Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Emapa

Re: Emapa

Postprzez sorier » czwartek, 26 lis 2015, 11:42

Lukasz NE napisał(a):
sorier napisał(a):Sosnowiec ul.Jamesa Watta - już chyba trzeci raz zgłosiłem obniżenie kategorii ulicy. Poprawiacie, a po aktualizacji wraca do poprzedniego stanu i z głównej ulicy robi sie uliczka osiedlowa.

Nie miało to na pewno związku z aktualizacją mapy, ale obecnie jest prawidłowa kategoria tej drogi.

sorier napisał(a):Inny przykład na szybko w tej samej okolicy. Zniknęła uliczka obok ronda Wojska Polskiego/Wygoda/Tuwima/Konstytucji (dojazd do nr30 i 34 ul.Wojska Polskiego)

Hmm, nie bardzo rozumiem zgłoszenie, bowiem uliczka prowadząca do tych adresów nadal znajduje się na mapie.

He dobre :) W takim razie widać nie jesteście w stanie sprawdzić poprzedniej wersji mapy i poprawek zgłaszanych przez użytkowników. Szkoda mojego czasu. Sprawdź sobie na OSM jak ta uliczka wygląda (i jak wygladała w NE do momentu w którym wyrzuciliście ją do kosza).
sorier
Użytkownik forum Użytkownik forum

Postprzez Michal1983 » czwartek, 26 lis 2015, 16:13

Lepiej od razu zgłaszać te błędy do Emapy, a potem do NE. Szkoda, że nie ma pełnej współpracy NE z Emapą, żeby NE przekazywał też wniesione poprawki zgłoszone przez użytkowników aplikacji do Emapy.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez sorier » czwartek, 26 lis 2015, 21:31

Zgłosiłem kiedyś nieistniejące "zbiorniki wodne" których w rzeczywistości nie ma od dawna, a jest tam coś w rodzaju strefy inwestycyjnej. Dostałem odpowiedź, że przekazali tą informacje do emapy. No i tak przekazali, że do dzisiaj na mapie jest "woda". Na tym przykładzie widać jak to współpraca w kierunku NE --->Emapa działa. Ale to już nie moja sprawa. Ja tylko chce, żeby czas który poświęcam na poprawianie "byków" mapy nie był marnowany.

Dodatkowo okazuje się, że NE nawet nie wie co znikło (która poprawka) z mapy i nie jest w stanie tego odtworzyć. Ciekawe jaka jest skala tych znikających poprawek.
sorier

Postprzez intimo » niedziela, 29 lis 2015, 20:14

sorier napisał(a):
Dodatkowo okazuje się, że NE nawet nie wie co znikło (która poprawka) z mapy i nie jest w stanie tego odtworzyć. Ciekawe jaka jest skala tych znikających poprawek.

Miałem kilka takich problemów. Skala jak dla mnie jest duża. Sporo poprawek które zostały naniesione znika przykryte nową mapą. A jak teraz patrzę to każda kolejna pełna mapa jest gorsza graficznie od poprzedniej. Krzywe drogi tam gdzie mają być proste, przez to mapa niepotrzebnie się obraca. Łuki czasami nie są łukami a jest to połączenie dwóch prostych z jakimś kątem. Prosty przykład z dziś. Droga Szczawnica Kraków. Na trasie ze Szczawnicy do Lubień zgłosiłem około 13 miejsc do poprawy.
intimo

Telefon: Samsung Galaxy S8+

Postprzez Lukasz NE » piątek, 4 gru 2015, 12:42

Dzięki za Wasze zgłoszenia. Na początku chciałbym Wam wyjaśnić, jak pracujemy na dzień dzisiejszy.

W uproszczeniu, to co robimy przy okazji aktualizacji mapy od naszego dostawcy ze zgłoszonymi przez Was poprawkami, to zarówno analiza automatyczna, jak i praca wykonywana przez naszych pracowników. Podczas aktualizacji mapy od Emapy nasi pracownicy mają stały dostęp do obu wersji mapy i mogą zawsze porównywać stan "przed" i "po". Dostępu tego nie utrzymujemy po zakończeniu procesu aktualizacji.

Na dziś nie mamy w procesie automatycznym żadnego znanego nam problemu globalnego, który powodowałby znikanie poprawek.
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez Lukasz NE » piątek, 4 gru 2015, 12:44

sorier napisał(a):He dobre :) W takim razie widać nie jesteście w stanie sprawdzić poprzedniej wersji mapy i poprawek zgłaszanych przez użytkowników. Szkoda mojego czasu. Sprawdź sobie na OSM jak ta uliczka wygląda (i jak wygladała w NE do momentu w którym wyrzuciliście ją do kosza).

Co do uliczki obok ronda Wojska Polskiego, to nasz pracownik popełnił błąd w tym miejscu i to jest przyczyną tego, że tej drogi nie było na mapie.

Co do ul. Jamesa Watta - znamy przyczynę problemów w tym miejscu, nie jest to związane z aktualizacją mapy od Emapy, ale z samym procesem nanoszenia poprawek.
Po pierwsze musimy usprawnić proces zmian geometrii w miejscach, w których wcześniej nanieśliśmy już jakieś zmiany (jak np. zgłoszona przez Ciebie zmiana kategorii). W procesie tym musimy dodać zabezpiecznia na wypadek utraty informacji.
Po drugie - nieistniejące osadniki to nasza sprawka, i pojawiło się to przy okazji poprawiania błędu z warstwą wód kilka tygodni temu. Poprawimy to.
Lukasz NE
Site Admin

Postprzez Lukasz NE » piątek, 4 gru 2015, 12:44

Michal1983 napisał(a):Lepiej od razu zgłaszać te błędy do Emapy, a potem do NE. Szkoda, że nie ma pełnej współpracy NE z Emapą, żeby NE przekazywał też wniesione poprawki zgłoszone przez użytkowników aplikacji do Emapy.

Jeśli zgłoszone przez Was błędy możemy nanieść online, to robimy to od ręki, dlatego lepiej zgłaszać je bezpośrednio do nas.
Lukasz NE
Site Admin

Postprzez Lukasz NE » piątek, 4 gru 2015, 12:52

intimo napisał(a):
sorier napisał(a):

Miałem kilka takich problemów. Skala jak dla mnie jest duża. Sporo poprawek które zostały naniesione znika przykryte nową mapą. A jak teraz patrzę to każda kolejna pełna mapa jest gorsza graficznie od poprzedniej. Krzywe drogi tam gdzie mają być proste, przez to mapa niepotrzebnie się obraca. Łuki czasami nie są łukami a jest to połączenie dwóch prostych z jakimś kątem. Prosty przykład z dziś. Droga Szczawnica Kraków. Na trasie ze Szczawnicy do Lubień zgłosiłem około 13 miejsc do poprawy.

intimo, a czy możesz podać konkretny przykład miejsca, które zniknęło? Tylko taka metoda pozwala nam poprawiać błędy.
Sprawa krzywizn dróg - wiemy o co chodzi z samą krzywizną, ale czy tutaj też zauważyłeś "znikanie" poprawek przy okazji zmiany map?
Lukasz NE
Site Admin

Postprzez intimo » piątek, 4 gru 2015, 14:18

Lukasz NE napisał(a):
intimo napisał(a):
sorier napisał(a):

intimo, a czy możesz podać konkretny przykład miejsca, które zniknęło? Tylko taka metoda pozwala nam poprawiać błędy.
Sprawa krzywizn dróg - wiemy o co chodzi z samą krzywizną, ale czy tutaj też zauważyłeś "znikanie" poprawek przy okazji zmiany map?

Odpowiedź na 1 pytanie.
Wrocław opolska 131a. Zgłosiłem koło lutego 2015. Poprawka została naniesiona dość szybko. Potem nie wiem ile czasu minęło ale w wakacje i do października włącznie poprawka zniknęła. Teraz na mapie jest ale dopiero po wyjaśnieniu sprawy.

Pytanie 2
Kiedyś było prosto. To jeden z ostatnich przykładów. Więcej musiałbym poszukać.
Obrazek
intimo

Telefon: Samsung Galaxy S8+

Postprzez sorier » piątek, 4 gru 2015, 16:10

Lukasz NE napisał(a):W uproszczeniu, to co robimy przy okazji aktualizacji mapy od naszego dostawcy ze zgłoszonymi przez Was poprawkami, to zarówno analiza automatyczna, jak i praca wykonywana przez naszych pracowników. Podczas aktualizacji mapy od Emapy nasi pracownicy mają stały dostęp do obu wersji mapy i mogą zawsze porównywać stan "przed" i "po". Dostępu tego nie utrzymujemy po zakończeniu procesu aktualizacji.

Na dziś nie mamy w procesie automatycznym żadnego znanego nam problemu globalnego, który powodowałby znikanie poprawek.

Nie wiem czy jest problem globalny czy nie, ale znalazłem kolejny kwiatek w tym samym rejonie. Zniknęły uliczki (parkingowe) i możliwe ze obrys budynku, ale nie dam głowy. Na mapie te uliczki nie były parkingowe, co zresztą zgłaszałem bo NE przez nie nawigował, ale nie zostało to chyba poprawione. Teraz uliczek nie ma wcale.
Bez tytułu3.jpg
Bez tytułu3.jpg (71.59 KiB) Przeglądane 4387 razy
sorier

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne