Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Kamerki samochodowe a prywatność

Re: Kamerki samochodowe a prywatność

Postprzez lchmiel » sobota, 6 lut 2016, 13:39

Daj spokój. A czy mogę wyjrzeć przez okno? A jak długo mogę stać przy oknie i patrzeć? Oczywiście przez moje okno. Dawno temu jeden człowiek w US chorował na bezsenność, więc stał sobie przy oknie i wyglądał, a mieszkał wysoko. Przy niejednym napadzie pomógł policji w skutecznej interwencji.

U mnie w budynku jest monitoring. Nikt nie chodził do mieszkańców z prośbą o zgodę, że jak wchodzą do windy to są monitorowani. W pracy też jest, i całe szczęście. Jak jacyś durnie wynieśli komputer, to ich złapali i tyle. Zupełnie tak samo, jak gdyby wpadł tam strażnik i zobaczył.

Pytanie jest takie: co zrobię z nagraniem? Czy użyję go jako mojej zewnętrznej pamięci, żeby w razie czego zeznawać bardzo dokładnie co się działo (Jak pan to zapamiętał? Ano, mam fotograficzną pamięć)? Czy może będę próbował podglądać sąsiadów i potem ich szantażować? To pierwsze to moje prawo. To drugie to przestępstwo.

Weźmy aplikację taką jak SportsTracker, albo jak wiele osobistych asystentów notujących moją dobową aktywność. Bardzo dokładnie zapisują, gdzie byłem w danym momencie. Czy w sądzie będę mógł skorzystać z tego, że wiem o której godzinie, w której sekundzie wszedłem na schodek? Chyba tak.
LChmiel
lchmiel
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez litek » poniedziałek, 8 lut 2016, 13:35

Okey, takiej odpowiedzi oczekiwałem:)

Szukam też kamerki która będzie dobra pod względem jakości i nie rzucała się przy tym w oczy.

Taka czarna http://ivel.pl/p5889,kamera-kopulkowa-a ... r-25m.html powinna być chyba okey?

Możecie rzucić jeszcze okiem na parametry? Dostateczne - czy szukać czegoś mocniejszego?
litek

Postprzez Sosnaone » poniedziałek, 8 lut 2016, 13:51

W budynkach użyteczności publicznej, klatkach schodowych chyba też, czy sklepach konieczne jest zamieszczenie informacji, że budynek jest monitorowany. Ja w Twoim przypadku skupiłbym bym się na upublicznieniu nagrania, tyle.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
---
pozdrawiam,
Sławek
Sosnaone

Telefon: Nexus 5

Postprzez Nela » wtorek, 1 sie 2017, 06:39

Kamerki samochodowe są jak najbardziej dobrym rozwiązaniem. Jak zostało wspomniane wyżej mogą pomóc w niejednej sprawie, szczególnie gdy wydarzy się coś naprawdę niepokojącego. I samo nagrywanie to jeszcze nic, ważne jest właśnie to jak się tych nagrań użyje. Jeżeli ma się włączoną kamerkę i kasuje się zapisy co jakiś czas nic z nimi nie robiąc, to nic złego. Jeżeli ktoś chce coś nagrać, a potem wrzucić do internetu, bo tak - tu już może być problem, choć nie wiem, co na to prawo. Z pewnością mogłoby to być wątpliwe moralnie.
Nela

Postprzez sasgabi » środa, 16 sie 2017, 14:06

niedługo to na wszystko będą jakieś przepisy
sasgabi

Postprzez Michal1983 » czwartek, 17 sie 2017, 04:44

Jak ludzie nie znają umiaru i przekraczają pewne granice, których nie powinni to wtedy muszą wejść przepisy, które uregulują sytuację. Nie może być tak np. że każdy każdego bez powodu może zabić i nic mu nie można zrobić.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez jolka999 » piątek, 18 sie 2017, 20:36

Generalnie kamerki są teraz wszędzie. Powinno być też rozróżnianie czy materiał jest archiwizowany czy usuwany automatycznie np po 24h
jolka999

Telefon: nokia

Postprzez Michal1983 » piątek, 1 wrz 2017, 04:58

To czego nie widać na tych filmach to stan kierowcy. Mógł się zajmować czymś innym i za późno zauważył zagrożenie. Dlatego może się wydawać, że celowo to zrobił, ale mógł być to moment rozkojarzenia, bo widoczność, stan dogi były w porządku. Również stan samego pojazdu trudno ocenić po kilkunastu sekundach filmu.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Christopher2 » poniedziałek, 4 wrz 2017, 20:32

i tak już nie ma prywatności
Christopher2

Postprzez krakix » poniedziałek, 4 gru 2017, 15:14

Zanim będziemy mówić o prywatności, trzeba zastanowić się nad bezpieczeństwem. Dopóki więc kamerki poprawiają bezpieczeństwo, jestem za nimi, nawet za cenę jakiejś drobnej utraty "prywatności".
krakix

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wolna strefa