Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Konkurs - Prześcignij Twórców Ryśka

Re: Konkurs - Prześcignij Twórców Ryśka

Postprzez MariuszHD » piątek, 9 maja 2014, 20:37

Trudno się z Tobą nie zgodzić. Wiadomo Symbian umarł, ale to że ekipa NE olewa WP sobie nie wybaczę. :(
MariuszHD
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: HTC One A9s

Postprzez Michal1983 » piątek, 9 maja 2014, 21:16

MariuszHD napisał(a):Jak stracę moda, to trudno, ale ten konkurs to jedna wielka kicha. Każdy będzie zgłaszał co chce i jak ktoś mu udowodni, że jest źle ? ;)

Też dzisiaj byłem tego świadkiem. Trzy zgłoszenia trefne. Brakuje w NE informacji chociażby o czasie od zgłoszenia lub ostatniego potwierdzenia. Może godzinę temu coś tam było ale jak raz na chwilę obecną nie ma już nic.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Edek » piątek, 9 maja 2014, 21:19

Szczerze? Prawdopodobnie jest łatwy sposób na to, by prześcignąć Stiga i to nie posuwając się do zgłaszania nieistniejących rzeczy :)
Jutro potestuję i dam znać załodze NE by naprawili ten błąd, przy okazji kasując moje zdobyte w ten sposób punkty.
Edek

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez Edek » sobota, 10 maja 2014, 13:48

No to jestem po paru minutach testów, w ciągu których nabiłem sobie 16 punkcików :) Może to nie jest dużo, ale też jakoś specjalnie się do tego nie przygotowywałem. Ot, byłem żonę odwieźć do pracy i wracając odwołałem 1 nieistniejący (zlikwidowany) fotoradar stacjonarny, a że niedaleko był drugi, również nieistniejący to i jego odwołałem. Potem zawróciłem i zrobiłem to ponownie i ponownie i ponownie... :) Każde takie odwołanie liczone jest na 2 punkty. Wystarczy zatem znaleźć jakiś fotoradar i trochę pokrążyć koło niego. :) Jeśli komuś szkoda paliwa, to i na rowerze pewnie się da :) Wystarczy minąć fotoradar o jakieś 200 metrów (na oko, nie mierzyłem), aby po zawróceniu znowu pojawiło się okienko do jego potwierdzenia/odwołania. :)

Miałem pisać o tym bezpośrednio do załogi NE, ale stwierdziłem że na pewno nie jestem pierwszy, który to zauważył i pewnie niejeden "kombinator" nabije sobie w ten sposób parę punkcików, więc postanowiłem się tym podzielić - niech każdy ma równe szanse :) a i może NE szybciej zajmie się tą sprawą, jeśli więcej osób będzie o tym wiedziało ;)

A tak przy okazji informacja dla NE - w Elblągu zlikwidowano WSZYSTKIE fotoradary, łącznie z tym na siódemce przy wylocie z Elbląga na Gdańsk (z Trasy Unii Europejskiej, przy częstych kontrolach)

PS. Możecie mi wykasować te 16 z 18 dzisiejszych punktów (1 odwołanie zupełnie nowe). Tak szczerze, to możecie nawet zupełnie mi wyłączyć liczenie punktów, bo jeżdżę zbyt mało, żeby w ogóle liczyć na jakąkolwiek nagrodę, choćby pocieszenia :)

Pozdrawiam!
Edek

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez mentos11 » sobota, 10 maja 2014, 14:42

To trochę słabo że tak łatwo system oszukać, powinna być jakaś blokada czasowa aby nie dało się podwójnie odwoływać zgłoszeń w ciągu jednego dnia!
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez lchmiel » sobota, 10 maja 2014, 17:58

Macie rację, tym bardziej, że punkty się doliczają, a z efektami na mapach dotąd było tak sobie. Liczę na to, że teraz, po wprowadzeniu moderacji zgłoszeń i innych nowości, to się zmieni na lepsze.

Przykład sprzed dwóch miesięcy: na mojej drodze dom/praca było niepotrzebne "niebezpieczne miejsce". Odwołałem je kilkadziesiąt razy z NE, bezskutecznie, bo zgłoszenie dotyczące jednego punktu danemu użytkownikowi liczyło się raz. W końcu zgłosiłem to przez Korkosferę i w ciągu dwóch dni punkt zniknął - brawo.

Teraz z przyzwyczajenia potwierdzam dwa radary i dwa niebezpieczne, które mam po drodze. Wychodzi osiem zgłoszeń dziennie. Rysiek punkty liczy. I tak nic nie wygram, nie o to chodzi. Ale w każdym przypadku w jakimś sensie jest źle, czy liczyć zgłoszenie zawsze, czy tylko za pierwszym razem. Prosty automat to za mało, trzeba, żeby jeżdżący "w kółko" sami decydowali się nie potwierdzać wielokrotnie tego samego obiektu. Natomiast, gdyby ten wielokrotnie już potwierdzony punkt się zmienił, to głos takiego seryjnego gościa byłby bezcenny dla szybkiego i pewnego wprowadzenia zmiany na mapach.

Dlatego uważam, że wszystkie seryjne zgłoszenia jednak powinny być brane pod uwagę do modyfikacji map NE. Tak, jak pisze mentos, można by pomijać tylko zgłoszenia tego samego punktu przez tego samego użytkownika w krótkim odstępie czasu (np. 20 min).
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez Michal1983 » sobota, 10 maja 2014, 19:25

Czy oprócz podania różnych danych trzeba też wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowej aby otrzymać 20 pkt za wypełniony profil?

W Warszawie na skrzyżowaniu Witosa, Sobieskiego i Sikorskiego też pojawiły się dwie prośby o potwierdzenie fotoradaru. Kolejna szansa na podwójne punkty.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
Michal1983

Postprzez mentos11 » sobota, 10 maja 2014, 19:33

Tak i aby brać udział w konkursie trzeba odznaczyc.
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez Michal1983 » niedziela, 11 maja 2014, 05:13

No fakt. Od razu zostały punkty doliczone.
Michal1983

Postprzez Michal1983 » niedziela, 11 maja 2014, 16:44

Brakuje strony z rankingiem, takiej jaka była przy okazji przedłuż sobie. Aby można było pilnować swojej pozycji nie koniecznie uruchamiając co chwila aplikację.
Michal1983

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne