Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Emapa

Re: Emapa

Postprzez Lukasz NE » środa, 9 gru 2015, 15:33

intimo napisał(a):Odpowiedź na 1 pytanie.
Wrocław opolska 131a. Zgłosiłem koło lutego 2015. Poprawka została naniesiona dość szybko. Potem nie wiem ile czasu minęło ale w wakacje i do października włącznie poprawka zniknęła. Teraz na mapie jest ale dopiero po wyjaśnieniu sprawy.

Pytanie 2
Kiedyś było prosto. To jeden z ostatnich przykładów. Więcej musiałbym poszukać.

ad 1
Sprawdziliśmy Twoje zgłoszenie - pierwsze było dokładnie z 10 marca. Nanieśliśmy je 11 marca i od początku nie uwzględniało ono zmiany przypisania do drogi adresu Opolska 131A, uwzględniało tylko inne wymienione w tym zgłoszeniu uwagi. Wygląda to na przeoczenie pracownika, z samego zgłoszenia wynikało dość sporo zmian. Prawidłowe przypisanie Opolskiej 131A pojawiło się dopiero we wrześniu po Twoim drugim zgłoszeniu.

Dla nas jeden z wniosków z tego zgłoszenia, to że powinniśmy poprawić możliwości testowania, które mają nasi pracownicy.

ad 2
W tym miejscu wraz z aktualizacją adresów, które przeprowadziła Emapa pojawiła się też zmiana w geometrii (połączenie z boczną drogą),to w tym momencie nastąpiło pojawienie się krzywizny drogi, która nie odpowiada w 100% rzeczywistości.

Uczulimy naszego dostawcę mapy, aby starał się modelować drogę z większą dokładnością względem materiałów, którymi dysponują. Jesteśmy w trakcie dyskusji na ten temat.
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez Lukasz NE » środa, 9 gru 2015, 15:35

sorier napisał(a):Nie wiem czy jest problem globalny czy nie, ale znalazłem kolejny kwiatek w tym samym rejonie. Zniknęły uliczki (parkingowe) i możliwe ze obrys budynku, ale nie dam głowy. Na mapie te uliczki nie były parkingowe, co zresztą zgłaszałem bo NE przez nie nawigował, ale nie zostało to chyba poprawione. Teraz uliczek nie ma wcale.

Potrzebujemy Twojej pomocy: w tym miejscu 12 listopada 2015 inny użytkownik (nie Ty) zgłosił nam brak całej drogi łączącej Orląt Lwowskich i Wojska Polskiego.
Nanieśliśmy ją (bez parkingu, o nim ten użytkownik nie wspominał), bo rzeczywiście jej nie było. Kiedy (chociaż mniej więcej) i jaką drogą zgłaszałeś nam, że ten parking istniał i miał niepoprawną kategorię dróg? Przeglądamy Twoje zgłoszenia, które wpłynęły do naszego helpdesku i nie widzimy na razie takiego zgłoszenia.

EDIT: już znaleźliśmy Twoje zgłoszenie, pochodziło z 13.04.2015. Analizujemy je.
Lukasz NE
Site Admin

Postprzez intimo » środa, 9 gru 2015, 15:39

Łukasz, fajnie profesjonalna odpowiedź dzięki za nią. Rzeczywiście trzeba trochę pogadać z Emapą
intimo
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy A5 (2016)

Postprzez Lukasz NE » czwartek, 10 gru 2015, 14:32

sorier napisał(a):Nie wiem czy jest problem globalny czy nie, ale znalazłem kolejny kwiatek w tym samym rejonie. Zniknęły uliczki (parkingowe) i możliwe ze obrys budynku, ale nie dam głowy. Na mapie te uliczki nie były parkingowe, co zresztą zgłaszałem bo NE przez nie nawigował, ale nie zostało to chyba poprawione. Teraz uliczek nie ma wcale.

Znamy przyczynę tego problemu: poprawka dodająca te drogi została niecelowo usunięta 06.11.2015 przez jednego z naszych pracowników. Wprowadzimy zabezpieczenie, które powinno pomóc w takich sytuacjach. Poprawimy narzędzie, z którego korzystamy, bo znaleźliśmy scenariusz, który może sprzyjać tego typu błędom. Dzięki za to zgłoszenie, było bardzo wartościowe.
Lukasz NE
Site Admin

Postprzez sorier » czwartek, 10 gru 2015, 17:03

Nie zauważyłem nawet, że droga zniknęła, bo sam bym to zgłosił. Zauważyłem za to, że droga przebiega inaczej (jej geometria odbiega od rzeczywistego przebiegu) i brakuje parkingu, ale nie jestem w stanie tego lepiej naszkicować bez podkładu ze zdjęcia lotniczego lub śladu gps. Swoją drogą szkoda, że w NE nie ma funkcji zapisywania krótkich "śladów" gps i dołączania ich do zgłoszeń, bardzo ułatwiło by to poprawianie błędów przebiegu drogi lub dodawanie nowych dróg.

Mino wszystko ciesze sie, ze mogłem pomóc :)
Pozdrawiam.
sorier

Postprzez MariuszHD » piątek, 11 gru 2015, 19:00

Wyprostujcie w końcu te odcinki. Po ostatniej aktualizacji tyle wykrzywionych dróg.
To jedna z nich :(
Załączniki
wp_ss_20151211_0001.png
wp_ss_20151211_0001.png (170.26 KiB) Przeglądane 5672 razy
MariuszHD
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: HTC One A9s

Postprzez MariuszHD » środa, 20 sty 2016, 16:45

MariuszHD

Postprzez intimo » środa, 20 sty 2016, 22:48

MariuszHD napisał(a):Wyprostujcie w końcu te odcinki. Po ostatniej aktualizacji tyle wykrzywionych dróg.
To jedna z nich :(

Ja teraz namiętnie zgłaszam krzywe drogi. Każdą.
intimo

Telefon: Samsung Galaxy A5 (2016)

Postprzez MariuszHD » środa, 20 sty 2016, 23:28

U mnie w okolicy już się trochę poprawiło. Pewnie inni zgłaszają, ale czasami jeszcze się coś zdarzy - niestety.
MariuszHD

Postprzez Wojtex16 » niedziela, 24 sty 2016, 00:22

Chyba nikt się tego nie spodziewał. To teraz mapamap nie będzie korzystać z dostawcy map: imagis? Czy emapa wykupiła też dostawcę imagis?
Wojtex16

Telefon: Nokia Lumia 930

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne