Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Dlaczego nie pokazujemy wszystkich danych CB na korkosferze?

Re: Dlaczego nie pokazujemy wszystkich danych CB na korkosfe

Postprzez Qbek » piątek, 23 maja 2014, 21:21

Bzdura :)
W ten sam sposób mogliby zacząć dzielić się danymi fraffic, mapami etc. A co do banków, to widząc, że już nie dają rady konkurować, kombinują jak zmniejszyć koszty i zwiększyć zyski. Na pewno nie myślą o naszym interesie...
Qbek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez piechucki » piątek, 23 maja 2014, 21:32

Cóż, widzę, że szybciej piszesz niż myślisz, ale nie mogę Ci tego zabronić.
Qbek napisał(a):... nie dają rady konkurować, kombinują jak zmniejszyć koszty i zwiększyć zyski. Na pewno nie myślą o naszym interesie...

Znów zgoda, tylko znów zauważ, że jeśli my na tym zyskujemy, to niech oni "zmniejszają koszty",
piechucki

Postprzez Qbek » piątek, 23 maja 2014, 21:58

Gdy podrośniesz, prawdopodobnie zmądrzejesz i przestaniesz być tak naiwny. Życzę tego z całego serca :P
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez piechucki » piątek, 23 maja 2014, 22:12

Widzisz moja naiwność (znowu zgoda - dwa razy napisałem, że to marzenia) wynika nie z tego, że muszę zmądrzeć, ale z uczynności, pragmatyzmu i altruistycznego podejścia do życia (jeśli rozumiesz te słowa - wiem, że mogą być trudne ;) ) człowieka, który ma już tylko resztki siwych włosów i stara się, W PRZECIWIEŃSTWIE DO CIEBIE szanować swojego rozmówcę. Utwierdza mnie to tylko w przekonaniu, że
piechucki napisał(a):szybciej piszesz niż myślisz, ale nie mogę Ci tego zabronić.
piechucki

Postprzez vtec_z » piątek, 23 maja 2014, 22:51

Lukasz NE napisał(a):Podjęliśmy decyzję o wyłączeniu prezentacji danych CB widocznych w serwisie korkosfera.pl oraz jego odmianach znajdujących się na stronach naszych partnerów.Lukasz NE

Uważam, że takie działanie jest w tym momencie mało zasadne. Jakość informacji dostarczanej przez CB jest co najmniej problematyczna - nadmierna liczba ostrzeżeń o niebezpiecznych miejscach, zwielokrotnione zgłoszenia (fotoradary), błędne zgłoszenia. Dopóki NE nie dorobi się sprawnej weryfikacji zgłoszeń to wartość tej informacji jest bliska zeru. Dlaczego zatem wkurzeni mają być tylko użytkownicy NE, co przekłada się na spadek zaufania do marki? Niech podobnych doznań doświadczą klienci konkurencji a popyt na jej produkt spadnie ;)
First man, then machine (Soichiro Honda)
vtec_z
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Lumia 640XL LTE

Postprzez mentos11 » piątek, 23 maja 2014, 23:53

Skoro ktoś kradnie a raczej powielają zgłoszenia to znaczy że warto, może nawet można zarobić.
A o jakości zgłoszeń można dyskutować ale lepszych nie ma, na CB radiu też nie jest za różowo.
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez lchmiel » sobota, 24 maja 2014, 08:14

Moim zdaniem, jak kradną, to przeciwdziałać. Od takiego stanu do porozumienia w sprawie wykorzystywania wspólnego zasobu danych bardzo daleka droga. Pytanie, czy firma, która teraz kradnie, będzie w stanie dotrzymać jakichkolwiek warunków.

Są dwa rodzaje biznesu. Jeden to biznes psychopatyczny: dąży do monopolu i oszukuje wszystko, co się rusza. Drugi to po prostu biznes, według zasady win-win, który opiera się w ogromnej części na zaufaniu. Ten drugi jest domeną małych i średnich, po atakach ma tendencję do organicznego odradzania się. Ten pierwszy jest niezniszczalny, odradza się jak nowotwór, ma zawrotne obroty i niszczy kolejne obszary działalności. Zakłada własną bezkarność. W początkowym okresie rozwoju wydaje się, że biznes psychopatyczny jest opłacalny, ale to tylko dlatego, że istnieją wielkie niezagospodarowane obszary do zepsucia. Niezbyt głęboka to analiza, ale w codziennym życiu wystarcza.

Firma, która przedstawia się jako psychopatyczna, nie nadaje się na partnera.

Jestem za integracją danych, o ile są anonimowe. Takie inicjatywy istnieją. Nikt nie mówi, że na zasadach bezfinansowych. Wymaga to działania na zasadach win-win, więc przygotowania zajmują dużo czasu.

Czy z powodu braku niektórych danych na korkosferze użytkownicy NE w jakikolwiek sposób tracą? Nie. Czy trasy na Korkosferze są gorzej wyznaczane? Nie.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez mentos11 » sobota, 24 maja 2014, 09:10

Ja jeszcze dodam 3 grosze, otóż tak naprawdę to używanie słowa kradzież chyba jest nadużyciem.
Na stronie korkosfery nie widać linku do regulaminu, na nowej stronie trafić.NaviExpert.pl jest już notka z prawami autorskimi i zakazie ich wykorzystywania bez zgody autora.
Wydaje mi się że po prostu znalazła się firma która postanowiła wykorzystać tą lukę i naiwność firm które w dobrej wierze udostępniany dane głównie dla swoich użytkowników.
W sumie mi wielkiej różnicy nie robi brak zgłoszeń z CB na korkosferze bo zawsze mogę sprawdzić w aplikacji.
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez gawro » wtorek, 27 maja 2014, 08:31

Co do wymieniania się danymi to super pomysł ale chyba na podstawie umów dwustronnych pomiędzy właścicielami porównywalnych baz danych a nie dla każdego, kto chce bez kosztów założyć jakiś serwis i korzystać z cudzego dorobku. Z drugiej strony to tych danych już jest trochę za dużo a nie za mało :) Chodzi mi o nieistniejące fotoradary (np. na Jerozolimskich w Warszawie co jakiś czas się uparcie pojawia na przeciwko Reduty albo na Połczyńskiej przy Szeligowskiej) i o "Niebezpieczne miejsca" na każdym skrzyżowaniu czy rozwidleniu na S8. Jeśli kolejne dane miałyby być importowane to trzeba by popracować nad jakąś weryfikacją przed wyświetleniem.
gawro

Telefon: HTC One

Postprzez Lukasz NE » wtorek, 27 maja 2014, 12:37

@gawro

S8 przeglądaliśmy ręcznie, biorąc pod uwagę strumień zgłoszeń użytkowników, dane o remoncie, jak i nasze własne przejazdy. Czy uważasz, że stan, który jest teraz wymaga jeszcze naszej ingerencji? Czy według Ciebie ostrzeżenia o niebezpiecznych miejscach (bez dopisku "CB") oraz w okolicach S8 powinny być poprawione? Czy gdzieś w okolicach S8 generuje się jeszcze zbyt dużo dynamicznych niebezpiecznych miejsc (z dopiskiem "CB")? Daj proszę znać.
Lukasz NE
Site Admin
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności