Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

ANKIETA: Co nowego chciałbyś w NaviExpercie? [EDYTOWANO!]

Jaką nową funkcję chciał byś zobaczyć w NaviExpercie? (wybierz 4 najważniejsze opcje)

Ankieta wygasła piątek, 11 wrz 2009, 12:09

Układanie tras przez WWW (z przesyłaniem tras na komórkę i możliwością śledzenia statystyk przebytych tras przez WWW)
47
19%
Rating punktów POI (ocenianie miejsc tj. restauracje czy warsztaty)
5
2%
Dużo bogatsze wizualnie mapy (o widok terenów zabudowanych, lasów, jezior itp. niestety kosztem transferu)
12
5%
Lekko bogatsze mapy - tylko o rzeki, sieć kolejową i ew. zbiorniki wodne (na mapie mające postać dróg o innym kolorze - czyli łatwe do wdrożenia i nie zwiększające mocno transferu)
21
8%
Mapy turystyczne (zawierające ścieżki rowerowe i szlaki turystyczne z możliwością nawigowania po nich)
18
7%
Asystent pasa ruchu
44
18%
Pikietaż
15
6%
Prognoza pogody (np. ikonka z pogodą na trasie i ew. ostrzeżeniami przed gołoledzią czy mocnym wiatrem)
9
4%
Wyszukiwanie POI leżących na trasie (np. najbliższej stacji benzynowej ale bez konieczności zbaczania z trasy)
34
14%
Kontrole drogowe on-line (po zgłoszeniu kontroli przez wiarygodnego użytkownika jest ona przez jakiś czas podświetlana dla innych jako sygnał, że teraz może stać tam policja)
46
18%

Liczba głosów : 251

Re: ANKIETA: Co nowego chciałbyś w NaviExpercie? [EDYTOWANO!

Postprzez ALEX » środa, 22 gru 2010, 23:14

A czemu po prostu nie wyłączysz NE?
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Postprzez vtec_z » środa, 22 gru 2010, 23:36

jomamoto napisał(a):Proponuję bu po podaniu nieostrego celu nawigacja po zjechaniu z trasy w docelowej miejscowości/ulicy przyjmowała że to koniec trasy i już nic nie przeliczała.

Jak wyobrażasz sobie w Twojej wersji określenie punktu docelowego? Jako linię (dla ulicy) lub obszar (dla miejscowości)? To prowadzi do niejednoznaczności w wyznaczaniu trasy, bo wyobraź sobie, ze jesteś w Raszynie i chcesz trafić na wspomnianą przez Ciebie Puławską - zależnie od miejsca na Puławskiej (dla nietutejszych - jest to chyba najdłuższa ulica w Warszawie) najlepsza droga może poprowadzić a) na północ do Warszawy i potem na wschód, b) wprost na wschód lub c) na południowy wschód. Co ma wybrać nawigacja gdy nie podasz jej konkretów? Kilka dróg na raz?
First man, then machine (Soichiro Honda)
vtec_z
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Lumia 640XL LTE

Postprzez KasiaD » środa, 29 gru 2010, 18:02

jomamoto, podając w adresie docelowym jedynie miasto, bez konkretnej ulicy, sam decydujesz o podaniu niedokładnego miejsca docelowego. Komunikaty o zawracaniu pojawią się z całą pewnością, ponieważ aplikacja nie wie w jakie konkretnie miejsce chcesz dojechać. Tak jak wspominał ALEX zawsze można przy wjeździe do miejscowości, którą chce się zwiedzić, wyłączyć NE.

Jeżeli dane miasto jest wybrane wyłącznie jako punkt przelotowy na trasie, bez podawania nazwy konkretnej ulicy, wyznaczona trasa będzie omijała centrum miasta szerokim łukiem właśnie po to, by ułatwić Tobie dojazd do głównego celu. Jeżeli natomiast chcesz zwiedzić miasto "przelotowe" i tak jak napisałeś "czerpać przyjemność" z przejazdu przez centrum, zalecam podczas układania trasy wskazać jedną z jego głównych ulic (jeśli nie znasz nazwy zawsze można wybrać punkt z mapy), by bardziej konkretnie ustalić punkt pośredni.

jomamoto napisał(a):Proponuję bu po podaniu nieostrego celu nawigacja po zjechaniu z trasy w docelowej miejscowości/ulicy przyjmowała że to koniec trasy i już nic nie przeliczała.

Niestety, nie mogę się z Tobą zgodzić. W taki przypadku dla każdego użytkownika granica dojechania do niedokładnie wskazanego celu jest inna. Ułożoną trasę zawsze można edytować. Jeżeli nie odpowiada Tobie wyznaczony nieostro punkt docelowy możesz go edytować i wybrać np. wybór "z mapy" wskazując ten fragment miasta, do którego mniej więcej chciałbyś dojechać.
...in space no one can hear your scream...
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S9

Regulowanie jasności ekranu - szybki dostęp

Postprzez vtec_z » piątek, 21 sty 2011, 15:00

Przy użytkowaniu NE w Samsung Galaxy S odkryłem, że brakuje mi szybkiego dostępu z trybu nawigacji do ustawień jasności ekranu (intensywności świecenia), najlepiej wśród opcji.
Obecnie można ustawić ten parametr w narzędziach przed rozpoczęciem nawigowania, jednak czasami mam potrzebę ponownej, szybkiej regulacji w czasie jazdy (w trybie nawigacji).
vtec_z

Postprzez ALEX » piątek, 21 sty 2011, 16:07

Dokładnie, mi też tego bardzo brakuje. Może przejście po dotknięciu ekranu w lewym górnym rogu (następny manewr)?
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez algi » piątek, 21 sty 2011, 21:46

Potwierdzam - regulacja jasności powinna być na wierzchu dla każdego dotykowca.

NE v3.x - NOKIA 6300+LD-3W
NE v4.x/5.x - LG GT 505
NE v6.x/7.x - SAMSUNG GALAXY S / S+
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S+ / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE / 10+
algi

Telefon: Galaxy Note 10+

Postprzez intimo » sobota, 22 sty 2011, 08:36

Mnie też tego brakuje choć mam klawiszowca. Kiedyś było tak ze podczas nawigowania w narzędziach był dostęp do menu, gdzie teraz trzeba wyjść z nawigowania. Po prostu jest więcej klikania a to rozprasza uwagę. Da się zrobić jak kiedyś? Swoją drogą dlaczego ekran nie ściemnia się sam (nie chodzi o tryb dzień/noc) w waze działa to rewelacyjnie. Wjeżdżam do tunelu, czujnik widzi że jest ciemniej ściemnia ekran a NE jara po oczach jak w największym słońcu.
intimo

Telefon: Samsung Galaxy S8+

Postprzez artek83 » sobota, 22 sty 2011, 09:11

Witam,

Mam dla Was takie pytanie, bo gdy wchodzę na forum, to aż mnie trzęsie. Dlaczego dyskutujecie na temat tego co miałoby być w NE, skoro z postulatów ankiety zamkniętej 09.2009 nic nie weszło w życie... Chyba to nie ma żadnego sensu bo przecież pracownicy NE i tak zrobią po swojemu.

Pozdrawiam,
A.
artek83

Postprzez intimo » sobota, 22 sty 2011, 09:46

artek83 napisał(a):Witam,

Mam dla Was takie pytanie, bo gdy wchodzę na forum, to aż mnie trzęsie. Dlaczego dyskutujecie na temat tego co miałoby być w NE, skoro z postulatów ankiety zamkniętej 09.2009 nic nie weszło w życie... Chyba to nie ma żadnego sensu bo przecież pracownicy NE i tak zrobią po swojemu.

Pozdrawiam,
A.

Jeśli nie ma głosów to znaczy że nie ma problemu, a tak to jest cień szansy :D
intimo

Telefon: Samsung Galaxy S8+

Postprzez vtec_z » sobota, 22 sty 2011, 11:49

artek83 napisał(a):Mam dla Was takie pytanie, bo gdy wchodzę na forum, to aż mnie trzęsie.

Mam do Ciebie takie pytanie, bo gdy czytam Twojego posta, to aż mnie trzęsie ;)

artek83 napisał(a):Dlaczego dyskutujecie na temat tego co miałoby być w NE, skoro z postulatów ankiety zamkniętej 09.2009 nic nie weszło w życie...
Chyba to nie ma żadnego sensu bo przecież pracownicy NE i tak zrobią po swojemu.

Dlatego, że nieobecni nie mają racji. Jeżeli nie mówisz o swoich potrzebach to szanse na ich realizację masz znikome.
Dlaczego lista z pierwszego posta w tym wątku ma być wyznacznikiem sensu pisania na forum? Szereg innych uwag tutaj zgłoszonych zostało zrealizowanych - dziwne, prawda? Zresztą Twoje stwierdzenie "z postulatów ankiety zamkniętej 09.2009 nic nie weszło w życie" jest nieprawdziwe - poszukaj gdzie (zadanie do odrobienia ;) )

Pozdrawiam
vtec_z

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne