Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Poprawki "myków"

Re: Poprawki "myków"

Postprzez Michal1983 » środa, 20 mar 2019, 21:41

Dzisiaj ekonomiczna trasa z Białołęki na Ursynów miała dziwny przebieg przy starcie o godzinie 17:30. Prowadziła ona najpierw przez Modlińską i prosto Jagiellońską aż do al. Solidarności. Potem na most Śląsko-Dąbrowski i na Wybrzeże Kościuszkowskie. Potem miał być skręt na al. Armi Ludowej i potem zjazd na plac Na Rozdrożu i pewnie do al. Ujazdowskich o ile nie do al. Szucha i ulicy Puławskiej. Potem chyba prowadziła przez rondo Jazdy Polskiej. Pojechałem prosto ul. Czerniakowską. Padła propozycja abym dojechał do aż do ulicy Idzikowskiego i nią do Puławskiej potem skręcił w Rolną. Całkiem rozbroiła mnie ta propozycja. Gdy pojechałem po swojemu zyskałem zarówno kilometry jak i parę minut. Kompletnie jakieś chybione są te dobory ekonomicznych tras.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.3.195 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Wilk108 » czwartek, 21 mar 2019, 19:01

Michal1983 napisał(a):Dzisiaj ekonomiczna trasa z Białołęki na Ursynów miała dziwny przebieg przy starcie o godzinie 17:30. Prowadziła ona najpierw przez Modlińską i prosto Jagiellońską aż do al. Solidarności. Potem na most Śląsko-Dąbrowski i na Wybrzeże Kościuszkowskie. Potem miał być skręt na al. Armi Ludowej i potem zjazd na plac Na Rozdrożu i pewnie do al. Ujazdowskich o ile nie do al. Szucha i ulicy Puławskiej. Potem chyba prowadziła przez rondo Jazdy Polskiej. Pojechałem prosto ul. Czerniakowską. Padła propozycja abym dojechał do aż do ulicy Idzikowskiego i nią do Puławskiej potem skręcił w Rolną. Całkiem rozbroiła mnie ta propozycja. Gdy pojechałem po swojemu zyskałem zarówno kilometry jak i parę minut. Kompletnie jakieś chybione są te dobory ekonomicznych tras.
O tej porze (kończy się szczyt) to prognozy NE są dużą niewiadomą. Pewnie wcześniej były gdzieś korki. NE wskazywał swoim użytkownikom inne trasy. A Ty byłeś pierwszym który odkrył że korka już nie ma. Ja w tych godzinach, gdy NE pokazuje mi jakieś kosmiczne trasy, sprawdzam jaką trasę proponuje GM. Mają więcej użytkowników i szybciej reagują na zmiany natężenia ruchu. Proponowałem NE aby w prognozach wykorzystywali dane historyczne (Jeżeli w każdy piątek ruch się zmniejsza po godzinie 18 to bardzo prawdopodobne jest że i dziś będzie mniejszy za pół godziny niż według ostatnich przejazdów). Nie wydaje mi się aby skorzystali z pomysłu.

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka
Wilk108

Telefon: SG S4 Mini

Postprzez Michal1983 » sobota, 23 mar 2019, 05:51

NE jednak wiedział, że ta droga, ktorą zazwyczaj jeżdżę jest krótsza i szybsza. Mimo to proponował jako główną dłuższą i wolniejszą. W sumie dobrze, że teraz wyświetla te alternatywne trasy to można sobie wybrać lepszą i nie polegać na jego zalecenia.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.3.195 na mojej Nokii.
Michal1983

Postprzez Wilk108 » sobota, 23 mar 2019, 08:59

Michal1983 napisał(a):NE jednak wiedział, że ta droga, ktorą zazwyczaj jeżdżę jest krótsza i szybsza. Mimo to proponował jako główną dłuższą i wolniejszą. W sumie dobrze, że teraz wyświetla te alternatywne trasy to można sobie wybrać lepszą i nie polegać na jego zalecenia.
Trasa wyznaczona na początku ma priorytet. Jeżeli w czasie jazdy zostanie znaleziona lepsza możliwość to jest tylko pokazywana jako alternatywna bez żadnego wyróżnienia. Dla mnie jest to kiepskie bo jedyną informacją jest podany na ekranie czas i odległość które bywają mało widoczne. Nie rozumiem dlaczego w takiej sytuacji nie ma komunikatu głosowego albo wyraźnego wyróżnienia np kolorem. Komunikaty bywają ale przy niektórych przeliczeniach trasy. Ale wtedy niewiele wnoszą bo i tak NE prowadzi nową trasą.

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka
Wilk108

Telefon: SG S4 Mini

Postprzez Michal1983 » piątek, 28 cze 2019, 20:45

Jeszcze coś takiego znalazłem na węźle Łopuszańska w Warszawie. Wydawało mi się, że zawsze tam było prawidłowo.
Obrazek
Michal1983

Poprzednia strona

Powrót do Zgłoszenia