Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

ANKIETA: Co nowego chciałbyś w NaviExpercie? [EDYTOWANO!]

Jaką nową funkcję chciał byś zobaczyć w NaviExpercie? (wybierz 4 najważniejsze opcje)

Ankieta wygasła piątek, 11 wrz 2009, 12:09

Układanie tras przez WWW (z przesyłaniem tras na komórkę i możliwością śledzenia statystyk przebytych tras przez WWW)
47
19%
Rating punktów POI (ocenianie miejsc tj. restauracje czy warsztaty)
5
2%
Dużo bogatsze wizualnie mapy (o widok terenów zabudowanych, lasów, jezior itp. niestety kosztem transferu)
12
5%
Lekko bogatsze mapy - tylko o rzeki, sieć kolejową i ew. zbiorniki wodne (na mapie mające postać dróg o innym kolorze - czyli łatwe do wdrożenia i nie zwiększające mocno transferu)
21
8%
Mapy turystyczne (zawierające ścieżki rowerowe i szlaki turystyczne z możliwością nawigowania po nich)
18
7%
Asystent pasa ruchu
44
18%
Pikietaż
15
6%
Prognoza pogody (np. ikonka z pogodą na trasie i ew. ostrzeżeniami przed gołoledzią czy mocnym wiatrem)
9
4%
Wyszukiwanie POI leżących na trasie (np. najbliższej stacji benzynowej ale bez konieczności zbaczania z trasy)
34
14%
Kontrole drogowe on-line (po zgłoszeniu kontroli przez wiarygodnego użytkownika jest ona przez jakiś czas podświetlana dla innych jako sygnał, że teraz może stać tam policja)
46
18%

Liczba głosów : 251

Re: ANKIETA: Co nowego chciałbyś w NaviExpercie? [EDYTOWANO!

Postprzez algi » piątek, 10 gru 2010, 17:54

Być może nie Java - nie wiem.

A jeśli nie to skoro jest Java na "zwykłe", w Java na WM to inaczej by było w Androidzie? (A co z Bada?)
Wtedy why not iPhone i jego OS?

NE v3.x - NOKIA 6300+LD-3W
NE v4.x/5.x - LG GT 505
NE v6.x/7.x - SAMSUNG GALAXY S / S+
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S+ / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE / 10+
algi
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy Note 10+

Postprzez mindzik » piątek, 10 gru 2010, 17:55

potworny napisał(a):Wydawało mi się, że NE na Androida nie jest pisany w Javie, ale to natywna aplikacja. Nie instalowałem maszyny Java na swoim telefonie.
Wyjątkowo podoba mi się, że mój telefon, nawet kiedy leżę w wannie, wie, gdzie się akurat znajduję w promieniu 60-metrów. NE w tym samym czasie czeka na wskazania satelitów.

4. Biblioteka uruchomieniowa Androida
Android zawiera zbiór rdzennych bibliotek które zapewniają większość funkcjonalności zapewnionej przez rdzenne biblioteki języka Java.

Zaczerpnięte z http://www.androidal.pl/forum/topic/and ... developers
mindzik

Telefon: Nokia N8

Postprzez potworny » piątek, 10 gru 2010, 20:41

Aż się chyba zawezmę i ściągnę jakąś aplikację Java, że przetestować Twoje słowa.
potworny

Postprzez KasiaD » środa, 22 gru 2010, 15:16

A propo nowego przycisku PAUZA... obecnie w trakcie postoju podczas nawigacji zawsze można po prostu wyjść z okna nawigacji i po powrocie do samochodu, na trasę wybrać opcję "kontynuuj nawigację".

Opcja przycisku PAUZA została przekazana do przedyskutowania ;)
...in space no one can hear your scream...
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S9

Postprzez vtec_z » środa, 22 gru 2010, 15:30

Generalnie masz rację - wstrzymanie nawigacji poprzez wyjście z tego trybu i ponowne wejście gdy jest to potrzebne (kontynuuj nawigacje) jest możliwe, ale wymaga świadomego działania użytkownika (wiedza o sposobie przekazywania danych CT). Ilu użytkowników to robi? Mnie też zdarza się "pójść na łatwiznę" i "zapomnieć" o potrzebach CT ;)
Potrzebne jest zatem wymuszenie odpowiedniego działania:
a) poprzez automatyczne wstrzymanie trybu nawigacji z odpowiednim komunikatem wymuszającym działanie użytkownika (sposób nakazowy) - pisaliśmy już o tym w kontekście odróżniania zatrzymań spowodowanych przez warunki ruchu np. korki od zatrzymań wynikających li tylko z potrzeb użytkownika;
b) poprzez zachęcenie użytkownika do odpowiedniego zachowania (obsłużenie przycisku PAUZA), bo to da mu konkretne, jasno określone i wymierne korzyści - to propozycja Algiego (topic113-270.html)
First man, then machine (Soichiro Honda)
vtec_z
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Lumia 640XL LTE

Postprzez Hunter-sw » środa, 22 gru 2010, 15:57

.....
Ostatnio edytowano czwartek, 12 kwi 2012, 13:16 przez Hunter-sw, łącznie edytowano 1 raz
Hunter-sw

Postprzez ALEX » środa, 22 gru 2010, 17:48

kdzwonek napisał(a):A propo nowego przycisku PAUZA... obecnie w trakcie postoju podczas nawigacji zawsze można po prostu wyjść z okna nawigacji i po powrocie do samochodu, na trasę wybrać opcję "kontynuuj nawigację".

Tyle, że to nic nie zmienia - przecież za dane do CT odpowiada osobny watek programu całkowicie niezależny od trybu w którym jest w danym momencie nawigacja.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez intimo » środa, 22 gru 2010, 19:26

ALEX napisał(a):
kdzwonek napisał(a):A propo nowego przycisku PAUZA... obecnie w trakcie postoju podczas nawigacji zawsze można po prostu wyjść z okna nawigacji i po powrocie do samochodu, na trasę wybrać opcję "kontynuuj nawigację".

Tyle, że to nic nie zmienia - przecież za dane do CT odpowiada osobny watek programu całkowicie niezależny od trybu w którym jest w danym momencie nawigacja.

Żeby nie było niejasności, Andrzej kiedyś napisał że zawsze jak NE (i jest fix) jest włączony to dane CT są wysyłane, niezależnie od menu w jakim jesteśmy. Dopiero całkowite wyłączenie programu wyłącza wysyłanie danych. Oczywiście można wymusić przerwanie połączenia GPRS itp.
Ale pauza była by przydatna. Często stoję w rożnych miejscach gdzie nie ma żadnego POI co mogło by sugerować że tam się zatrzymałem, nic tylko okłamuję CT :D
intimo

Telefon: Samsung Galaxy S8+

czy stojąc okłamuję CT?

Postprzez Marian » środa, 22 gru 2010, 19:49

intimo napisał(a): Często stoję w rożnych miejscach gdzie nie ma żadnego POI co mogło by sugerować że tam się zatrzymałem, nic tylko okłamuję CT :D
Niczego nie okłamujesz. CT okłamuje się samo. Gdy stoisz, to CT nie analizuje charakteru postoju - bez względu na to czy stoisz w sposób zamierzony na parkingu lub koło POI, czy też niezamierzony w zatorze lub w kolejce do wahadła. Po prostu danych z postoju CT w ogóle nie bierze pod uwagę.
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez jomamoto » środa, 22 gru 2010, 22:50

Ja proponuję małą i łatwą a denerwującą poprawkę. Często gdy jadę do jakiejś mniejszej miejscowości nie podaję ulicy itp. Nawigacja całą drogę prowadzi świetnie aż do momentu gdy dojadę do tej miejscowości i zjeżdżam z zaplanowanej trasy do centrum NE zaczyna mnie zawracać co psuje całą przyjemność. Podobnie gdy wybiorę jakąś dłuższą ulicę NE prowadzi mnie do jej środka i nawet jak już jestem na np. Puławskiej to jęczy żebym zawrócił i przelicza trasę.
Proponuję bu po podaniu nieostrego celu nawigacja po zjechaniu z trasy w docelowej miejscowości/ulicy przyjmowała że to koniec trasy i już nic nie przeliczała.
jomamoto

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne