Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

[Android] NaviExpert 8.5 BETA

Re: [Android] NaviExpert 8.5 BETA

Postprzez Gacolot » sobota, 15 mar 2014, 09:06

Witam,

zauważyłem wczoraj, że bardzo często nawigacja prowadzi mnie po chodnikach, tzn. w trakcie jazdy strzałka skacze co jakiś czas z chodnika, który jest obok ulicy na ulicę i odwrotnie. Widać to szczególnie mocno przy dużych powiększeniach.
Ulubione wyglądają tak:

<nazwa ulubionego> 52.43743, 21.02144.
(52°26'14.73"N,21°01'17.17"E)
Gacolot
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Z1

Postprzez lps » sobota, 15 mar 2014, 10:28

Michal1983 napisał(a):Dużo łatwiej jest udokumentować błąd nawigacji w domu na kanapie niż podczas prowadzenia samochodu. Nie wiem jak robią to inni i nie chciałbym wiedzieć, ale takie zabawy telefonem podczas prowadzenia pojazdu mechanicznego są niebezpieczne. O samym zglaszaniu i potwierdzaniu CB nie wspominając.
(...)

Nie wiem jak Ci pomóc ? Może chociaż radą ?

Na początek wyjmij telefon z kieszeni, kup jakiś uchwyt, zamontuj go kilkanaście centymetrów od kierownicy - powinno być łatwiej. Poszukaj w instrukcji urządzenia, może w ogóle ma ono przycisk systemowy do robienia screenów (chodzi o to zdjęcie ekranu) a jak nie, to można ze Sklepu Google ściągnąć jakiś program do tego celu. Akurat takie aplikacje warto wybierać i testować siedząc w domu.

Chociaż nie, poczekaj z tym kupowaniem, za jakieś 3 tygodnie w sieci supermarketów promowanej w NE będą sprawdzone i tanie uchwyty. Poważnie.

Bo na kanapie to "dokumentujesz" tak naprawdę grę nie nawigacje.

W sumie nasuwa mi to pewną konkretną propozycję rozwoju NE: może zamiast rezurekcji demo dodać na ekranie - wzorem aAM - przycisk do robienia screenów ?

Michal1983 napisał(a):(...)Zazwyczaj jak szukam ulobionych lub ostatnio używanych i nie widzę ich na pierwszym ekranie to je szukam przy użyciu wyszukiwarki. Więc nie widzę sensu wprowadzania segregacji ulubionych. Zawsze szybciej jest nawet powiedzieć jakieś słowo niż znaleźć je na liście.
Mi tam nie jest potrzebny ani kompas ani strzałka wskazująca cel. Wolę mieć lepsze widoki na krajobraz.

Ale właśnie uporządkowanie Ulubionych w foldery spowodowałoby, że na "pierwszym ekranie" (rozumiem, że chodzi raczej o uniknięcie chaotycznego przewijania w dół) widziałbyś nazwy 5-6 katalogów - jedno tąpnięcie na wybrany np. "Zakupy" - i znów widzisz tylko kilka pozycji na jednym ekranie. No a przede wszystkim tworzenie katalogów nie byłoby obligatoryjne, ktoś lubi mieć groch z kapustą, czy wyszukiwać punkty w inny sposób - proszę bardzo.

Z tą strzałką obiektu CB kosztem kompasu i wskazania celu - bo i pojawili się ich obrońcy - wracamy do problemu starego jak NE, czyli małych możliwości personalizacji tejże aplikacji.
A nie dotyczy to tylko samych ikon czy przycisków funkcyjnych na ekranie, kolorów mapy, czy geopozycji Ulubionych ale również informacji prezentowanych w pilocie - nawiasem, nawet tak prosta navi jak targeo.mobi ma możliwość kształtowania tego ostatniego.

Wczoraj na 200 km trasie w działaniu RC4 nie doświadczyłem jakiś technicznych problemów z jej działaniem. No może ze dwa razy miałem wrażenie, że ekran jakby błysnął ale dzień był słoneczny, więc nie mam pewności.
Natomiast sam CT prowadził bardzo ładnie, w dwu miejscach zaproponował przebieg trasy, który w mojej ocenie, był korzystniejszy od wskazywanych przez wyjątkowo bierny tego dnia LD aAM - bo ją z AR miałem uruchomione na drugim urządzeniu.

Może nie powinienem już drażnić niektórych 8-) ale na trzecim urządzeniu, tym windowsphonowym badziewiaku, który wylegiwał się na fotelu obok, miałem zamiar mieć uruchomionego jeszcze yanosika. Niestety, bidulek przez całe popołudnie nie mógł się załapać na połączenie z serwerem. Na szczęście CB w NE wystarczyło :twisted:
lps
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Moto XT1068; Lumia520; SG Tab2

Postprzez Qbek » sobota, 15 mar 2014, 12:24

Yanosik zrobił upgrade i dlatego zdechł. Uaktualniłem go w trasie i zadziałał :)
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez lchmiel » sobota, 15 mar 2014, 12:46

1.

Bardzo popieram możliwość personalizacji. Produkt nie musi być skierowany wyłącznie do grupy klientów bojących się zbyt wielu opcji. Może być i do takich, i do wymagających. (Przyznam: dla mnie obfitość opcji AM jest odstraszająca. Może jestem za stary, może mam za mały rozum, niech będzie. Ale po przegryzieniu się przez nie - cenię je. Tylko w AM moim zdaniem nie ma w nich logicznej i klarownej hierarchii, a opisy dla mnie często nie są jasne, w tym problem. Tego błędu NE niech nie powtarza, ale niech też nie rezygnuje jeszcze przed podjęciem wyzwania.)

2.

W widoku trasy nadal krecha trasy jest gruba jak wypasiona dżdżownica, ale tylko w niektórych powiększeniach (nie z bliska i nie z bardzo daleka). Przykłady:
GrubaKreska01.jpg
Tu jest w porządku, trasa krótka.
GrubaKreska01.jpg (84.68 KiB) Przeglądane 845 razy

GrubaKreska02.jpg
Gruba krecha, ta sama trasa w pomniejszeniu.
GrubaKreska02.jpg (86 KiB) Przeglądane 845 razy

GrubaKreska03.jpg
Trasa nieco dłuższa, krecha od razu za gruba. Jak zbliżymy, będzie OK, jak oddalimy, to stanie się minimalnie cieńsza.
GrubaKreska03.jpg (73.94 KiB) Przeglądane 845 razy

3.

Co jakiś czas, jedno kliknięcie w systemowy klawisz "Powrót" w widoku mapy, tak podczas nawigacji jak i podczas przeglądania mapy, wyłącza aplikację. Nie wiem, w jakich przypadkach.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez mentos11 » sobota, 15 mar 2014, 13:18

Dalej jest problem z trybem automatycznym dzień noc. otworzyłem przed chwilą aplikacje i jest w trybie noc, godzina 13?
Mam ustawione automatyczne przełączanie więc o co chodzi?
Załączniki
Screenshot_2014-03-15-13-14-02.png
Screenshot_2014-03-15-13-14-02.png (262.89 KiB) Przeglądane 841 razy
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez lchmiel » sobota, 15 mar 2014, 20:48

A przy okazji, co tu robią te dziesiątki niebezpiecznych miejsc? Każde skrzyżowanie jest teraz wyjątkowo niebezpieczne. Chyba będę omijał skrzyowania?
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez Michal1983 » niedziela, 16 mar 2014, 05:17

Linia pokazująca trasę jest nadal za gruba przy skali >= 10 km.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Michal1983 » niedziela, 16 mar 2014, 17:09

Wydaje mi się, że nie dość, że powiadomienia głosowe o manewrze są ze sobą zgodne to jeszcze występują w prawidłowym miejscu. Nie tak jak wcześniej było, za wcześnie.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
Michal1983

Postprzez Qbek » niedziela, 16 mar 2014, 18:22

Michal1983 napisał(a):Dużo łatwiej jest udokumentować błąd nawigacji w domu na kanapie niż podczas prowadzenia samochodu. Nie wiem jak robią to inni i nie chciałbym wiedzieć, ale takie zabawy telefonem podczas prowadzenia pojazdu mechanicznego są niebezpieczne. O samym zglaszaniu i potwierdzaniu CB nie wspominając.
[...]
Mi tam nie jest potrzebny ani kompas ani strzałka wskazująca cel. Wolę mieć lepsze widoki na krajobraz.

Michał sorrka, ale nie jesteś konsekwentny, lub lecisz sobie w ...
Skoro nie ogarniasz lub boisz się obsługi NE podczas jazdy i jednocześnie chciałbyś lepszych widoków na krajobraz, to chyba jeździsz z kierowcą, albo używasz appki z kanapy w domu...
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez Michal1983 » poniedziałek, 17 mar 2014, 05:27

Qbek napisał(a):Michał sorrka, ale nie jesteś konsekwentny, lub lecisz sobie w ...
Skoro nie ogarniasz lub boisz się obsługi NE podczas jazdy i jednocześnie chciałbyś lepszych widoków na krajobraz, to chyba jeździsz z kierowcą, albo używasz appki z kanapy w domu...

Chciałbym więcej widzieć podczas nawigacji i móc też używać aplikacji w domu.
Michal1983

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert