Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviExpert 2.1.1 iOS beta

NaviExpert 2.1.1 iOS beta

Postprzez Lukasz NE » poniedziałek, 9 gru 2013, 14:58

Hej,

Pod adresem beta.getne.pl/ios/2.1.1 dostępna jest wersja beta aplikacji NaviExpert for iPhone 2.1.1. (nie dajcie się zwieść, gdy aplikacja będzie twierdzić, że jest wersją 2.2)

login: ios_rc
hasło: g!mmeAppl3z

Jest to wydanie bugfixowe.

Poprawki:
- działanie iCloud
- dostosowanie ui do wersji iOS7
- popup o błędzie połączenia po przywróceniu aplikacji z tła
- błąd w komputerze pokładowym
- niedziałające linki w opisach POI
- brak możliwości usunięcia punktów ulubionych
- nie kończenie trasy po przeliczeniu w trakcie wyświetlania popup "zakończ trasę"

Znany problem:
- blokada planera, gdy podczas wpisywania w drugie lub niższe pole edycyjne na planerze klikniemy na pierwsze pole "Od" - WIEMY, jest w trakcie poprawiania.

UWAGA!
Na stronie znajduje się instrukcja instalacji aplikacji, prośba o przeczytanie i postępowanie zgodnie ze wskazanymi krokami.
Instalowana aplikacja zastąpi obecnie istniejącą w telefonie, potrzebny jest aktywny abonament do nawigowania.

Jeżeli nie posiadacie usługi, a chcielibyście przetestować aplikację, prośba o info do mnie na PW, przydzielę abonament testowy. Konieczne jest podanie adresu email wpisanego w aplikacji lub numeru NaviExpert ID, obie dane sprawdzicie w menu Narzędzia-Moje dane, po zainstalowaniu aplikacji.
Jeżeli macie wykupioną poprzez AppStore usługę, przypominam o zapisaniu jej na iCloud (Narządzia - Zapisz/Odtwórz), przed instalacją nowej aplikacji.

Jeżeli natkniecie się na crashe, wszelkie logi z aplikacji, o których przeczytacie w instrukcji prosimy podsyłać na adres:
apple-reports@naviexpert.pl.

Zapraszamy do testowania i czekamy z niecierpliwością na uwagi.

Uwaga!
Jeżeli ktoś nie uczestniczył jeszcze w testach iPhona i nie podawał nam swojego UDID urządzenia, prośba o przesłanie go na PW.
Dodamy urządzenie do testów.
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Re: NaviExpert 2.1.1 iOS beta

Postprzez Lukasz2891 » niedziela, 15 gru 2013, 21:52

Na razie z interfejsu (jeszcze nie jeździłem)

1) Komputerowi się coś znowu pochrzaniło - po update do wersji 2.1.1
(rozumiem, że wcześniej czegoś mu brakowało, ale teraz mu brakuje spójności danych: 6 tysięcy kilometrów w 5 godzin)
2013-12-15 21.36.59.png
Komputer pokładowy
2013-12-15 21.36.59.png (146.35 KiB) Przeglądane 3185 razy

2) Opis trasy jest nadal chusteczkowy (o co chodzi w tych cyferkach? Nie można chociaż jakichś ikonek zamiast tych przecinków nic nie mówiących?):
2013-12-15 21.41.50.png
Opis trasy
2013-12-15 21.41.50.png (135.84 KiB) Przeglądane 3185 razy

3) W opcjach dźwięku jest "głośność min" i "głośność max". Niestety, nie wiadomo co to znaczy w praktyce.
Przydałoby się, żeby po przesunięciu slidera "aplikacja coś mówiła".
Odtwarzaj dźwięk zwolnij powinien być pod głośność min i głośność max.
Ekran wyboru dźwięków zacina się podczas bounce w górę :)

4) Domyślny typ trasy mi się zmienił po reinstalacji aplikacji na "Rekomendowana" (z Najszybsza).
Parametry spalania chyba też się wyzerowały. Email się wyzerował.

5) Unikaj lini w "Komunikacją miejską" jest napisane niepoprawnie po polsku (linii!!!)

6) Mam już chyba ze 100 "Częstych" miejsc

7) podczas wpisywania punktu docelowego jak wyskoczy błąd połączenia (teraz go już nie ma faktycznie),
to wpisany napis się zeruje.
Lukasz2891
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: iPhone5

Postprzez Lukasz2891 » niedziela, 15 gru 2013, 22:07

O, teraz niezła rzecz. Klikam sobie, wybrałem z częstych "Dom". Zrobiłem potem "Przelicz trasę" (na tym "dalszym" viewcontrollerze). Zrobiłem "Zakończ nawigację". I już nie ma "Dom" w częstych (mimo, że jest częściej niż jeszcze przed chwilą) - za to jest w "Ostatnich". Ale w częstych jest "Kraków", gdzie byłem raz (może tapnąłem ze 3 razy, bo były postoje).
Lukasz2891

Postprzez Lukasz2891 » poniedziałek, 16 gru 2013, 09:45

Dojechałem obok miejsca x ale zaparkowałem w innym miejscu tak, ze zmieniła sie trasa. Zrobiło sie "przeliczam trasę" ale zaraz potem tapnalem "zakończ nawigacje". Przeszło do ekranu wyboru miejsc a po chwili aplikacja sie wywrócila. Mam tez wrażenie ze dopóki nie przelaczylem 2 razy przełącznika "wylacz komunikaty głosowe" to nic nie mówiła. Nie znajduje hotelu mariott w wyszukiwarce.
Lukasz2891

Postprzez Lukasz2891 » poniedziałek, 16 gru 2013, 10:56

Znow jakiś case podobny do poprzedniego: tapnalem zakończ trasę (okno tak/nie), zeslalem aplikacje do backgroundu. Po 10 minutach wróciłem i w momencie wybierania celu usłyszałem: jedziesz w złym kierunku. Poza tym kursor: czy naprawdę nie można go zmniejszyć??? Na iphone5 jest retina, moze to ta kwestia?
Lukasz2891

Postprzez Lukasz2891 » poniedziałek, 16 gru 2013, 21:38

Lukasz2891 napisał(a):Dojechałem obok miejsca x ale zaparkowałem w innym miejscu tak, ze zmieniła sie trasa. Zrobiło sie "przeliczam trasę" ale zaraz potem tapnalem "zakończ nawigacje". Przeszło do ekranu wyboru miejsc a po chwili aplikacja sie wywrócila.

Powtarzalne.
Lukasz2891

Postprzez Lukasz2891 » poniedziałek, 16 gru 2013, 21:41

Kolejna rzecz: notyfikacje z notification center. Fajnie, że powstały - ale... Do tej pory nie wiem, gdzie znaleźć resztę napisów, bo wygląda to tak (ktoś to czytał w ogóle?):

2013-12-16 20.09.23.png
1
2013-12-16 20.09.23.png (131.05 KiB) Przeglądane 3115 razy

2.PNG
2
2.PNG (192.21 KiB) Przeglądane 3115 razy

Zanim zdąży się zobaczyć, co to, to znika. Lepiej by było szybko i na temat: "Trwa nawigacja w tle" (tak jak w subtitle).
Generalnie tego na górze nie da się rozciągnąć (może iOS 7.1 będzie to umiał ^^^), tego na zablokowanym ekranie też.
Lukasz2891

Postprzez Lukasz2891 » wtorek, 17 gru 2013, 15:55

Dojechałem do miejsca X. Aplikacja podziękowała za wspólną podróż, tapnąłem "zakończ trasę", przeszła do listy wyboru miejsc. Przejechałem jeszcze z 500 metrów z aplikacją na głównym ekranie (ale ekran się zablokował). Wysiadłem i zsyłając aplikację do backgroundu usłyszałem wiekopomne "jedziesz w złym kierunku".
Lukasz2891

Powrót do Wersje NaviExpert