Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Zgłaszanie poprawek - przychodzący mail - ulepszenie

Re: Zgłaszanie poprawek - przychodzący mail - ulepszenie

Postprzez Qbek » poniedziałek, 25 lis 2013, 21:26

DantE napisał(a):Tylko, że takie postępowanie wcale nie świadczy, że dane miejsce nie jest MCK tylko, że w momencie przejazdu nie było kontroli co nie znaczy, że kilka godzin przed lub po nie było kontroli.

Statystycznie, ze zgłoszeń lub ich braku jedno miejsce stanie się MCK, inne zaś przestanie nim być.
Qbek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez Qbek » poniedziałek, 25 lis 2013, 21:37

Napiszę jak ja to robię, bo w ten sposób rozumiem system, który trzeba przyznać nie jest spójny...

Jeśli wyskakuje okienko w miejscu MCK, odwołuję gdy nikogo nie ma. Gdy stoi patrol, zgłaszam via CB. Zgłoszenie potwierdza patrol, co jest chyba logiczne, a algorytm weryfikuje czy nadal jest aktualna kwalifikacja pod MCK.

Co do kwestii potwierdzania wg własnej oceny, to jest jakieś nieporozumienie. System jest zero jedynkowy. Albo kontrola jest, albo jej nie ma. Chyba nie ma się co doszukiwać drugiego dna lub ukrytej gwiazdki ;)
Qbek

Postprzez lps » poniedziałek, 25 lis 2013, 22:02

Ale do tego zupełnie nie jest potrzebne potwierdzanie mck, wystarczy zgłaszanie suszarek w tym miejscu.

Jadę sobie z NE i nagle pojawia się okienko z potwierdzeniem mck.
Policji raczej tam nie ma ale ja chcę zachować się odpowiedzialnie.
Anulować ? Ale mam świadomość, że przyczynia się to do usunięcia tego miejsca, więc może już za pół godziny ktoś wpadnie w pułapkę ?
Więc może potwierdzić? No ale wtedy przyczyniam się do produkcji pustych ostrzeżeń.

Prowadząc samochód, nie koniecznie powoli, nie powinniśmy być zmuszani do rozstrzygania tego typu dylematów moralnych :? :lol:

Właśnie, nieporozumienie jest tu kluczowe.
Zauważ, że w okienku masz potwierdzić nie policje ale miejsce w którym mogą ewentualnie stać. W zamyśle pewnie potwierdzanie miało nam ułatwić życie ale w praktyce robi zamieszanie i powinno być usunięte.
Bądźmy szczerzy, "nikt" nie czyta instrukcji - jest to w niej w ogóle ? Aplokacja ma być intuicyjna w obsłudze i jednoznaczna w komunikatach.

Podkreślam, przy pozostawieniu samego ostrzeżenia. Będzie policja to ją zgłoszę.
lps

Telefon: Moto XT1068; Lumia520; SG Tab2

Postprzez Qbek » poniedziałek, 25 lis 2013, 22:08

Jeżdźę z NE od wersji podajże 2.4, czy jakoś tak i nigdy nie miałem dylematów. Nie było kontroli, wysyłałem zgłoszenie "brak kontroli".
BTW nie bierz na barki ciężaru, jakim może być czyjś mandat. To jego problem, bo nie dostosował się do obowiązujących ograniczeń :)
Qbek

Postprzez lps » poniedziałek, 25 lis 2013, 22:29

W wersji 2.4 w NE to chyba nawet mapy specjalnie nie było, nie mówiąc o C B, dopiero od 5tki jakoś to wygląda ;)

Prawdę mówiąc to trochę mnie zmartwiłeś brakiem troski o innych. Tworzymy pewną społeczność, m.in. po to by sobie pomagać na drodze. Po coś przecież jest system CB i powinien być dopracowany i użyteczny.
Dziś ja nieświadomie zrobię w NE coś głupiego i ktoś dostanie mandat, jutro zupełnie ktoś inny przez nieporozumienie zrobi coś innego i ja zaliczę punkty.

Pewnie nic więcej konkretnego nie napiszemy w tym mini-temacie, więc poczekajmy na wyjaśnienia producenta. Może tym razem wypowie się ktoś go reprezentujący.
lps

Telefon: Moto XT1068; Lumia520; SG Tab2

Postprzez Qbek » poniedziałek, 25 lis 2013, 22:37

lps napisał(a):W wersji 2.4 w NE to chyba nawet mapy specjalnie nie było, nie mówiąc o C B, dopiero od 5tki jakoś to wygląda ;)

Nie było CB, ale była inna metoda zgłoszeń.
Qbek

Postprzez Michal1983 » wtorek, 26 lis 2013, 05:39

Przy fotoradarach obrotowych też do końca nie wiadomo czy potwierdzać czy zaprzeczać skoro nie jest skierowany w moją stronę.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez mentos11 » wtorek, 26 lis 2013, 10:37

O tym już dyskutowaliśmy i Kasia pisała, jeśli jest skierowany fotoradar w naszą stronę to zgłaszamy, potwierdzamy a jeśli nie to nie zgłaszamy i odwołujemy.
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez ALEX » wtorek, 26 lis 2013, 12:46

Co za bzdura...
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez tdk » wtorek, 26 lis 2013, 18:14

Zauważywszy fotoradarową masakrę (np. 2 fotoradary na parkingu McDonald'sa) napisałem posta w tym miejscu i zostałem tu skierowany przez Qbek.
Zapoznałem się z wątkiem i muszę potwierdzić, że wszystkie wymienione przez Was problemy występują i są mega upierdliwe. Co do sposobu wyznaczania trasy, omijanie ronda, jazda wzdłuż autostrady itd. to jasne - są błędy, zdarzają się częściej bądź rzadziej i w zależności od tego proporcjonalnie mocno wkurzają. Ale jeśli chodzi o zgłoszenia CB, fotoradary stacjonarne, częste kontrole, sens ich potwierdzania, sposób odwoływania i wszystko to co już na ten temat napisaliście, to doprowadzają mnie one do szału. Może dlatego, że jeżdżę po terenie bardzo zafotoradarowanym. Teraz to już wyłączenie potwierdzania nic nie daje, bo tych fotoradarów narobiło się tyle, że NE w kółko o nich gada więc musiałbym wyłączyć też ostrzeżenia o nich. Jeszcze chwila i zupełnie będzie trzeba wyłączyć NE żeby się nie wkurzać ;)
Co dla mnie osobiście jest najgorsze: sam pomysł z CB, potwierdzanie i odwoływanie zgłoszeń jest świetny. Jadąc samochodem naprawdę z przyjemnością pomagałbym innym klikając co trzeba. Niestety z przytoczonych przez Was powodów, niejasnych zasad funkcjonowania tego systemu, zamiast świadomości pomagania czuję złość, że ktoś nie zrobił jeszcze z tym porządku.
Jakoś mam też przeczucie, że nikt z NE nie podzieli się szczegółami działania zgłoszeń CB i ckd. Sam bardzo lubię wiedzieć jak coś działa, rozumieć czym skutkuje każde kliknięcie i wielokrotnie (również na tym forum) prosiłem o wyjaśnienie różnych funkcjonalności. Praktycznie zawsze zasłaniano się koniecznością utrzymania tajemnicy przed konkurencją. Wydaje mi się jednak, że większym problemem jest możliwość kompromitacji po ujawnieniu prostoty i bezsensowności zaimplementowanych algorytmów. Zgaduję, że żadnej oczekiwanej przez nas mądrości w nich nie ma...
tdk

Telefon: Sony Xperia Z5

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne