Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

[Android] NaviExpert 8.5 BETA

Re: [Android] NaviExpert 8.5 BETA

Postprzez Qbek » czwartek, 6 mar 2014, 15:09

Lukasz NE napisał(a):Zwracam się jednak z uprzejmą prośbą, abyście teksty w stylu ... "na ch... taki podgląd trasy?" zachowali dla siebie, nie wnoszą one bowiem nic do dyskusji nad betą.

Łukasz nie dziw się, bo o to prosimy odkąd pamiętam... Wasz podgląd trasy od zawsze jest do ... Sam sobie dokończ :lol:
Qbek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez pwlsrs » czwartek, 6 mar 2014, 16:17

Tak na szybko, zza biurka :-)
- Super że przywróciliście format wyświetlania współrzędnych w postaci 50,435535 18,54646, nie rozumiem tylko dlaczego marnotrawicie,miejsce na wyświetlanie obu sposobów formatowania współrzędnych? Przydała by się opcja pozwalająca użytkownikowi zadecydować z której chce skorzystać.
- Zupełnie niepotrzebne, a wręcz idiotyczne jest wyświetlanie "ULUBIONYCH" i "CZĘSTO UŻYWANYCH ADRESÓW". Wywalcie stamtąd współrzędne w stopniach, minutach i sekundach. Nawet nie wiem jak je wprowadzić z poziomu klawiatury laptopa o smartphonie nie wspominając :-) Inna sprawa to chyba coś poszło nie tak podczas ustalania algorytmu który ma decydować o tym co jest "Często używane"
- Niestety moja Xperia na stockowym androidzie 4.3 dalej się restartuje w trakcie "nie nawigowania" :-(-
- Fajnie że powiększyliście chociażby ikony fotopstryczków i rzuciliście je na pierwszy plan.
- Próbujecie uporządkować menu, dzięki to się chwali.
- Popieram uwagi kolegów, podgląd trasy woła o pomstę do nieba, totalnie nic nie widać prócz gruuuuubej krechy. Proszę popracujcie nad czytelnością, bo w obecnej formie jest bezużyteczna.
- Chciałbym aby pojawiła się opcja podczas układania trasy, gdzie mógłbym zdecydować czy NE ma mnie pytać o zgodę prowadzenie przez odcinki płatne, w przypadku kiedy akurat taką trasę będzie brał pod uwagę podczas jej wyznaczania.
- Kliknięcie na ikonę POI np. fotoradaru, wypadku zgłoszonego przez CB powoduje jedynie wyświetlenie współrzędnych, bez jakichkolwiek informacji chociażby o czasie zgłoszenia czy prędkości dopuszczalnej. Klepnięcie w ikonę stacji benzynowej wywołuje pokazanie szczegółowych informacji.
pwlsrs

Telefon: LG G2

Postprzez mentos11 » czwartek, 6 mar 2014, 17:06

Łukasz ma rację rzucanie mięsem do niczego nie prowadzi, trochę kultury Panowie.
Z drugiej strony nawet ja musiałem skomentować zmiany w ulubionych.

Proponuję, aby nie zakładać drugiego wątku do dyskusji o becie, abyśmy najpierw pisali o błędach w becie a potem w następnym akapicie nasze uwagi?

1. beta testy - błędy.
2. beta - uwagi i dyskusja.

Ok?
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez pwlsrs » czwartek, 6 mar 2014, 17:31

ja z kolei byłbym wdzięczny gdyby Koledzy/Koleżanki z NE informowały, które z Naszych uwag są/będą brane pod uwagę podczas dalszych prac, a które trafią z miejsca do kosza, bądź do wykonania w terminie "może kiedyś".
To tyle, jeżeli chodzi o uwagi zza biurka, zobaczymy jutro w trasie. Dzięki i pozdrawiam
pwlsrs

Telefon: LG G2

Postprzez mentos11 » czwartek, 6 mar 2014, 17:38

Moja uwaga, bo widzę że to nie jest błąd.
Obecnie po wyszukiwaniu za pomocą głosu otrzymujemy wyniki z moich ulubionych i ostatnio używanych ale zanim zdałam coś kliknąć to wyszukiwarka podaje wyniki z serwera ale bez ulubionych , czyli chce jechać do domu i otrzymuje takie rezultaty.
Moim zdaniem wcześniej wyszukiwarka lepiej prezentowała wyniki.
Załączniki
Screenshot_2014-03-06-17-18-25.png
Screenshot_2014-03-06-17-18-25.png (109.06 KiB) Przeglądane 748 razy
mentos11

Postprzez Qbek » czwartek, 6 mar 2014, 18:36

Nikt nie rzuca mięsem, póki co ja tego nie zauważyłem, wiec mentos11 nie twórz opowieści ;)

Na duży plus zmiana sekwencji planowania. Muszę jeszcze sprawdzić edycję trasy.
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez spinnek » czwartek, 6 mar 2014, 18:38

@Lukasz NE, cc: all

Dot. 8.5 RC.

Jestem po trasie Poznań=> Wawa, oto moje obserwacje:
1. wyłączanie wizualizacji trafficu nie zmienia sposobu pokazywania wyliczonej trasy! Zamiast kolorowego (u mnie na ten przykład - niebieskiego) pojedynczego paska na drodze są dwa paski po obu stronach drogi; czyli dokładnie tak, jak wskazywano wcześniej wyliczoną trasę przy włączonej wizualizacji trafficu; tyle, że powodem, dla którego ja ciągle (z tysiąc razy przez rok 2013?) wyłączałem wizualizację trasy była nie "tęcza" na drodze (=wizualizacja trafficu"), tylko brak czytelności dwóch małych kreseczek obok drogi, które stawały się niewidoczne w mieście przy wskazywaniu tras w nieco większym oddaleniu od mojej pozycji i przy gęstej zabudowie (np. środek miasta); niestety, w 8.5 RC nie mogę już wrócić do pojedynczego paska na drodze - czy mogę poprosić o pilne poprawienie tego błędu (bo ciągle mam nadzieję, że to błąd)?
2. obecna beta miewa tendencje do tego, że np. ok. pół ekranu (górna połowa) nie jest rysowane, w trakcie jazdy, ale po kilku sekundach brakująca połowa dorysowuje się; zauważyłem dziś to zjawisko przynajmniej dwa razy; wcześniej tego nie było
3. potwierdzam problem z grubą krechą na ekranie w podglądzie trasy, tak ze trzy-cztery razy za gruba
spinnek

Telefon: Sams. Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Postprzez spinnek » czwartek, 6 mar 2014, 19:31

Pochwała - jak na razie NE 8.5 RC nie wyłączył mi się, pracując w tle, mimo, że w międzyczasie otwierałem kilka aplikacji. Wcześniej miałem z tym ogromny problem (mowa o wersji 8.3.2 Google Play).
spinnek

Telefon: Sams. Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Postprzez mentos11 » czwartek, 6 mar 2014, 19:58

Zobaczcie na wielkość pliku Apk Bety 8.5 i NE 8.3. beta ma 3.2MB a NE 4.7MB.
to jest 30% mniej, widać że kod aplikacji został okrojony znacznie.

Jeszcze coś zauważyłem, brak cen paliw, czyżby zrezygnowano z dostawcy tank24, jeśli tak to bardzo dobrze :)
mentos11

Postprzez bodogo2 » czwartek, 6 mar 2014, 23:41

1. Po kliknięciu w niebo/ komputer pokładowy wyświetla się okienko ze współrzędnymi danego punktu. To pole powinno być nieaktywne.
2. Punkt końcowy (K) nie pokazuje rzeczywistego miejsca - jest ustawiony na końcu wyznaczonej drogi.
bodogo2

Telefon: Samsung i9001

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert