Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

traffic.naviexpert.pl

Re: Beta traffic.naviexpert.pl, dawniej korkosfera.pl

Postprzez Lukasz2891 » wtorek, 1 lip 2014, 13:31

Poprzedni interfejs był czytelniejszy - to raz. Teraz prawie w ogóle nie widać wyznaczonej trasy "z perspektywy". Może kwestia przyzwyczajenia?

No i po kliknięciu w hamburgera zrobiło mi się takie coś (z paskiem przewijania): https://dl.dropboxusercontent.com/u/325166/traf.PNG

Firefox 30.0 na Win XP :)
Lukasz2891
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: iPhone5

Postprzez mciesi » wtorek, 1 lip 2014, 14:22

Lukasz2891 napisał(a):Poprzedni interfejs był czytelniejszy - to raz.

To chyba kwestia gustu. Mi nowy interfejs podoba się bardziej i już nie używam starego. :)
mciesi
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung S7 8.0

Postprzez lchmiel » środa, 2 lip 2014, 19:07

Tak, raczej kwestia gustu. Po używaniu nowego interfejsu przez jakiś czas, wszedłem na "Korkosferę", i pomyślałem: co za archaiczny wygląd. Tylko ten jaśniutki oranż nie podoba mi się, jest niepoważny.

Typowe skojarzenie z kolorem pomarańczowym:
"Przyjazny"
Pomarańczowyto to kolor pozytywnie rozwibrowany. Powstał z połączenia czerwieni i żółtego, więc dzieli z tymi kolorami niektóre cechy. Niesie ze sobą energię Ziemi i ciepło słonecznych promieni. Często używany jest w sieciach restauracji fastfood, ponieważ zaprasza do środka i przesyła wiadomość o dobrym jedzeniu i przyjaznych cenach.

Typowe skojarzenie z kolorem jasnopomarańczowym, brzoskwiniowym:
"Delikatny"
Odcienie bez silnych kontrastów najlepiej nadają się do tworzenia delikatnych schematów kolorów. Schematy, które między innymi zawierają w sobie brzoskwiniowy kolor są wprost idealne do wystroju wnętrz. Pogodne i otwarte, a jednocześnie spokojne i zapraszające do wejścia.

Jeden i drugi kolor wprost idealny dla portalu dla kierowców, prawda??

Na podstawie poradnika dla projektantów: Bride M. Whelan. Color Harmony 2. Rockport Publishers, Inc., 1994.
Tłumaczenie wg: Natalia Wasiluk. Transfer barw pomiędzy obrazami. Praca magisterska, Wydział Zastosowań Informatyki i Matematyki SGGW, Warszawa 2011.

Nie wszystkie opinie B.M. Whelan podobają mi się, ale wyrażają one typowe reakcje na kolor.

Przy okazji: kolor czerwony najsilniej wiąże się z uczuciami złości, strachu i gniewu, a dopiero potem miłości, zaś żółty radości, ciekawości, zadowolenia, przyjemności. Świetne połączenie.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez Lukasz NE » czwartek, 3 lip 2014, 10:31

StormChaser napisał(a):Cudeńko! Gliwice pod Gdańskiem...

To remont pobrany z GDDKia, właśnie ze względu na tego typu kwiatki nie wstawiamy ich do nawigacji, ale mimo wszystko zdecydowaliśmy się je prezentować na traffic.naviexpert.pl, gdyż często niosą przydatne informacje. Mają celowo inną ikonę, aby odróżniały się od wprowadzanych przez nas.
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez Lukasz NE » czwartek, 3 lip 2014, 10:31

Lukasz2891 napisał(a):Poprzedni interfejs był czytelniejszy - to raz. Teraz prawie w ogóle nie widać wyznaczonej trasy "z perspektywy". Może kwestia przyzwyczajenia?

No i po kliknięciu w hamburgera zrobiło mi się takie coś (z paskiem przewijania): https://dl.dropboxusercontent.com/u/325166/traf.PNG

Firefox 30.0 na Win XP :)

Jeszcze nie zmienialiśmy kolorystyki trafficu i mapy, ale zmieniliśmy kolorystykę tras oraz ich grubość. Teraz powinno być lepiej.
Lukasz NE
Site Admin

Re: traffic.naviexpert.pl, dawniej korkosfera.pl

Postprzez Lukasz NE » czwartek, 3 lip 2014, 10:49

Z przyjemnością informujemy, że rozpoczęliśmy przełączanie portalu korkosfera.pl na traffic.naviexpert.pl.

W ramach ostatnich zmian, udało nam się:
- poprawić wygląd tras: pogrubienie, wymiana kolorystyki
- poprawić drobiazgi w wyglądzie: zachowanie kalendarza, animowane kółko przy wyszukiwaniu
- dodać obiecaną funkcję link do punktu. Niestety linki stworzone w korkosfera.pl nie działają w pełni na traffic.naviexpert.pl.
Jest to spowodowane zmianą kontrolki mapy, na którą zdecydowaliśmy się w traffic.naviexpert.pl
- poprawki w stabilności aplikacji

Więcej informacji znajdziecie na naszym blogu http://www.blognavi.pl/naviexpert-nawig ... kosfera-pl
Lukasz NE
Site Admin

Postprzez mentos11 » czwartek, 3 lip 2014, 15:09

Przetestowałem sobie wysylanie trasy i jest napisane że mogę wpisać email lub ID, wpisałem email, który jest zarejestrowany, i nic trasa nie przyszła :( Po wpisaniu ID przyszła, czyżby bazy danych nie były powiązane, czy mam się jeszcze raz rejestrować?
Da się wydłużyć czas odbioru trasy z 30min do kilkunastu godzin np 12 albo dopóki nie otworzymy nawigacji najlepiej :)
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: moto g

Postprzez adamus » czwartek, 3 lip 2014, 23:09

blognavi.pl nie dziala ta strona
-------------------
Prowadzi Naviexpert Lifetime | Ostrzega Y. | Nagrywa Vicovation TF2 EZ
adamus

Telefon: Note 3

Postprzez Lukasz NE » piątek, 4 lip 2014, 08:56

mentos11 napisał(a):Przetestowałem sobie wysylanie trasy i jest napisane że mogę wpisać email lub ID, wpisałem email, który jest zarejestrowany, i nic trasa nie przyszła :( Po wpisaniu ID przyszła, czyżby bazy danych nie były powiązane, czy mam się jeszcze raz rejestrować?
Da się wydłużyć czas odbioru trasy z 30min do kilkunastu godzin np 12 albo dopóki nie otworzymy nawigacji najlepiej :)

Podaj proszę nam namiary na swoje konto, sprawdzimy. Też to testowaliśmy i trasa po emailu przychodziła / przychodzi poprawnie. Czas 30minut jest celowo, tak jak było to w serwisie korkosfera.pl. To forma weryfikacji - skoro spodziewasz się trasy, to sprawdzisz ją w aplikacji. Dzięki temu nie musimy np. podawać hasła weryfikującego, że teraz chcesz odebrać trasę.
Lukasz NE
Site Admin

Postprzez Lukasz NE » piątek, 4 lip 2014, 08:57

adamus napisał(a):blognavi.pl nie dziala ta strona

Sprawdź teraz, powinno być już ok.
Lukasz NE
Site Admin