Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Android - wersja 8.3.2

Re: Android - wersja 8.3.2

Postprzez Qbek » poniedziałek, 3 lut 2014, 22:50

Można by zmniejszyć "siłę przyciągania" do drogi. W poniższym przypadku cały czarny odcinek przejechałem bez korka, niestety strzałka jechała po wyznaczonej trasie. Nie udało mi się tym samym odblokować czarnej krechy.

Obrazek
Qbek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez Michal1983 » wtorek, 4 lut 2014, 05:40

Podobnie miałem kiedyś na Toruńskiej. NE zalecił zjazd z S8 aby uniknąć korka przy zjeździe po łuku do Marek i pojechać dołem przez skrzyżowanie. Pojechałem prosto a program pokazywał, że jadę boczną drogą według jego zaleceń.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez intimo » wtorek, 4 lut 2014, 12:46

Qbek napisał(a):Można by zmniejszyć "siłę przyciągania" do drogi. W poniższym przypadku cały czarny odcinek przejechałem bez korka, niestety strzałka jechała po wyznaczonej trasie. Nie udało mi się tym samym odblokować czarnej krechy.

Nie wiem czy pamiętasz, ale poruszaliśmy temat przyciągania do równoległej drogi, gdzie NE jechało "obok", tak jak w Twoim przypadku. Podobno dane zbierane są z miejsca gdzie jest telefon a nie strzałka obok. Kilka razy zrobiłem test który polegał na ręcznym przeliczeniu trasy gdy ta poprzednio wyznaczona była obok. Nowa wyznacza się już poprawnie, nawet na estakadzie gdzie masz kilka metrów różnicy. Tuż po wyznaczeniu zobacz gdzie masz gwiazdkę z nowym punktem startowym trasy, z reguły jest ona idealnie na drodze przy zoomie 1000m

Wracając do meritum, tak mogli by zmniejszyć przyciąganie bo zjeżdżając z trasy zanim się strzałka połapie mija trochę czasu, uprzedzając moduł GPS mam dosyć dobry :) Tomek w tym czasie już dawno przeliczył trasę oczywiście z uwzględnieniem HD Traffic :P. Jest mniej czuły na zjechanie z trasy.
intimo

Telefon: Samsung Galaxy A5 (2016)

Postprzez Lukasz NE » środa, 5 lut 2014, 13:51

Qbek napisał(a):Można by zmniejszyć "siłę przyciągania" do drogi. W poniższym przypadku cały czarny odcinek przejechałem bez korka, niestety strzałka jechała po wyznaczonej trasie. Nie udało mi się tym samym odblokować czarnej krechy.

Qbek, czy mógłbyś podać nazwę miejscowości, w której wystąpiła ta sytuacja? Znacznie by to pomogło nam szybciej odszukać to miejsce.
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez Lukasz NE » środa, 5 lut 2014, 13:57

Michal1983 napisał(a):Podobnie miałem kiedyś na Toruńskiej. NE zalecił zjazd z S8 aby uniknąć korka przy zjeździe po łuku do Marek i pojechać dołem przez skrzyżowanie. Pojechałem prosto a program pokazywał, że jadę boczną drogą według jego zaleceń.

Michał, także proszę Cię o podanie dokładnego miejsca tego zdarzenia byśmy mogli je dobrze sprawdzić.
Lukasz NE
Site Admin
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez Qbek » środa, 5 lut 2014, 17:59

Lukasz NE napisał(a):

Qbek, czy mógłbyś podać nazwę miejscowości, w której wystąpiła ta sytuacja? Znacznie by to pomogło nam szybciej odszukać to miejsce.

Częstochowa, na wysokości Auchan, wylot na Katowice.
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez Michal1983 » czwartek, 6 lut 2014, 07:53

Lukasz NE napisał(a):Michał, także proszę Cię o podanie dokładnego miejsca tego zdarzenia byśmy mogli je dobrze sprawdzić.

Za węzłem Głębocka jest ten zjazd na boczną drogę.
Obrazek
Również kiedyś przed zjazdem na Słowackiego było podobnie kiedy NE chciało mnie na ul. Perzyńskiego 10 prowadzić od ul. Duracza i "myślało", że zjechałem już z głównej trasy.
Obrazek
Najłatwiej ocenić na, której drodze jestem po prędkości z jaką jadę.
----------------------------------------------------------
Odkryłem też, że przy planowaniu trasy kiedy po wyznaczeniu jej z punktu a do b niebędącymi aktualną pozycją trasa nie spodobała mi się i postanowiłem ją przeliczyć. Wtedy w zależności od tego czy aktualna pozycja jest znana to wyznacza trasę z aktualnie ustalonej przez GPS pozycji, czy nie wtedy pisze, że nie możliwe jest przeliczenie trasy. Po co program podmienia ustawiony przeze mnie punkt startowy na aktualną pozycję przy przeliczaniu trasy między punktami, które mogą być nawet w innym mieście?
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez zakopiec5 » piątek, 14 lut 2014, 14:51

Kiedy wersja 8.5???
zakopiec5

Telefon: samsung galaxy note 2

Postprzez ALEX » piątek, 14 lut 2014, 15:09

Na 20% w poniedziałek.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez Edek » piątek, 14 lut 2014, 16:02

Ja z nie do końca pewnych źródeł wiem, że ma wyjść w maju na gwiazdkę, ewentualnie w grudniu po południu.
Edek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert