Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

ANKIETA: Co nowego chciałbyś w NaviExpercie? [EDYTOWANO!]

Jaką nową funkcję chciał byś zobaczyć w NaviExpercie? (wybierz 4 najważniejsze opcje)

Ankieta wygasła piątek, 11 wrz 2009, 12:09

Układanie tras przez WWW (z przesyłaniem tras na komórkę i możliwością śledzenia statystyk przebytych tras przez WWW)
47
19%
Rating punktów POI (ocenianie miejsc tj. restauracje czy warsztaty)
5
2%
Dużo bogatsze wizualnie mapy (o widok terenów zabudowanych, lasów, jezior itp. niestety kosztem transferu)
12
5%
Lekko bogatsze mapy - tylko o rzeki, sieć kolejową i ew. zbiorniki wodne (na mapie mające postać dróg o innym kolorze - czyli łatwe do wdrożenia i nie zwiększające mocno transferu)
21
8%
Mapy turystyczne (zawierające ścieżki rowerowe i szlaki turystyczne z możliwością nawigowania po nich)
18
7%
Asystent pasa ruchu
44
18%
Pikietaż
15
6%
Prognoza pogody (np. ikonka z pogodą na trasie i ew. ostrzeżeniami przed gołoledzią czy mocnym wiatrem)
9
4%
Wyszukiwanie POI leżących na trasie (np. najbliższej stacji benzynowej ale bez konieczności zbaczania z trasy)
34
14%
Kontrole drogowe on-line (po zgłoszeniu kontroli przez wiarygodnego użytkownika jest ona przez jakiś czas podświetlana dla innych jako sygnał, że teraz może stać tam policja)
46
18%

Liczba głosów : 251

Re: ANKIETA: Co nowego chciałbyś w NaviExpercie?

Postprzez lchmiel » sobota, 29 sie 2009, 22:04

Marian napisał(a):
lchmiel napisał(a):
jas342 napisał(a):Witam, korzystałem z kilku innych nawigacji i co warte było by przeniesienia do naviexpert to informacja o dozwolonej prędkości, szczególnie przy fotoradarach i częstych kontrolach.

Jestem BARDZO za, choć to wymagałoby dodania sporego pakietu danych do map.

O ile to byłoby bardziej praktyczne, niż transferowanie krajobrazu do użytkownika.[...]

A czy mógłby kolega wyjaśnić jaki jest cel przeciwstawiania sobie tych życzeń? Taki geszefcik: utargować swoje kosztem czyjegoś?

Cel przeciwstawiania jest taki sam, jak cel ankiety i w ogóle cel całego forum, które jest miejscem wyrażania opinii. Czyli, przegłosować jedno przeciwko drugiemu, bo jedno bardziej mi odpowiada, a drugie mniej. Nie potrzebuję bogatej mapy na ekranie, i tyle (mam mały ekran :mrgreen:). Co do strony technicznej związanej z prędkością, to jeśli technicznych możliwości nie ma, to propozycja nie zostanie zrealizowana. Nie pierwsza i nie ostatnia, jak to w życiu. A co do bogatszej mapy, to jeśli na tym forum Pana propozycja zyska wielu zwolenników, to zespół NE z pewnością się nad tym poważnie zastanowi.

Określenia utargować i geszefcik zaliczam do metod manipulacji emocjami.
LChmiel
lchmiel
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez Qbek » sobota, 29 sie 2009, 22:19

Dopóki będą różne oczekiwania od rzeczonego produktu, dopóty będą różne zdania i argumenty, w konsekwencji tarcia. Trzeba przyjąć do wiadomości, że nie wszyscy jesteśmy tacy sami i każdy z nas ma prawo do obrony swojego zdania.
Myślę, że tak najkrócej można by nas podzielić na dwie grupy:
- z mniejszymi
- oraz większymi oczekiwaniami.
Ja zaliczam się do tej pierwszej, bo kluczowe jest dla mnie by dojechać o czasie i możliwie bez korków, dlatego też tak bezwzględnie wytykam błędne działanie CT oraz błędy w nawigacji.
Grupa druga to userzy z oczekiwaniami bardzo rozbudowanych możliwości, np.: planowania.
Trudno będzie nam ustalić wspólne cele.

Na koniec prośba. Oszczędźmy sobie nerwów i nie sprzeczajmy o rzeczy błahe, a tym bardziej o kwestie ocierające się o gusta :)

Na koniec kilka słów na temat ankiety.
Jej forma jest błędna, bo tak naprawdę każdy z pomysłów powinien podlegać odrębnej ankiecie. W tej formie zakrawa na dylemat z pogranicza "kto ważniejszy - babcia czy dziadek"
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez lchmiel » sobota, 29 sie 2009, 23:12

Qbek napisał(a):Myślę, że tak najkrócej można by nas podzielić na dwie grupy:
- z mniejszymi
- oraz większymi oczekiwaniami.
(...)
Trudno będzie nam ustalić wspólne cele.

Moim zdaniem to ważna obserwacja. Gdyby zespół NE, rozważając różne metody zadowolenia dwóch (lub większej liczby) grup użytkowników, brał pod uwagę taką alternatywę:
- kilka różnych wersji NE: dopasowane do wymagań grupy A, B, C, ...;
- jedna wersja NE z większą liczbą opcji softu i opcji abonamentu;
to ja bym był za jednym NE z opcjami, nawet, gdyby to było technicznie trudniejsze. Zawsze to dałoby znacznie mniej ograniczone możliwości personalizacji NE.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez Janeo » niedziela, 30 sie 2009, 05:03

spinus napisał(a):Jasne, że [ograniczenia prędkości zamiast info o terenie zabudowanym] wystarczą... ale ich nie ma. Więc jeśli ich nie ma, to warto byłoby mieć chociaż taką informację.

Informację o terenie zabudowanym to w/g mnie - sorry - kuriozum. Natomiast rzeczywiście informacje o ograniczeniach prędkości w niektórych nawigacjach widnieją - jednak taka informacja jest 2-rzędna. Jako kierowca masz obowiązek wiedzieć o tym, jaką prędkością masz jechać, to raczej należy do luksusu, a nie do czegoś co pomaga nawigować.
Jeśli już coś dodawać, to w 1. rzędzie asystenta pasa ruchu, to przykład pomocy w nawigacji.
Ostatnio edytowano niedziela, 30 sie 2009, 05:34 przez Janeo, łącznie edytowano 1 raz
Janeo

Telefon: SE C702

Postprzez Janeo » niedziela, 30 sie 2009, 05:11

lchmiel napisał(a): :lol: !!! Orientowanie się za pomocą obiektów krajobrazowych jest też pomocne (jeśli widzę jeziorko to jestem na dobrej drodze itp), ale to jest pomoc zbędna, gdy się ma dobry program nawigacyjny.

Nie chodzi o widok jeziorka za oknem w celu konfrontacji z mapą.
Akweny i rzeki (i tylko one) pozwalaja na identyfikację interesujących nas dróg PODCZAS PRZEWIJANIA MAPY na ekranie urządzenia, bo często żeby je zidentyfikować (szczególnie na komórce) trzeba przybliżać, pracować joyem, i tak w kółko. A rzeki z nazwami (a nawet ich kształt) od razu mówią w jakim rejonie się jest na ekranie, nie gubię się i nie jeżdżę kursorem w kółko. To dotyczy przeglądania tras na większe odległości, ale nie tylko. Np zidentyfikowanie tzw. Wisłostrady w W-wie graniczy z cudem - tylko dlatego, że nie widać obok Wisły... również tras przechodzących przez rzekę (mostów).
Być może i obszedłbym się bez tego, gdyby był podgląd całej mapy Polski na www NE, ale transfer danych dla mapek z rejonami w kolorze niebieskim w sumie byłby niezauważalnie większy.
PS: widok rzeki na ekranie podczas nawigacji też nie zaszkodzi, bo wiadomo, że zbliżamy sie do mostu - choć akurat to dla mnie sprawa 2-rzędna.
Dodam, że jestem zdecydowanym przeciwnikiem dodawania innych typów krajobrazów (lasy, łąki zabudowania etc.) dla mapek NE.
Janeo

Postprzez Marian » niedziela, 30 sie 2009, 06:32

lchmiel napisał(a): Określenia utargować i geszefcik zaliczam do metod manipulacji emocjami.

Zgadzam się. I w pełni uprawnionych przy postawieniu sprawy jak niżej:
lchmiel napisał(a): Cel przeciwstawiania jest taki sam, jak cel ankiety [...] Czyli, przegłosować jedno przeciwko drugiemu, bo jedno bardziej mi odpowiada, a drugie mniej.
Ostatnio edytowano niedziela, 30 sie 2009, 07:54 przez Marian, łącznie edytowano 1 raz
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez Janeo » niedziela, 30 sie 2009, 06:50

roman_tp napisał(a):fakt, że tylko kilka osób wypowiedziało się na temat ikony z pogodą - dwie lub trzy, ale co szkodzi dodać ta pozycję w ankiecie? 8-)

Koledzy, nie przesadzajmy z wpływem ankiety na pracę i przyszłe plany Zespołu NE. NaviExpert to profesjonaliści, znają inne nawigacje i trendy na tym rynku (w tym ikonki z pogodą). Co ich ogranicza jedynie, to:
- warunki technicze
- warunki finansowe
Można ich szturchnąć lekko taką ankietą, ale bez przesady z oczekiwaniem na wynik :D. Wskazania z naszej ankiety są więc raczej informacją przede wszystkim dla nas samych.

To forum stworzono równolegle z wprowadzeniem wersji testowych - tu opinii n.t. pracy oprogramowania nie można wręcz przecenić. Ankieta wg. mnie bardzo dobrze ułożona. Jeśli dla NE ikonka z informacją o pogodzie będzie bułką z masłem, niechybnie wprowadzą ją w trybie ekspresowym :D .
Ostatnio edytowano niedziela, 30 sie 2009, 11:32 przez Janeo, łącznie edytowano 1 raz
Janeo

Postprzez blazo » niedziela, 30 sie 2009, 09:26

Zróbcie koniecznie coś co ma tylko TomTom czyli nawigowanie do POI przy wyznaczonej trasie. Chcę np. znaleźć stację LPG na trasie jaką w tej chwili jadę.

Pozdrawiam,

Blazo
Blazo

--
Gospodarstowa Agroturystyczne w Bieszczadach - "Nad Osławą"
www.nadoslawa.pl
blazo

Telefon: Nokia 6120

Re: ANKIETA: Co nowego chciałbyś w NaviExpercie? [EDYTOWANO!]

Postprzez kiloff » niedziela, 30 sie 2009, 11:13

NOWE OPCJE W ANKIECIE I MOŻLIWOŚĆ WYBRANIA 4 ODPOWIEDZI!
GŁOSUJEMY PONOWNIE!

Dzięki za zainteresowanie ankietą.
Na prośby innych edytowałem opcje wyboru i ruszamy z ankietą od nowa.
Wyniki dotychczasowej, zanim ją zmieniłem, prezentowały się następująco:
ankieta.jpg
Wyniki ankieta przed zmianami
ankieta.jpg (72.25 KiB) Przeglądane 960 razy

Początkowo dodałem wszystkie wasze propozycje, ale niestety okazało się że max. można dać 10 odpowiedzi do wyboru.
Byłem zmuszony (kosztem niektórych propozycji) ograniczyć dostępne opcje. Zrobiłem to subiektywnie (choć starałem się być uczciwy) i tego zmienić się już nie da. Po prostu musiałem dokonać jakiegoś wyboru. Jeśli ktoś czuje się pominięty to przepraszam... na pewno będą jeszcze kolejne ankiety.
kiloff

Re: ANKIETA: Co nowego chciałbyś w NaviExpercie? [EDYTOWANO!]

Postprzez Janeo » niedziela, 30 sie 2009, 17:41

kiloff napisał(a):... na pewno będą jeszcze kolejne ankiety.

No no, bez przesady :).
Ale do ankiety: "Kontrole drogowe on-line (po zgłoszeniu kontroli przez wiarygodnego użytkownika)".
Proponuję, niech jak dotąd będą to standardowe punkty kontroli/radarowe gdzie MOŻE stać policja lub MOŻE być radar. A od kierowcy niech zależy, czy zdejmie nogę z gazu.

Bo co to znaczy użytkownik wiarygodny? Jak go odseparować od szczeniackiego zgłoszenia? Jak będzie to takie łatwe, może powstać cholerne zamieszanie i już sam fakt świadomości tego spowoduje jeszcze mniejszą wiarygodnośc takich punktów.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 31 sie 2009, 06:38 przez Janeo, łącznie edytowano 1 raz
Janeo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne