Alex poleciał.
Ale przyznał racje jak na program który ma być przyjazny dla użytkownika to czasami potrafi wyprowadzić człowieka z równowagi.
Chyba najbardziej irytuja te drobiazgi.
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez skibbbi » niedziela, 27 paź 2013, 21:02

No właśnie drobiazgi. Niby NE działa, niby wszystko w porządku. Ale ile się trzeba na klikać, na przełączać i ile na sprawdzać aby być pewnym, że jedziemy tak jak byśmy chcieli to wie tylko ten kto intensywnie używa NE. Niektórzy to zaakceptowali i jakoś dają radę. Ja się jednak pytam dlaczego za swoje zarobione pieniądze ja mam jakoś dawać radę. Program ma być intuicyjny i konfigurowalny. Chcą prostoty to niech zrobią dwa tryby tak jak ma Auto mapa. Ci którzy chcą tylko nawigować będą mieli tryb uproszczony, ci którzy chcą więcej włączą sobie tryb zaawansowany i wszystko sobie po swojemu skonfigurują.
skibbbi

Telefon: Galaxy S4

Postprzez KasiaP » piątek, 22 lis 2013, 14:36

Alex, przepraszam, że dopiero teraz odpisuję. Poniżej kolejno odniosłam się do Twoich uwag:
Czas oczekiwania przy wysyłaniu trasy z korkosfery – jeśli zdarzyła się Tobie taka sytuacja – proszę o zgłaszanie jej bezpośrednio na infolinię, to jest najszybsza droga – byśmy mogli sprawdzić co się dzieje.
Dlaczego wyskoczyły 3 POI – ok., to jest błąd, który zgłosiliśmy - dwa różne ok. (różne kategorie POI o tej samej nazwie), temat odległości również – przy czym rozumiem, że bardziej niż o jej wyświetlanie bądź nie chodzi Tobie o konsekwencję w działaniu (odległość i tak jest przeliczana w momencie, w którym urządzenie zlokalizuje Twoją pozycję).
Kwestię stworzenia bardziej zaawansowanych ustawień pozwalających na porównywanie tras szybkich po drogach płatnych i bezpłatnych przekazałam do osoby odpowiedzialnej za produkt, czyli drugiej Kasi. Dodatkowo dodam, że równolegle już w firmie rozmawiamy o tym, by zacząć pokazywać zestawienia/porównania kierowcy dot. różnych typów tras, by nie musiał przeskakiwać między ustawieniami. Koszty autostrady? Również dołączam do tych tematów.
Do Twojego argumentu, że nie możesz odwołać fotoradaru, bo wyłączyłeś odwoływanie – nie potrafię się odnieść. Twój wybór.
Jeśli chodzi o błędy na mapach – Alex, cały czas pracujemy nad poprawą ich jakości i zawsze, ale to zawsze bardzo doceniamy zgłoszenia od naszych użytkowników. Jeśli natomiast mowa o prowadzeniu drogą pomocniczą autostrady – jest to ewidentny błąd, który będziemy poprawiać. Nie jest to proste i nie zrobimy tego w ciągu 2 ani 3 tygodni. Problem występuje sporadycznie, ale występuje i bywa irytujący – zdajemy sobie z tego sprawę. Druga kwestia jeśli chodzi o algorytmy tras w kwestii ominięcia ronda – podobnie, jest to błąd. Aplikacja nie powinna tak prowadzić i to również będziemy poprawiać, ale nie jestem w stanie podać dokładnego terminu pozbycia się błędu. Mamy to na liście zadań - zmiany w algorytmach, które decydują z którego segmentu trasa faktycznie się zaczyna i w którą stronę.
KasiaP
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy S

Postprzez lchmiel » niedziela, 24 lis 2013, 23:27

ALEX napisał(a):@lchmiel: znajdujące się w nawiasach liczby to kolejne przykłady potwierdzające, że załoga NE nie zna pojęcia usability. Rozumując jednak po twojemu zapewne zna. Pewnie niektórzy z nich umiejąc grać w brydża, inni w szachy a jeszcze inni świetnie jeżdżą na deskorolce. Tylko, że nie ma to żadnej wartości jeżeli nie jest zastosowane w programie. A nie jest. Moim zdaniem oczywiście. Przekonaj mnie więc proszę, że się mylę. No i wyrzuć ze stopki informację, że zgadzasz się ze mną co do opcji. No chyba, że nie mają one związku z usability...

Z przyczyn niezwiązanych z forum dopiero teraz odpowiem, choć powinienem odpowiedzieć od razu.

Nie będę Cię o niczym przekonywał. Twoje argumenty są oczywiste i jest ich dużo, zdecydowanie za dużo jak na jedną trasę. Ja jeżdżę mniej i mnie się takie przygody nie trafiają, dlatego rzadko jestem mocno wkurzony na NE. A kąśliwość mi się włącza rzadko, nadzwyczaj rzadko, i tylko wtedy, gdy jestem już wściekły. Bez przerwy rozmawiam z ludźmi na różne sposoby i zginąłbym, gdybym częściej rozmawiał ostro. Im ostrzej, tym dalej do celu. Szczególnie z młodymi. Mogę oceniać wynik, produkt, działanie, ale nie człowieka. Takie jest moje doświadczenie a jest ono, powiedziałbym oględnie, różnorodne. Twoje jest może inne, nic mi do tego.

Informację w stopce, że zgadzam się z Tobą co do opcji rzeczywiście usunę, jeśli nie życzysz sobie, abym się z Tobą zgadzał w kwestii usability. Przypuszczałem, że nie zgadzanie się w jednej sprawie nie wyklucza zgadzania się w innej. A nie zgadzamy się tylko co do stopnia kąśliwości w stylu komunikacji. To nie jest merytoryczna różnica, ale ogranicza możliwość porozumiewania się.

Na szczęście forum jest o NE, a nie o stylach komunikacji.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez jotde » poniedziałek, 25 lis 2013, 09:33

KasiaP napisał(a):Do Twojego argumentu, że nie możesz odwołać fotoradaru, bo wyłączyłeś odwoływanie – nie potrafię się odnieść. Twój wybór.

Z długiej wypowiedzi Kasi chciałbym odnieść się do zdania powyżej. Przepraszam, ale jest to zdecydowanie pominięcie sensu wypowiedzi Alexa. Wyraźnie dał do zrozumienia, że wyłączył potwierdzanie ze względu na obecność w nich stacjonarnych fotoradarów. Też tak i ja zrobiłem. Jak się jeździ mniej więcej stałymi trasami to wyświetlanie potwierdzenia tego samego fotoradaru n-ty raz doprowadza do szału. Tym bardziej, że ikony potwierdzeń są dosyć inwazyjne i mogą przeszkadzać.

To nie pierwszy raz, kiedy ktoś kwestionuje sensowność potwierdzeń dla stacjonarnych fotoradarów. Nie zmieniają one swojego miejsca z dnia na dzień tak jak patrole. Spokojnie można zdać się na zgłaszanie ręczne lub przez korkosferę. Dlatego prosiłbym jednakże o komentarz w tej sprawie. Czy fotoradary stacjonarne zostaną wyłączone z interaktywnych potwierdzeń, a jeżeli nie to jakie jest uzasadnienie załogi NE?
jotde
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung GT-i8160

Postprzez ALEX » poniedziałek, 25 lis 2013, 16:36

Do niezrozumienia sensu mojej wypowiedzi jeszcze się odniosę, dzisiaj na szybko: NE dostał ode mnie mapę z opisanymi wszystkimi fotoradarami w mieście wraz z możliwymi kierunkami fotografowania. Zostało to naniesione, sprawdzone przeze mnie ale... przecież jest CB. Efekt błędnych założeń pracowników NE poniżej:
Fotoradar ALEX.jpg
Fotoradar ALEX.jpg (61.96 KiB) Przeglądane 1178 razy

Fotoradar NE.jpg
Fotoradar NE.jpg (33.81 KiB) Przeglądane 1178 razy

Niezależnie od idiotyzmu powyższej sytuacji (fotoradar przy śmietniku na Hrubieszowskiej), dostaję również ostrzeżenie jadąc z Castoramy, jak na poniższym zdjęciu, pomimo tego, że radar nie ma jak dokonać pomiaru mojej prędkości.
Castorama.jpg
Castorama.jpg (77.8 KiB) Przeglądane 1178 razy

Pracownikom NE taki stan rzeczy jest całkowicie obojętny. Szkoda...
ALEX

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne