Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Rysiek - temat ogólny

Re: Rysiek - temat ogólny

Postprzez adamus » czwartek, 29 sty 2015, 20:30

ja mam dość przeciętny telefon w aucie - Kruger Matz Live - cały czas odpalony jest Y i często razem z NE - wszystko działa megastabilnie.
Co do WP kolega kupil najwyzszy model Lumii z najnowszym Windows Denim i ma tyle bugow ze nie da sie go uzywac a co najgorsze w WP nie ma mozliwosci wgranie alternatywnego ROMu jak w Andku.
Poza tym jeszcze jedna kwestia - Andek jest najbardziej popularny wiec developerzy (przynajmniej w PL) najpierw aktualizują apkę na Andka, potem iOS a WP niestety na szarym końcu i chyba prędko się to nie zmieni...
-------------------
Prowadzi Naviexpert Lifetime | Ostrzega Y. | Nagrywa Vicovation TF2 EZ
adamus
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Note 3

Postprzez ipos » czwartek, 29 sty 2015, 21:15

adamus napisał(a):ja mam dosc przecietny telefon w aucie - Kruger Matz Live - caly czas odpalony jest yanosik i czesto razem z NE - wszystko działa megastabilnie.
Co do WP kolega kupil najwyzszy model Lumii z najnowszym Windows Denim i ma tyle bugow ze nie da sie go uzywac a co najgorsze w WP nie ma mozliwosci wgranie alternatywnego ROMu jak w Andku.
Poza tym jeszcze jedna kwestia - Andek jest najbardziej popularny wiec developerzy (przynajmniej w PL) najpierw aktualizują apkę na Andka, potem iOS a WP niestety na szarym końcu i chyba prędko się to nie zmieni...

Niestety muszę się zgodzić :) Aktualizują, pod warunkiem że w ogóle są te apki na WP :) Bo sporo nie ma :) A to co jest, to bieda z nędzą. Tak jak pisałem - NE na javie miał więcej funkcji niż ten na WP...
Policja do fotoradarów, straż miejska - do psich kup!
ipos
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Lumia 520

Postprzez Gacolot » piątek, 30 sty 2015, 19:50

A propos nabijania punktów. Jedna stłuczka a ikonki trzy, po co?

Obrazek

Jakoś to naliczanie punktów powinno działać trochę inaczej.
Gacolot

Telefon: Z1

Postprzez Qbek » piątek, 30 sty 2015, 20:04

W NE też kiedyś nie było grupowania w obrębie jakiegoś okręgu. Teraz jest i takich kwiatków nie ma. Pewnie i w Ryśku to wprowadzą.

from TT
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez ipos » piątek, 30 sty 2015, 23:49

Qbek napisał(a):W NE też kiedyś nie było grupowania w obrębie jakiegoś okręgu. Teraz jest i takich kwiatków nie ma. Pewnie i w Ryśku to wprowadzą.

from TT

Nie wprowadzą. Zakład? Rysiek to apka napisana na kolanie tylko po to, żeby zdobywać darmowe zgłoszenia do NE :D
ipos

Postprzez Qbek » piątek, 30 sty 2015, 23:54

Bzdura. Ma całą rzeszę pracowników i plany rozwoju. To co napisałeś, to część jego genezy.

from TT
Qbek

Postprzez ipos » sobota, 31 sty 2015, 08:25

Qbek napisał(a):Bzdura. Ma całą rzeszę pracowników i plany rozwoju. To co napisałeś, to część jego genezy.

from TT

Właściciel Titanika też miał zapewne plany rozwoju :)

Amatorski charakter przedsięwzięcia obnaża podejście do zgłaszania remontów, już o tym pisałem i nie chce mi się wątku rozwijać - nie wystarczy zgłosić remontu, Rysiek chce, żebyś to Ty odwałił całą robotę: naniósł na mapkę, podał terminy remontu i inne ważne informacje. Można to zrobić, owszem, kilka minut szukania w necie i na stronie www zarządcy drogi z reguły są informacje o remontach. Jak rozumiem, ekipa Ryśka tak bardzo zajęta jest udoskonalaniem aplikacji, że nie ma na to czasu i ma to zrobić użytkownik? A jednocześnie ten sam użytkownik, który charytatywnie odwala robotę za ekipę Ryśka ma płacić za profesjonalną apkę Naviexpert, z aktualnymi zgłoszeniami o remontach? :lol:

Ja chciałbym, żebyś miał rację, serio. Ale jakoś nie znajduję przesłanek, żeby tak myśleć. Wręcz przeciwnie. Zgłosiłem remont, który został olany, napisano mi , że jest nieistotny, po czym po tygodniu się pojawił (trwał miesiąc, na drodze wojewódzkiej). Piszę o potrzebie weryfikacji użytkowników, bo zgłaszją cuda-wianki, chyba motywowani punktami, zgłaszam kilka błędów do poprawienia i co? Nic. Nikt z zapracowanej ekipy nawet nie zajął stanowiska na forum.

Mają przecież spory potencjał w postaci wielu zaangażowanych użytkowników ale - w mojej ocenie - nie chcą z tego korzystać. Dlaczego? Moim zdaniem chodzi o to, że to NE ma być najważniejszym przedsięwzięciem biznesowym, więc darmowy Rysiek nie może być za dobry. W Ryśku ważniejsze są reklamy niż użytkownicy...
ipos

Postprzez mentos11 » sobota, 31 sty 2015, 15:41

Żółć się wylała.
Nie jest tak tragicznie jak piszesz i źle rozumiejesz oddzielając Ryśka i NE maja te same usługi tylko szata graficzna je różni oraz to ze w jednej jest nawigacja a w drugiej nagrywanie trasy.
Zbyt surowo oceniasz ekipę NE nie są tacy źli tylko ich jest kilkunastu a nas kilka tysięcy ;)
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez Qbek » sobota, 31 sty 2015, 15:54

Trzeba pamiętać, jak się buduje produkt od zera. Tylko największe światowe koncerny stać na wywalenie milionów w coś, co nie wiadomo jak zostanie przyjęte. Inni muszą pracować małymi krokami przy zachowaniu najniższych kosztów.

from TT
Qbek

Postprzez ipos » niedziela, 1 lut 2015, 08:03

mentos11 napisał(a):...
Zbyt surowo oceniasz ekipę NE nie są tacy źli tylko ich jest kilkunastu a nas kilka tysięcy ;)

Może i zbyt surowo oceniam ale to dlatego, że mam wrażenie, że Oni nie chcą naszej pomocy... ;) Przecież sam zgłaszam te uwagi po to, żeby zostały wykorzytsane w celu poprawy Ryśka. Ale niestety mam wrażenie, że nikt ich nie traktuje poważnie.

Podsumowując:

1) Ocena wiarygodności użytkowników/zgłoszeń - zbyt często trafiają się zgłoszenia bzdurne;
2) Do poprawy ograniczenia prędkości - na A4 pokazuje 90 km/h albo 40 km/h tam, gdzie jest 110 km/h a są to prędkości z trasy przecinającej A4 wiaduktem albo z pasa zjazdowego; podobnie Wrocław - Ślężna - nagle pojawia się 10 km/h a to prędkość pasa zjazdowego na stację paliw. Ja już się połapałem ale ktoś może spanikować jak nagle usłyszy "Zwolnij !!!"; wreszcie trasa w pobliżu mojego domu - kończy się teren zabudowany a Rysiek uparcie pokazuje 50 km/h;
3) Banner ze szczegółami ostrzeżenia - wysuwa się z dołu np. na 600 m przed fotoradarem, kawałek dalej czają się miśki i nie mogę ich zgłosić, bo banner zasłania ikony zgłoszeń - bez sensu;
4) Dźwięk - i Rysiek i NE źle współpracują z zestawem głośnomówiącym. NE wręcz szumi po włączeniu.
5) Wędrujące radary - mijam 2x dziennie 5 dni w tygodniu ten sam stacjonarny fotoradar, zawsze go potwierdzam jak i inni kierowcy (jest komunikat o tym); mam wrażenie, że radar przesuwa się na mapie w zakresie 50 m.

Wszystkie uwagi za wyjąkiem 5 zgłaszałem już wcześnie j na forum. 5-kę zgłaszam a propos tych 3 wypadków, o których mowa powyżej - to samo zgłoszenie system odczytał jako inne.

Powyższe problemy nie występują u konkurencji więc ja na razie Ryśkowi dziękuję. Pozostaję życzliwym kibicem i będę sprawdzał, czy się rozwija :)

Pozdrawiam

PS. Uwagi dotycż R i NE na Windows Phone
ipos

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne