Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Android - wersja 8.3.2

Re: Android - wersja 8.3.2

Postprzez ALEX » sobota, 28 gru 2013, 18:00

Korkosfera też, rekomendowana jest dłuższa i wolniejsza... ale za to omija korki :)
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Postprzez Qbek » sobota, 28 gru 2013, 18:12

Tego nawet już się nie chce komentować ;)
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez mentos11 » sobota, 28 gru 2013, 18:38

Myślałem że chodzi o aplikacje mobilna, tak to wynikało z wypowiedzi Michała.
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez Qbek » niedziela, 29 gru 2013, 14:30

Czy naprawdę w widoku 3D nie można zastosować tego samego rozmiaru ikon POI, co w widoku 2D?

Obrazek
Obrazek
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez Edek » wtorek, 31 gru 2013, 00:14

ALEX napisał(a):Korkosfera też, rekomendowana jest dłuższa i wolniejsza... ale za to omija korki :)

No właśnie...
Rekomendowana.jpg
Rekomendowana.jpg (235.62 KiB) Przeglądane 1149 razy

Ostatnio NE zaczął mnie drażnić każąc mi jeździć wszędzie naokoło.
O ile puszczenie kierowcy obwodnicą zamiast zatłoczonym centrum, nawet z pewnym nadrobieniem kilometrów, ma jakiś sens (będąc w obcym, nieznanym mieście wolałbym pojechać łatwą obwodnicą niż stresować się przeciskając się przez centrum), o tyle przyklejanie się do drogi o wyższej kategorii w KAŻDYM MOŻLIWYM momencie to już trochę przegięcie. Po to są różne typy tras, żeby w nich poupychać różne priorytety. Ot, chcecie stworzyć trasę najszybszą - ustawiacie priorytet na czas i wyższe kategorie dróg, chcecie trasę krótką, to priorytet na ilość km, ale Rekomendowana niech będzie jakimś wypośrodkowaniem, a nie jak jest w tej chwili - ani krótka ani szybka - ot, jeżdżenie dookoła drogami najwyższej kategorii. Bo takie mam wrażenie, że aktualnie Rekomendowana na siłę przykleja się do najwyższych kategorii próbując być czymś w stylu "Łatwej" lub "Głównymi", a niepotrzebnie, bo jak będę chciał ustawić sobie trasę na "Głównymi", to sobie ją sam ustawię, a nie żeby to mi było wciskane na siłę.

Tak sobie pomyślałem, że być może Rekomendowana zachowuje się jak Głównymi ze względu na porę roku... W zimę jest śnieg, drogi niskiej kategorii są rzadziej i słabiej odśnieżane, więc w takich sytuacjach takie zachowanie mogłoby mieć sens, ale... no właśnie... wszystko musi mieć swoje granice, tym bardziej że zimę póki co mamy jaką mamy, śniegu zero, warunki drogowe bardziej jesienne niż zimowe... przyklejanie na siłę Rekomendowanej do głównych dróg w takich warunkach jest po prostu bez sensu.
Edek

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez borek » poniedziałek, 27 sty 2014, 11:11

borek napisał(a):Zauważyłem jeszcze jedną rzecz, której chyba wcześniej nie było.

Odpalam NE i jadę, po pewnym czasie chcę odczytać maila (czyli NE działa w tle, nie jest całkiem wyłączony), po powrocie do NE (wybieram go z górnej belki) po pierwsze NE gubi wszystkie wcześniej pobrane dane o korkach i kolory okolicy (a nie ujechałem jakoś daleko, stoję w korku). Z tego co kojarzę wcześniej wszystkie pobrane dane po "reaktywacji" NE nie ginęły, teraz muszą być pobrane ponownie. Poza wcześniej opisanymi brakami zmienia się też np. ustawienie wyłączenia dźwięku. Czyli jadę z włączonym NE i wyłączonym dźwiękiem w NE, odczytuję maila, wracam do NE, a tu brak kolorów korków, kolorów okolicy, a dźwięk nagle jest włączony choć wcześniej był wyłączony.

Czy tak powinno być?

Niestety z powyższym problemem jest coraz gorzej.
Po pobraniu przez telefon aktualizacji Androida do wersji 4.3, w przypadku gdy podczas nawigowania zadzwoni telefon, to po zakończeniu rozmowy telefon nie wraca do nawigacji lecz pozostawia wygaszony ekran.

Zdarzyło mi się też parę razy, że po zakończonej rozmowie nawigacja zostaje całkiem przerwana (trzeba planować trasę od początku).
borek

Telefon: Samsung Galaxy S7

Postprzez Lukasz NE » wtorek, 28 sty 2014, 13:59

borek napisał(a):
borek napisał(a):Zauważyłem jeszcze jedną rzecz, której chyba wcześniej nie było.

Odpalam NE i jadę, po pewnym czasie chcę odczytać maila (czyli NE działa w tle, nie jest całkiem wyłączony), po powrocie do NE (wybieram go z górnej belki) po pierwsze NE gubi wszystkie wcześniej pobrane dane o korkach i kolory okolicy (a nie ujechałem jakoś daleko, stoję w korku). Z tego co kojarzę wcześniej wszystkie pobrane dane po "reaktywacji" NE nie ginęły, teraz muszą być pobrane ponownie. Poza wcześniej opisanymi brakami zmienia się też np. ustawienie wyłączenia dźwięku. Czyli jadę z włączonym NE i wyłączonym dźwiękiem w NE, odczytuję maila, wracam do NE, a tu brak kolorów korków, kolorów okolicy, a dźwięk nagle jest włączony choć wcześniej był wyłączony.

Czy tak powinno być?

Niestety z powyższym problemem jest coraz gorzej.
Po pobraniu przez telefon aktualizacji Androida do wersji 4.3, w przypadku gdy podczas nawigowania zadzwoni telefon, to po zakończeniu rozmowy telefon nie wraca do nawigacji lecz pozostawia wygaszony ekran.

Zdarzyło mi się też parę razy, że po zakończonej rozmowie nawigacja zostaje całkiem przerwana (trzeba planować trasę od początku).

Borek, prośba o jeszcze trochę cierpliwości. Problem o którym piszesz udało nam się rozwiązać i w wersji 8.5 nie powinien występować. Uprzedzając kolejne pytanie - nie jestem w stanie podać daty wydania nowej wersji, chłopacy cały czas nad nią pracują i mówią, że są coraz bliżej mety, ale żadnej konkretnej daty nie chcą zdradzić :)
Lukasz NE
Site Admin
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez jotde » wtorek, 28 sty 2014, 14:26

8.5 ? Czyżby 8.4 mnie ominęło?
jotde

Telefon: Samsung GT-i8160

Postprzez mentos11 » wtorek, 28 sty 2014, 14:43

Pewnie wersja 8.4 poległa w testach ;)
A mówiłem że mówiłem :lol: że testują :D
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez Lukasz NE » wtorek, 28 sty 2014, 14:44

jotde napisał(a):8.5 ? Czyżby 8.4 mnie ominęło?

Nie, po prostu kolejna wersja wprowadzi nieco więcej zmian by nazywać ją 8.3.3 lub 8.4, ale z kolei nie aż tyle, ile planujemy w 9.0. Dlatego też następna wersja będzie oznaczona numerem 8.5 :)
Lukasz NE
Site Admin
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert