Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Symbian, Bada i Java bez dalszych aktualizacji NaviExpert

Re: Symbian, Bada i Java bez dalszych aktualizacji NaviExper

Postprzez Lukasz NE » piątek, 11 paź 2013, 10:16

GanjaFighter napisał(a):Łaskę mi robicie, że będę mógł korzystać z aplikacji mając wykupione abonamenty na ponad 2 lata?

GanjaFighter, chciałem tylko napisać, jak to wygląda z naszej strony, byście lepiej mogli zrozumieć naszą decyzję. Podkreślam po raz kolejny - usługa będzie działać. Wiemy, że są osoby, które mają wykupione długie abonamenty i nie chcemy pozbawiać ich dostępu do usługi. Jeśli ktoś zdecyduje się na zmianę systemu operacyjnego nie ma żadnego problemu by przenieść obecnie wykupiony abonament, a dodatkowo przydzielimy jeszcze kolejne trzy miesiące :)
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez Michal1983 » niedziela, 13 paź 2013, 14:51

Lukasz NE napisał(a):Michal, rozwój aplikacji na martwe systemy operacyjne to krok w tył. A my chcemy iść ciągle do przodu. Nie zapominamy jednak o użytkownikach, którzy w dalszym ciągu korzystają z wersji na Symbiana, Badę czy Javę, dlatego postanowiliśmy, że usługa będzie cały czas działać na tych systemach (a utrzymanie serwerów też kosztuje) i będzie otrzymywać najnowsze aktualizacje map.

Java też należy do przestarzałych systemów a mimo to Opera wydała kolejną wersję mini swojej przeglądarki na starsze telefony z funkcją, której nie ma w wersji na bardziej rozwinięte systemy operacyjne. Nie robili wyrzutów, że im się nie chce, nie opłaca się, że ten język jest już niszowy i nie można uruchamiać takich programów w nowszych telefonach. Jeżeli komuś zależy na ilości użytkowników to się nie ogranicza do kilku systemów i nie rezygnuje z rozwoju wersji na starsze systemy jeżeli jest ona możliwa. Twórcy Opery wiedzą, że są konkurencyjni w tym segmencie. Tak samo konkurencyjny byłby NE gdyby rozwijał dalej aplikacje na te trzy systemy wspomniane w temacie. Całkiem niezła konkurencja ma już swoje aplikacje na iOS, Androida i WP natomiast na te systemy z których się rezygnuje konkurencją mogą być tylko mapy Nokii.
Lukasz NE napisał(a):Wiemy, że są osoby, które mają wykupione długie abonamenty i nie chcemy pozbawiać ich dostępu do usługi.

Tyle tylko, że płacę za usługę tyle samo co wszyscy a mam mniej użytecznych funkcji niż ci korzystający z aplikacji na inne systemy więc dla mnie to jest po prostu wyciąganie pieniędzy. Jedynym pocieszeniem jest funkcja symulacji nawigacji, której nie mają wersje na inne systemy. Jednak to trochę mało, żeby wyjść na plus.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez roman_tp » niedziela, 13 paź 2013, 20:44

Michal1983 napisał(a):[...]
Tyle tylko, że płacę za usługę tyle samo co wszyscy a mam mniej użytecznych funkcji niż ci korzystający z aplikacji na inne systemy więc dla mnie to jest po prostu wyciąganie pieniędzy.
[...]

Proponuję zrobić, to co wiodący producent systemów komputerowych.... obniża cenę na najnowszy system, podnosząc cenę, na starszy. :lol:
roman_tp
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: CAT B15

Postprzez Michal1983 » poniedziałek, 14 paź 2013, 04:22

Mnie tam dziwi jeszcze jedna rzecz. Dostępna jest na przykład do pobrania wersja 2.14, ale okazuje się, że i tak nie działa serwer, który obsługiwał tą wersję. Jaki jest więc sens udostępniania takich pustych i bezużytecznch wersji?
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
Michal1983

Postprzez Michal1983 » czwartek, 17 paź 2013, 19:49

Ciekawe ile do tej pory kilometrów przejechali użytkownicy tych systemów i ile czasu im to zajęło.
Michal1983

Postprzez mentos11 » czwartek, 17 paź 2013, 21:46

Lepiej aby NE zbankrutował dopracowując stare wersje i nie rozwijając nowych?
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: moto g

Postprzez lchmiel » piątek, 18 paź 2013, 17:44

Mam nadzieję, że NE nie jest na skraju bankructwa. Jednak rozwijanie wersji jawnie schyłkowych to praktyka niezmiernie rzadka, jeśli nie w ogóle nieobecna, i nie dziwię się temu krokowi NE.

Mamy w rodzinie Nokię E52, która wydawała się w swoim czasie super aparatem, ale czas jej świetności szybko minął. Mimo to, jeździ sobie czasem z NE 6.2.1. Sam mam jeszcze starą Nokię E51 jako telefon zapasowy, i wkrótce go będę musiał użyć na kilka dni. Oczywiście nie bez NE.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez Michal1983 » sobota, 19 paź 2013, 21:23

mentos11 napisał(a):Lepiej aby NE zbankrutował dopracowując stare wersje i nie rozwijając nowych?

Nie wszyscy wyrzucają telefony na gwizdnięcie do kosza. Czasem w razie awarii lub obawy przed utratą nowego sprzętu wraca się do starych wysłużonych telefonów.
Michal1983

Postprzez ALEX » sobota, 19 paź 2013, 21:43

@Michal1983: kiedy Ci się znudzi użalanie się nad swoim losem? Może zgłoś się do psychoterapeuty...
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez Michal1983 » niedziela, 20 paź 2013, 04:33

ALEX napisał(a):@Michal1983: kiedy Ci się znudzi użalanie się nad swoim losem? Może zgłoś się do psychoterapeuty...

Ciekawe, który da mi pieniądze na nowy telefon, bo pewnemu producentowi odechciało się pisać programy na mój model. Jeżdżę 16 letnim samochodem a mam mieć pieniądze na nowy telefon.
Michal1983

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności