Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Rysiek - temat ogólny

Re: Rysiek - temat ogólny

Postprzez Lukasz NE » poniedziałek, 2 lut 2015, 15:08

Cześć,
postaram się odpowiedzieć po kolei:

Ad. 1:
- decydując się na wprowadzenie możliwości punktowania zgłoszeń, liczyliśmy się z zagrożeniem dla ich jakości. Stąd wprowadziliśmy i w dalszym ciągu wprowadzamy zabezpieczenia pozwalające na analizę i uwzględnianie wiarygodności użytkownika.
- wiele osób z czołówki rankingu widocznego w Ryśku zgłasza nam dużą ilość poprawek i remontów. To bardzo skuteczna metoda na zdobywanie dużej ilości punktów. Napisałeś wcześniej, że Twoje zgłoszenie nie zostało przyjęte. Niestety bez jego numeru nie jestem w stanie sprawdzić co zaszło. Zarówno użytkownicy Ryśka, jak i NaviExperta po zgłoszeniu remontu proszeni są o doprecyzowanie informacji. To znacznie ułatwia naniesienie właściwego remontu na mapy i przyspiesza pracę. W Ryśku punktowane są tylko uzupełnione zgłoszenia, które zostaną zgłoszone po raz pierwszy
- jeżeli zauważycie w Ryśku jakiegoś z użytkowników, którego aktywność wg. Was jest podejrzana, dajcie znać. Mieliśmy już przypadek, gdy mail jednego z użytkowników, pozwolił nam namierzyć sposób niepoprawnego zgłaszania ostrzeżeń CB.

Ad. 2:
- w takich przypadkach zawsze prosimy o przesłanie informacji z lokalizacją na adres naszego biura, biuro@naviexpert.pl. Zdajemy sobie sprawę, że w niektórych miejscach ograniczenia prędkości mogą być niekatulane lub błędne i pracujemy wraz z naszym dostawcą map nad wyeliminowaniem tych błędów.

Ad. 3
- po tym jak wysunie się banner ze szczegółami ostrzeżenia można go zamknąć klikając na mapę. Czy u Ciebie działa to rozwiązanie?

Ad. 4
- nie jestem w stanie sprawdzić co może być tego przyczyną nie znając nazwy zestawu głośnomówiącego. Czy w innych aplikacjach też występuje ten problem? Sprawdzałeś dźwięk na innym zestawie głośnomówiącym?

Ad. 5
- także poproszę o informację z lokalizacją tego radaru byśmy mogli sprawdzić co się dzieje.
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez ipos » poniedziałek, 2 lut 2015, 19:41

Witam,

Ad .1 Mam nadzieję, że system weryfikacji zacznie działać, bo zgłoszenia są często absurdalne. Jeżeli jesteście na własne potrzeby ocenić wiarygodność użytkowników z czołówki rankingu, to ok. Dla mnie taka tygodniowa norma punktowa jest nieosiągalna, stąd moje podejrzenia. Jeśli nie miałem racji, to przepraszam liderów za niesłuszne podejrzenia.
Jeśli chodzi o mój remont, to sprawa się wyjaśniła, co prawda po tygodniu ale zawsze. Dostałem punkty, remont naniesiono ale ja remontów już nie zgłaszam. Za dużo biurokracji :)

Ad.2 Postaram się zgłosić precyzyjnie, obecnie z pamięci podam 2 miejsca - węzeł Kąty Wrocławskie w kierunku na Legnicę, na wysokości pasa zjazdowego/rozbiegowego Rysiek alarmuje o ograniczeniu do 40 km/h. Drugie miejsce to Wrocław. ul. Ślężna, kierunek centrum na wysokości stacji Shell Rysiek podaje prędkość z pasa zjazdowego czyli 10 km/h. Namiary wyślę na wskazanego maila.

Ad.3 Wydaje mi się, że nie mogłem ukryć banneru ale dam znać jeśli się powtórzy.

Ad. 4 Zestaw głośnomówiący to Nokia CK-100. W miarę mozliwości dam znać z innym zestawem ale raczej nie jutro ani pojutrze :)
W NE jest podobnie. Aplikacja wycisza trwale radio samochodowe zamiast wyciszać je tylko na moment podawania komunikatu. Jeśli uruchomię muzykę w telefonie (gra via BT przez głośnik samochodowe) to Rysiek/NE nie wycisza muzyki tylko gada razem z muzyką. Telefon i zestaw obbsługują profil A2DP. Nokiowska nawigacja HD radzi sobie doskonale - czy gra muzyka z telefonu czy gra radio samochodowe zawsze to co gra wyciszane jest na czas komunikatu z nawigacji. Pal sześć Ryśka ale jeśli naprawicie to w NE to biorę roczny abonament bez marudzenia, nawet na Europę :)

Ad. 5
DK nr 5
50*59'18" N
16*25'03" E
Nie jest to jakiś straszny problem, nawet rzekłbym, że się unormowało i ostatnio radar nie wędruje.

Pozdrawiam i dziękuję za odzew.
Policja do fotoradarów, straż miejska - do psich kup!
ipos
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Lumia 520

Postprzez ipos » wtorek, 3 lut 2015, 18:47

Dzięki za skorzystanie z moich uwag, dziś miałem okazję się przekonać, że jedno błędne ograniczenie prędkości już zostało poprawione.

Pozdrawiam.
Policja do fotoradarów, straż miejska - do psich kup!
ipos

Telefon: Lumia 520

Postprzez mentos11 » piątek, 10 lip 2015, 16:27

Ha dzisiaj licznik pokazał 118 tys Ryskow o 17, az się zdziwiłem w NE było podobnie, chyba nie jest źle skoro systematycznie ilość użytkowników wzrasta ale to nie oznacza że NE czy Rysiek ostrzeże wszystkich, wiemy już ze w niektórych rejonach Polski mało jest użytkowników i powiadomień jest mało, aby ilość użytkowników coś mówiła to powinna pokazywać ile jest osób w promieniu np 100km.
Obrazek
Obrazek
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez Qbek » piątek, 10 lip 2015, 17:06

Ilość nie przekłada się na jakość. Oceniam proporcje na 2:5. 2 zgłoszenia NE na 5 Y. Mam na myli sytuacje, gdy faktycznie stoi Policja i suszy.

from TT
Qbek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez userqwerty » sobota, 11 lip 2015, 05:08

Ilość nie przekłada się na jakość?
Moim zdaniem chyba jednak tak, bo jak można wytłumaczyć inaczej jak nie małą ilością użytkowników powtarzające się ostatnio sytuacje np. w Warszawie czy Katowicach, że w nocy puste ulice świecą w NE na czerwono lub nawet na czarno? Mało ludzi jeździ z NE/Ryśkiem żeby "stare" korki się wyczyściły. Tak ja to widzę. Jeśli zaś chodzi o ilość zgłoszeń czy aktywność użytkowników to wolę kilka razy wzmóc czujność niż raz złapać punkty i mandat. :-)
userqwerty

Telefon: Samsung Galaxy A3 (2017)

Postprzez Keelo » niedziela, 12 lip 2015, 09:37

Zachodniopomorskie jeśli chodzi o zgłoszenia i potwierdzenia jest bardzo słabo ;/ gdy coś zgłaszam nawet po godzinie nie ma potwierdzenia :cry: gdzie w yanosiku średnio podziękowanie mam do 5 min. Właśnie przydała by się opcja np ilość użytkowników w promieniu 15 km lub byli widoczni na mapie(z jakimś tam np opóźnieniem) tak jak w waze ;) 9 tys km proszę zobaczyć ile zgłoszeń a ile otrzymałem podziękowań :|
Załączniki
apc.jpg
apc.jpg (239.12 KiB) Przeglądane 5588 razy
Keelo

Telefon: LG Swift 3D

Postprzez Qbek » niedziela, 12 lip 2015, 09:56

Naprawdę nie rozuniem, do czego Wam te dane statystyczne... Najważniejsze, by NE doprowadził do wysokiej ilości użytkowników, bo to automatycznie przełoży się na ilość zgłoszeń/potwierdzeń. Do tego dopracowanie algorytmów, by MCK powstawało nie po kilku potwierdzeniach w ciągu dnia, a w skali tygodnia!
Poniżej dowód na to, że algo jest zły. W tym miejscu są kontrolę kilka razy w tygodniu, a system tego nie kwalifikuje na stałe, jako miejsce MCK. Raz jest ostrzeżenie, jak teraz, ale częściej go nie ma...
Obrazek Obrazek

from TT
Qbek

Postprzez intimo » niedziela, 12 lip 2015, 10:27

Ale ta kontrola stoi na dole przed wjazdem do tunelu? Często jeżdżę w tą stronę między 8 a 10 rano i ani razu kontroli tam nie widziałem. Ostrzeżenia też nigdy nie widziałem więc nie odwoływałem.
intimo

Telefon: Samsung Galaxy A5 (2016)

Postprzez Qbek » niedziela, 12 lip 2015, 10:50

Ja ich tam widuję po 9-tej i bardzo często po południu.

from TT
Qbek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne