Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

ANKIETA: Co nowego chciałbyś w NaviExpercie? [EDYTOWANO!]

Jaką nową funkcję chciał byś zobaczyć w NaviExpercie? (wybierz 4 najważniejsze opcje)

Ankieta wygasła piątek, 11 wrz 2009, 12:09

Układanie tras przez WWW (z przesyłaniem tras na komórkę i możliwością śledzenia statystyk przebytych tras przez WWW)
47
19%
Rating punktów POI (ocenianie miejsc tj. restauracje czy warsztaty)
5
2%
Dużo bogatsze wizualnie mapy (o widok terenów zabudowanych, lasów, jezior itp. niestety kosztem transferu)
12
5%
Lekko bogatsze mapy - tylko o rzeki, sieć kolejową i ew. zbiorniki wodne (na mapie mające postać dróg o innym kolorze - czyli łatwe do wdrożenia i nie zwiększające mocno transferu)
21
8%
Mapy turystyczne (zawierające ścieżki rowerowe i szlaki turystyczne z możliwością nawigowania po nich)
18
7%
Asystent pasa ruchu
44
18%
Pikietaż
15
6%
Prognoza pogody (np. ikonka z pogodą na trasie i ew. ostrzeżeniami przed gołoledzią czy mocnym wiatrem)
9
4%
Wyszukiwanie POI leżących na trasie (np. najbliższej stacji benzynowej ale bez konieczności zbaczania z trasy)
34
14%
Kontrole drogowe on-line (po zgłoszeniu kontroli przez wiarygodnego użytkownika jest ona przez jakiś czas podświetlana dla innych jako sygnał, że teraz może stać tam policja)
46
18%

Liczba głosów : 251

Re: ANKIETA: Co nowego chciałbyś w NaviExpercie?

Postprzez Janeo » sobota, 29 sie 2009, 19:13

Pozwolę sobie i ja załączyć jedną malowankę... :)
Wariacja graficzna n.t. przyszłego asystenta pasa ruchu w NE (oby prędko):
Obrazek
Kłopoty z głowy na wielopasmowych rozjazdach.
Ostatnio edytowano sobota, 29 sie 2009, 19:40 przez Janeo, łącznie edytowano 1 raz
Janeo
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: SE C702

Postprzez spinus » sobota, 29 sie 2009, 19:22

jas342 napisał(a):Witam, korzystałem z kilku innych nawigacji i co warte było by przeniesienia do naviexpert to informacja o dozwolonej prędkości, szczególnie przy fotoradarach i częstych kontrolach.

Dla mnie oprócz powyższego istotna byłaby informacja o miejscowości w jakiej się aktualnie znajdujemy (a co najmniej informacja czy jesteśmy na terenie zabudowanym, czy nie).
Dodatkowo rzecz której bardzo mi brakuje (albo może nie umiem sobie poradzić - jakby ktoś mógł mnie oświecić to proszę):
-> wyszukanie POI na trasie, szczególnie w kontekście stacji benzynowej. Warto byłoby mieć jakąś łatwo dostępną opcję typu "za ile km najbliższa stacja".
spinus

Telefon: N95 8GB

Postprzez Janeo » sobota, 29 sie 2009, 19:46

spinus napisał(a):Dla mnie oprócz powyższego istotna byłaby informacja o miejscowości w jakiej się aktualnie znajdujemy (a co najmniej informacja czy jesteśmy na terenie zabudowanym, czy nie).... i Warto byłoby mieć jakąś łatwo dostępną opcję typu "za ile km najbliższa stacja".

Za dużo nie chcesz? Tak wiele miejsca na ekranie komórki? Ikon nie widzisz? POI nie znajdziesz?
No a już życzenie informacji, czy jestes na terenie zabudowanym czy nie, powala... wystarczą ograniczenia prędkości o których kolega wyżej powiedział.
Janeo

Telefon: SE C702

Postprzez spinus » sobota, 29 sie 2009, 20:01

Janeo napisał(a):Za dużo nie chcesz? Tak wiele miejsca na ekranie komórki? Ikon nie widzisz? POI nie znajdziesz?

Hm. Pisałem generalnie o POI na trasie, a nie w okolicy.
Nie zawsze chce mi się / warto zjeżdzać 10 km w bok, żeby dojechać do najbliższej stacji, jeśli na trasie jest za 30 km, a na tyle mam paliwa... tylko skąd wiadomo, że ta za 30 km jest na trasie. OK, może jestem dziwny.
Przecież nie pisałem, że ma to być stale na ekranie komórki. Ale w wyszukiwaniu POI można byłoby dodać opcję, że interesują mnie tylko POI na trasie / tuż przy trasie. I tylko do przodu ;)

Janeo napisał(a):No a już życzenie informacji, czy jestes na terenie zabudowanym czy nie, powala... wystarczą ograniczenia prędkości o których kolega wyżej powiedział.

Jasne, że wystarczą... ale ich nie ma. Więc jeśli ich nie ma, to warto byłoby mieć chociaż taką informację. I oczywiście może być opcjonalna, jak generalnie wszystkie informacje prezentowane na ekranie nawigacji.
spinus

Telefon: N95 8GB

Postprzez roman_tp » sobota, 29 sie 2009, 20:45

kiloff w pierwszym poście napisałeś:
kiloff napisał(a):Jeśli są inne propozycje które popiera większa liczba osób to dopiszę.

rzuciłem propozycję, lecz nie dodałeś jej mimo swojej obecności:
Obrazek
czy masz z tym jakieś problemy, czy wycofujesz się z rzuconych "zobowiązań" :?:
fakt, że tylko kilka osób wypowiedziało się na temat ikony z pogodą - dwie lub trzy, ale co szkodzi dodać ta pozycję w ankiecie? 8-)
roman_tp
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: CAT B15

Postprzez purchawa » sobota, 29 sie 2009, 21:11

Pisałem już o tym, ale pozwolę sobie powtórzyć propozycję: zgłaszanie rzeczywistych kontroli drogowych (użytkownicy jadący daną trasą dowiadywaliby się, że "stoją", a nie tylko że "mogą stać"). Taki punkt na mapie mógłby być automatycznie kasowany po pewnym czasie (np. 2 godziny) lub po zgłoszeniu innych użytkowników, że jest już nieaktualny.
Nie mam pojęcia, czy jest to w ogóle możliwe technicznie, ale zaproponować nie zaszkodzi ;)
purchawa

Telefon: HTC One M7

Postprzez lchmiel » sobota, 29 sie 2009, 21:30

jas342 napisał(a):Witam, korzystałem z kilku innych nawigacji i co warte było by przeniesienia do naviexpert to informacja o dozwolonej prędkości, szczególnie przy fotoradarach i częstych kontrolach.

Jestem BARDZO za, choć to wymagałoby dodania sporego pakietu danych do map.

Gdyby to było możliwe, to moja prędkość aktualna mogłaby być zaznaczana kontrastowym kolorem, gdyby przekraczała dozwoloną.

O ile to byłoby bardziej praktyczne, niż transferowanie krajobrazu do użytkownika. Koszty spore, a przecież krajobraz i tak widać za oknem :lol: !!! Orientowanie się za pomocą obiektów krajobrazowych jest też pomocne (jeśli widzę jeziorko to jestem na dobrej drodze itp), ale to jest pomoc zbędna, gdy się ma dobry program nawigacyjny. Choćby np. taki NaviEkspert, pewnie go znacie :?:
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez nowy » sobota, 29 sie 2009, 21:34

lchmiel napisał(a):
O ile to byłoby bardziej praktyczne, niż transferowanie krajobrazu do użytkownika. Koszty spore, a przecież krajobraz i tak widać za oknem :lol: !!!

Chyba, że transfer byłby za darmo.
nowy

Telefon: Nokia N95 8G

Postprzez lchmiel » sobota, 29 sie 2009, 21:37

Nadal (pisałem o tym przy Beta3 http://forum.naviexpert.pl/viewtopic.php?f=5&t=100&p=1143&hilit=odleg%C5%82o%C5%9Bci#p1143) jestem za tym, aby w opcjach dźwięku można było wyłączyć komunikat przy odległości 0 (zero). Najczęściej, szczególnie w mieście lub przy większych prędkościach, wypada on już po wykonaniu manewru.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez Marian » sobota, 29 sie 2009, 21:45

lchmiel napisał(a):

Jestem BARDZO za, choć to wymagałoby dodania sporego pakietu danych do map.

O ile to byłoby bardziej praktyczne, niż transferowanie krajobrazu do użytkownika.[...]

A czy mógłby kolega wyjaśnić jaki jest cel przeciwstawiania sobie tych życzeń? Taki geszefcik: utargować swoje kosztem czyjegoś? A jak ktoś życzy sobie obydwu spraw? I chce za tę opcję zapłacić?
A kto zdaniem kolegi miałby ten pakiet ograniczeń prędkości dodawać? Nie chciałbym bluźnić, ale chyba nawet Duch Święty tych danych dla całej Polski nie podpowie. No może za wyjątkiem okolicy fotoradarów, co jest możliwe na drodze przetwarzania danych przez NE.

I tu też można by powiedzieć: jakie jest ograniczenie prędkości nie tylko można ale nawet powinno się poogladać sobie przez okno....
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy A3

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne