Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

traffic.naviexpert.pl

traffic.naviexpert.pl

Postprzez Lukasz NE » piątek, 23 maja 2014, 12:39

Cześć!

W Wasze ręce oddajemy wersję beta nowej korkosfery, która wkrótce zmieni nazwę na traffic.naviexpert.pl. Pod tym właśnie adresem możecie ją testować :)

Funkcjonalnie wersja ta w niewielkim stopnie różni się od dotychczasowej korkosfery.
W pierwszym przyroście założyliśmy przede wszystkim zmianę technologii, przejście na inną kontrolkę obsługującą mapę. Staraliśmy się zwiększyć widoczny obszar mapy oraz skrócić ścieżkę potrzebną do wykonania podstawowych akcji.

Jest to dopiero pierwszy krok na drodze rozwoju serwisu traffic.naviexpert.pl. Będziemy sukcesywnie starali się dodawać do niego nowe funkcjonalności związane z dostępem do konta użytkownika.

Mamy świadomość, że m.in. następujące rzeczy wymagają jeszcze poprawek:
- podpięcie zgłoszeń o remontach tak, aby przetestować maile zwrotne. Obecnie zgłoszenia z traffic.naviexpert.pl nie są jeszcze w pełni skonfigurowane
- poprawa czytelności wyznaczonej trasy (obecnie bardzo słabo rozróżniana), kolorów mapy i kolorów trafficu. Będziemy próbowali ujednolicić je między powstającą wersją 9.0 aplikacji mobilnej, a mapą widoczną na WWW.
- dodanie przycisku "Wyznacz trasę". Obecnie trasa jest wyznaczana automatycznie, ale przycisk według nas też się przyda :)
- drobne zmiany w wyglądzie

Liczymy na Wasz feedback dotyczący potencjalnych błędów i działania na różnych wersjach przeglądarek i urządzeń.
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Re: Beta traffic.naviexpert.pl, dawniej korkosfera.pl

Postprzez borek » piątek, 23 maja 2014, 12:56

Bardo nie podoba mi się konieczność przepisywania kodu z obrazka przy zgłaszaniu błędów na mapie.
Coś czuję, że przez to część zgłaszających się zniechęci. Tym bardziej, że akurat ten typ obrazków jest bardzo nieczytelny i będzie powodował problemy.
borek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy S7

Postprzez buzuma » piątek, 23 maja 2014, 13:07

Na szybko - po kliknięciu na mapę prawym przyciskiem przydałaby się opcja 'wyznacz trasę przez to miejsce'
buzuma

Telefon: Samsung Galaxy S3

Postprzez mentos11 » piątek, 23 maja 2014, 16:25

Działa na tablecie :) brawo.
Widzę że w tym roku same zmiany nas czekają.
Trochę te kody caphta są męczące i jeszcze podwójne.
Jest zapamiętywanie emaila, jest nieźle wszytko działa.
Korzystam z Opery na andka.
Na Chrome też działa.
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez mciesi » środa, 28 maja 2014, 10:58

Bardzo ładne i na FF działa bez problemów :D
Ale jednak mam parę uwag:
- przydałoby się zapamiętywanie wybranych opcji Korki, Fotoradary, Remonty
- punkt pośredni pod PPM
- kolory tras są zbyt podobne do siebie
- format czasu do dopracowania, pojawiło mi się np. 2h 60 min
- captcha w stylu Aero2 - nie idźcie tą drogą ;)
mciesi

Telefon: Samsung S7 8.0

Postprzez intimo » czwartek, 29 maja 2014, 06:39

Generalnie ok, ale są ale.

- Ramki wyznaczania trasy i info o remontach są za białe w stosunku do mapy. te pola powinny być albo mocno obramowane albo mieć inny kolor tła, teraz zlewa się to z mapą,
- Brak punktu pośredniego wybieranego z mapy pod klawiszem myszy,
- miłą możliwością było by przeciągnięcie wyznaczonej trasy na ulicę obok tak jak jest to w googlach, przydatne i często używam.
- kapeć do wysyłania tras to jakieś nieporozumienie. Niech będzie tylko dostępny dla nie zalogowanych do traffica (o ile przewidujecie logowanie do tego portalu) Ci co będą zalogowanie nie musieli by tego robić.
- Bardzo nieintuicyjne miejsce na link do zgłaszania poprawki, trzeba kliknąć na jakieś kreski i wtedy jest link. Rozumiem że kiedyś będą maile z bezpośrednim linkiem, może ten link na stronie powinien być bardziej widoczny?
- znów kapeć do wysyłania zgłoszenia, właśnie to mnie zniechęciło do testowania nowego serwisu.
- podczas rysowania ołówkiem w przeglądarce Maxthon Cloud (ver 4.3.2.1000) nie ma tego ołówka tylko jest znak zachęty (ten do pisania)
- rysowanie w IE (11), jest kursor (strzałka) zamiast ołówka,
- rysowanie w Chrome (35.0.1916.14 m) jest najlepsze, jest ołówek :)

Teraz obrazki które są bardzo proste do przepisania, co Wy na to? Pierwszy i ostatni to bułka z masłem :evil:

image(3).jpg
image(3).jpg (4.15 KiB) Przeglądane 10400 razy

image(2).jpg
image(2).jpg (3.66 KiB) Przeglądane 10400 razy

image.jpg
image.jpg (4.4 KiB) Przeglądane 10400 razy

Idziecie w dobrą stronę ale zaczynacie błądzić po kapciach i trzeba Wam pokazać najlepszą drogę :)
intimo

Telefon: Samsung Galaxy A5 (2016)

Postprzez Michal1983 » piątek, 30 maja 2014, 11:28

Na jakim urządzeniu i w jakiej sieci internetowej bym nie uruchomił to pojawia mi się Wrocław. W korkosferze pojawia mi się zawsze Warszawa.
Jeszcze te potworne kody rodem z aero2. Chyba gdybym tam chciał zgłosić poprawkę musiałbym te ustawowe 5 razy wprowadzać ten kod, bo taki był mój wynik w aero2. Żebym tylko nie zmienił serwisu tak jak podziękowałem aero2. Pewnie prędzej zgłoszę tutaj jakiś błąd niż przez ten zawiły system.
Ostatnio edytowano piątek, 30 maja 2014, 11:43 przez Michal1983, łącznie edytowano 1 raz
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez emerce » piątek, 30 maja 2014, 11:35

Michal1983 napisał(a):Na jakim urządzeniu i w jakiej sieci internetowej bym nie uruchomił to pojawia mi się Wrocław. W korkosferze pojawia mi się zawsze Warszawa.

Mi też się pojawiała na korkosferze Warszawa a potrzebowałem Wrocław, w czym problem teraz jest odwrotnie :D
Obrazek
emerce

Telefon: Galxy S4 ; NOKIA C5

Postprzez Lukasz2891 » niedziela, 1 cze 2014, 13:18

Chciałem cos wyszukać na iphone w safari. Nawet sie udało, ale okienka zajmują 3/4 ekranu i floatuja. Musi byc opcja chowania ich.
Lukasz2891

Telefon: iPhone5

Postprzez spinnek » niedziela, 15 cze 2014, 12:29

@Lukasz NE

O ile w korkosfera.pl po wyznaczeniu punktu adresowego lub POI pojawia się przycisk "Link do punktu" z URL'em do danego punktu, o tyle nie potrafię znaleźć takiej funkcjonalności w traffic.naviexpert.pl.

URL do punktu bardzo się przydaje przecież do zgłaszania błędnych punktów adresowych lub POI.
spinnek

Telefon: Sams. Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Następna strona

Powrót do Wersje NaviExpert