Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Zgłaszamy szare fotoradary - do usunięcia

Re: Zgłaszamy szare fotoradary - do usunięcia

Postprzez gietpe » czwartek, 14 sty 2016, 21:54

Gietpe, a czy jesteś w stanie zweryfikować ten fotoradar w Olsztynie? https://traffic.naviexpert.pl?ts=s&qs=5 ... i=74212832[/quote]
Dzisiaj pojechałem w to miejsce .Jest to jeden z 5 nowych fotoradarów w Olsztynie ich status jest taki że obudowy są owinięte czarną folią ,obiektywy są odsłonięte i testują Jest zamontowany na pasie zieleni, pomiędzy jezdniami, maszt bezpośrednio za przejściem dla pieszych.Pomiar wjeżdzających do Olsztyna :).(ponieważ patrzyłem na znaki to najważniejszego nie zapamiętałem,w najbliższym czasie się poprawię).
http://olsztyn.wm.pl/287774,Fotoradary- ... z3xFltVoEs
gietpe
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Xperia SP

Postprzez nocnyMarek » czwartek, 14 sty 2016, 23:07

gietpe napisał(a):obiektywy są odsłonięte i testują...
http://olsztyn.wm.pl/287774,Fotoradary- ... z3xFltVoEs

Raczej testowali, obecnie raczej szukają możliwości odzyskania choć części utopionej w nie kasy:
http://gazetaolsztynska.pl/310766,Olszt ... equot.html
http://www.olsztyn.com.pl/artykul,bezpa ... 19899.html
Piszą 'O sprawie będziemy informować na bieżąco.' a nic nowszego nie znalazłem, więc wygląda na to że wciąż tylko rdzewieją ...
nocnyMarek

Postprzez mentos11 » piątek, 15 sty 2016, 11:06

Z tą ustawą fotoradarowa niezle namieszali, teraz setki fotoradarów stoi zafoliowanych NE ostrzega o nich i nie wiadomo czy je uruchomia czy nie, część uruchomia ale trochę to potrwa a druga połowa będzie skasowania.
I co z tym zrobić? Zostawienie tych fotoradarów na mapie trochę nie przystoi nawigacji online z aktualną baza danych, z drugiej strony jest cb ludzie i ja też zglaszamy lub kasujemy te fotoradary więc czemu nie pozwolić na skasowanie tych fotoradarów? Pewnie dlatego że potem ciężko je precyzyjnie wstawić po zgloszeniach.
Można jeszcze wstawić nowy poi czarny fotoradar bez ostrzeżeń a gdy znowu będzie aktywny automatycznie po zgłoszeniach cb się zamieni w aktywny fotoradar?
Teraz jestem w górach na nartach i tak co drugi fotoradar był zaklejony i oczywiście go odwolywalem.
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez Edek » piątek, 15 sty 2016, 13:51

Uważam, że skoro jest zafoliowany, to w każdej chwili może zostać odfoliowany i zacząć strzelać fotkami. Dlatego o ile opóźnienie np. zniesienia blokady drogi nie niesie dla kierowców poważniejszych konsekwencji, o tyle najmniejsze nawet opóźnienie w uaktywnieniu fotoradaru w NE względem rzeczywistości może poskutkować sporymi pretensjami do NE, o to że usunęli z mapy urządzenie, które np. następnego dnia obdarowało użytkowników serią drogich fotografii. Poza tym może być też problem z interpretacją zgłoszeń użytkowników, którzy w wielu przypadkach i tak będą zgłaszać takie fotoradary - nie wiadomo, czy zgłoszony fotoradar stoi, ale jest ofoliowany, czy stoi i strzela fotki, więc nie wiadomo czy go ustawić na mapie, czy nie.
Dlatego moim zdaniem póki co tymczasowo wyłączone fotoradary powinny zostać na mapie do momentu wyjaśnienia ich sytuacji. Zwolnienie do przepisowej prędkości nie boli tak bardzo jak mandat i punkty.
Edek

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez Lukasz NE » piątek, 15 sty 2016, 15:04

Chcieliśmy Was poinformować, że kilka rejestratorów na światłach, o których wiemy, że należały do straży miejskiej, zostawiamy w systemie. Robimy to świadomie, bo straż miejska ma możliwość rejestrowania danych i przekazywania ich do policji lub GITD w celu wystawiania mandatu. Czy w rzeczywistości tak będzie, to nie jest jeszcze rozstrzygnięte.
Lukasz NE
Site Admin
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez mentos11 » piątek, 15 sty 2016, 19:46

Ok zobaczymy w takim razie ile ten cyrk potrwa, dzisiaj przeczytałem że odcinkowe odcinki prędkości nie działają bo nie podpisali umowy na dostarczenie prądu.
Ech dziwny jest ten kraj.
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez gietpe » piątek, 15 sty 2016, 21:14

Lukasz NE napisał(a):Chcieliśmy Was poinformować, że kilka rejestratorów na światłach, o których wiemy, że należały do straży miejskiej, zostawiamy w systemie. Robimy to świadomie, bo straż miejska ma możliwość rejestrowania danych i przekazywania ich do policji lub GITD w celu wystawiania mandatu. Czy w rzeczywistości tak będzie, to nie jest jeszcze rozstrzygnięte.

W Olsztynie red light i nowe fotoradary są sprawne i działąją w razie zdarzenia możliwe jest odtworzenie zarejestrowanego wykroczenia.po zmianie ustawy nie ma operatora uprawnionego do hurtowego wysyłania mandatów.W razie zdarzenia policja ma możliwość odtworzenia zdarzenia.Bo kompy rejestrują.
Dla miłośników oznakowania Plac Konstytucji 3Maja Olsztyn (str.8 poradnika)
http://www.tramwaje.olsztyn.eu/images/s ... rogowy.pdf
gietpe

Postprzez Tom » niedziela, 17 sty 2016, 06:45

Wejherowo i powiat Wejherowski.
Wszystkie fotoradary pracują, nawet te które obsługuje UM ! Jak twierdzą bo nie było w ustawie napisane co należy zrobić.

http://m.telewizjattm.pl/dzien/2016-01- ... arami.html
Tom

Telefon: Asus ZenFone 4

Postprzez gietpe » poniedziałek, 18 sty 2016, 18:12

Dzisiaj zgłosiłem taki zafoliowany na Piłsudskiego ,a na Warszawskiej jest skierowany na wjeżdzających od Warszawy jak pisałem (ale nie byłem pewny czy nie od :D tyłu)i dzisiaj sprawdziłem.
pozdrowienia
gietpe

Powrót fotoradarów w Warszawie

Postprzez vtec_z » środa, 4 sty 2017, 12:33

Pora przywrócić fotoradary w Warszawie. Przetrwały w czarnej folii i mam nadzieję, że przetrwały też w bazie NE zatem będzie można bezboleśnie odtworzyć ich lokalizacje.
Żródło: http://dailydriver.pl/nowosci/drogi/fotoradary-w-warszawie-znowu-dzialaja-oto-ich-najnowsza-mapa/
First man, then machine (Soichiro Honda)
vtec_z

Telefon: Lumia 640XL LTE

Poprzednia strona

Powrót do Zgłoszenia