Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviExpert 2.0 WP8

Re: NaviExpert 2.0 WP8

Postprzez Spychacz » piątek, 23 maja 2014, 19:02

Ok rano doszedłem, że NE z Playa działa ale jak nie wyłączam bluetooth i nie łączę się z samochodowym zestawem głośnomówiącym jednak jak wracałem z pracy z ciekawości podczas nawigowania włączyłem bluetooth i połączyłem się ze wspomnianym zestawem i nawigacja o dziwo nie zawiesiła się ani nie wyłączyła - nie wiem od czego to zależy :D
Spychacz
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia Lumia 720

Postprzez vtec_z » piątek, 23 maja 2014, 19:09

Spychacz napisał(a): ... nawigacja o dziwo nie zawiesiła się ani nie wyłączyła - nie wiem od czego to zależy :D

Może zależeć od wszystkiego - np. od aktualnego humoru głównego programisty NE dla WP, od wyników sprzedaży NE na rynku litewskim, od aktywności użytkowników na forum i w blogu :D

A poważniej - pomimo chęci i wielu prób nie udało mi się znaleźć żadnego sensownego związku pomiędzy częstotliwością zawieszeń i jakimkolwiek działaniem moim (obsługa NE lub telefonu), telefonu (włączone aplikacje, stan baterii, połączenia) i stanem NE przed zawieszeniem. Pomimo to zawieszenia są denerwującym faktem.
First man, then machine (Soichiro Honda)
vtec_z
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Lumia 640XL LTE

Postprzez Lukasz NE » poniedziałek, 26 maja 2014, 12:38

Cały czas pracujemy nad rozwiązaniem problemu z częstym zawieszaniem się aplikacji w wersji na Windows Phone. Robimy co w naszej mocy, by w kolejnej wersji takie sytuacje nie miały miejsca.
Lukasz NE
Site Admin
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez vtec_z » poniedziałek, 26 maja 2014, 14:18

Nowy temat.
Dziś NE zaskoczył mnie wyznaczaniem trasy.
Próbowałem uzyskać trasę do punktu zdefiniowanego wcześniej na ekranie [Moje miejsca]. Punkt wielokrotnie używany, wyznaczanie trasy bezproblemowe.
NE wyznaczał kolejno trasy (za każdym razem po wybraniu właściwego kafelka):
1. do punktu wyszukiwanego wcześniej w tej samej sesji i zapisanego w [Moich miejscach] na przyszłość.
2. do punktu z [Moich miejsc] użytego w poprzedniej sesji do wyznaczenia trasy
3. do punktu jak w p. 1
4. do właściwego punktu ale bez zobrazowania (ciemny ekran, sygnalizacja downloadu) za to z poprawnymi komunikatami głosowymi.

Usterka ustąpiła dopiero po restarcie NE.
vtec_z

Re: NaviExpert - WindowsPhone

Postprzez Spychacz » czwartek, 5 cze 2014, 20:42

ja ostatnio jadę na pustyni... brak mapy - zdarza się to dość często, że odcinek drogi jest pusty.
Lumia 720, Windows Phone 8.1
Spychacz

Postprzez Qbek » czwartek, 5 cze 2014, 22:21

Też tak mam na Andku, ale tylko na trasie ;)
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez Spychacz » piątek, 6 cze 2014, 03:03

Pytanie... czy ja Androidzie jak stoicie w korku np. dobre 10 minut to na mapie kolor drogi po której przemieszczacie się zmienia kolor? mam wrażenie, że na WP to nie działa, często długo stoję w korku, a na mapie żadnych zmian... może jako użytkownik niszowego WP w ogóle nie wysyłam danych?

P.S. Przeniosłem dyskysję tutaj. Mentos11
Spychacz

Postprzez MariuszHD » piątek, 6 cze 2014, 08:34

Dziwne. Ja jak stoję w miejscu, to po jakimś czasie zmienia się kolor na czarny lub brązowy.
MariuszHD

Telefon: Microsoft Lumia 550

Ulubione

Postprzez vtec_z » czwartek, 26 cze 2014, 13:47

W NE dla WP mamy ekran z zapamiętanymi punktami i trasami tzw. Ulubione. Pomysł w założeniu dobry, ale:
1. Pojemność ekranu (pamięci).
a) Na ekranie mieści się 20 kafelków uporządkowanych od najstarszych (najniżej) do najnowszych (najwyżej). Jest to bardzo istotne ograniczenie dla osób używających dużej ilości stale odwiedzanych miejsc, tym bardziej, że w Ulubionych gromadzone są i punkty i trasy razem (p. punkt 2). Ponadto każde użycie punktu powoduje zmianę jego położenia na liście - kafelek wędruje na jej początek - co utrudnia wyszukiwanie elementów w przyszłości (zmienny porządek listy)
b) Przy zapamiętywaniu 21-ego elementu pierwszy (najstarszy) jest bezpowrotnie usuwany bez wiedzy użytkownika (!). Bardzo niewygodne, wystarczy wyznaczyć kilka tras wielosegmentowych (z punktem pośrednim) i pozbywamy się najstarszego punktu, który powinien być na stałe w Ulubionych (np. "Ciocia Hela" do której jeździmy raz na rok, a jej dom można wyznaczyć tylko z mapy bo nie ma adresu w bazie NE)
2. Rodzaje zapisywanych elementów
W Ulubionych zapisywane są na takich samych zasadach punkty i trasy wielosegmentowe (z punktami pośrednimi), czyli dwie rożne kategorie elementów. W istotny sposób wyczerpuje to pojemność listy (p. punkt 1) oraz utrudnia zarządzanie listą.
3. Wprowadzanie punktów do późniejszego wykorzystania
Mamy dwie dostępne metody, obie - niestety - nie wprost:
a) wyznaczenie trasy do interesującego nas punktu z aktualnej pozycji (wyznaczona zostanie trasa do punktu a punkt zapisany)
b) wyświetlenie wyszukanego punktu na mapie (także aktualnej pozycji - trzeba to robić przez mapę)
Sposób b) jest śmieszny przy wybieraniu punktu z mapy - na mapie wskazujemy punkt, wybieramy "więcej informacji", wskazujemy punkt na liście (współrzędne wskazanego punktu lub jeden z pobliskich punktów z bazy NE), wybieramy "pokaż na mapie" i lądujemy w punkcie wyjścia do całej procedury czyli znów na mapie.
4. Opisy kafelków
Standardowo kafelki opisywane są danymi (kolor tła + ikona + tekst standardowy) dostępnymi dla NE w chwili wyznaczenia punktu.
a) tło zielone + ikona kategorii POI + standardowy tekst z bazy - dla punktów wybranych z bazy POI
b) tło niebieskie + ikona adresu + adres - dla punktów wybranych za pomocą danych adresowych
c) tło fioletowe + ikona adresu (taka sama jak dla p. b) - dlaczego?) + współrzędne - dla punktów wprowadzonych z mapy lub "z ręki" współrzędnymi
d) tło żółte + ikona trasy + opis trasy (punkt początkowy - punkt końcowy) - dla tras wielosegmentowych
Dodatkowo na każdym kafelku jest gwiazdka (symbol ulubionych?). Po co?
Mamy możliwość modyfikacji tekstu (i dobrze), ale do opisu tras z punktu d) wykorzystywane są opisy standardowe (często nieczytelne dla użytkownika np. współrzędne) a nie zmodyfikowane.
Wnioski (moje ;) ):
1. Rozdzielenie na dwa ekrany Ulubionych (zarządzanych wyłącznie przez użytkownika) od Ostatnio używanych (zarządzanych przez program)
2. Zwiększenie pojemności ekranu Ulubionych (jeżeli nie jest to ograniczenie systemowe)
3. Umożliwienie wprowadzenie "wprost" punktu do Ulubionych np. jako trzeciej możliwości wyboru po wyświetleniu informacji o punkcie (oprócz "wyznacz trasę" i "pokaż na mapie")
4. Jeżeli dopuszczono możliwość modyfikacji opisu elementu to używanie nazw zmodyfikowanych do opisu tras
5. Rozróżnienie ikon dla punktów wprowadzonych za pomocą adresu i za pomocą współrzędnych
vtec_z

Ulubione => moje miejsca (autopoprawka)

Postprzez vtec_z » czwartek, 26 cze 2014, 21:54

1. Wszędzie gdzie pisałem o ulubionych powinny być moje miejsca (nawyk ze starych wersji NE)
2. Już wiem, że biała gwiazdka zmienia się w czerwoną, jeśli lokalizacja jest często używana. Tak oznaczone elementy są stale na najwyższych miejscach.
vtec_z

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert