Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

ANKIETA: Co nowego chciałbyś w NaviExpercie? [EDYTOWANO!]

Jaką nową funkcję chciał byś zobaczyć w NaviExpercie? (wybierz 4 najważniejsze opcje)

Ankieta wygasła piątek, 11 wrz 2009, 12:09

Układanie tras przez WWW (z przesyłaniem tras na komórkę i możliwością śledzenia statystyk przebytych tras przez WWW)
47
19%
Rating punktów POI (ocenianie miejsc tj. restauracje czy warsztaty)
5
2%
Dużo bogatsze wizualnie mapy (o widok terenów zabudowanych, lasów, jezior itp. niestety kosztem transferu)
12
5%
Lekko bogatsze mapy - tylko o rzeki, sieć kolejową i ew. zbiorniki wodne (na mapie mające postać dróg o innym kolorze - czyli łatwe do wdrożenia i nie zwiększające mocno transferu)
21
8%
Mapy turystyczne (zawierające ścieżki rowerowe i szlaki turystyczne z możliwością nawigowania po nich)
18
7%
Asystent pasa ruchu
44
18%
Pikietaż
15
6%
Prognoza pogody (np. ikonka z pogodą na trasie i ew. ostrzeżeniami przed gołoledzią czy mocnym wiatrem)
9
4%
Wyszukiwanie POI leżących na trasie (np. najbliższej stacji benzynowej ale bez konieczności zbaczania z trasy)
34
14%
Kontrole drogowe on-line (po zgłoszeniu kontroli przez wiarygodnego użytkownika jest ona przez jakiś czas podświetlana dla innych jako sygnał, że teraz może stać tam policja)
46
18%

Liczba głosów : 251

Re: ANKIETA: Co nowego chciałbyś w NaviExpercie? [EDYTOWANO!]

Postprzez roman_tp » niedziela, 30 sie 2009, 20:22

szkoda, ze tylko 10, bo żałuje, że zniknęła opcja dotycząca samochodów ciężarowych - ale dzięki kiloff ;)
roman_tp
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: CAT B15

Postprzez jas342 » niedziela, 30 sie 2009, 21:10

Witam, po przeczytaniu wypowiedzi na tym forum chciałbym się podzielić pewnymi spostrzeżeniami:
- rozwój aplikacji powinien iść w kierunku pomocy kierowcy w dotarciu do celu a nie kierunku zabawki;
- nie zapominajmy, że to jest aplikacja do telefonów a więc nie spodziewajmy się jakiś graficznych atrakcji. Wszytko musi być czytelne i jasne, do tego dochodzi transfer danych więc "bajery" raczej odpadają;
- każdy powinien podzielić się swoimi spostrzeżeniami lub wymaganiami, często są to dobre pomysły chociaż większość niemożliwa do realizacji.

A jeśli chodzi o to, że jest to aplikacja która jest w telefonie (pod ręką), ciekawym rozwiązaniem było by możliwość pójścia w kierunku pomocy pieszemu np. wyszukania sklepu, restauracji, pomocy w sytuacji zagubienia się w dużym mieście. Lecz pewno jest to pomysł na oddzielną aplikację.
jas342
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: SE C702, N5800, Nokia LUMIA800

Postprzez konrad » niedziela, 30 sie 2009, 21:34

jas342 napisał(a):....A jeśli chodzi o to, że jest to aplikacja która jest w telefonie (pod ręką), ciekawym rozwiązaniem było by możliwość pójścia w kierunku pomocy pieszemu np. wyszukania sklepu, restauracji, pomocy w sytuacji zagubienia się w dużym mieście. Lecz pewno jest to pomysł na oddzielną aplikację.

W dużym mieście czy w małym to już działa, sam korzystałem z NE na piechotę szukając bankomatu, banku czy kina, a nawet do zwykłego określenia odległości od miejsca A do miejsca B, oczywiście też na piechotę
Szóstym zmysłem człowieka jest chęć zaspokojenia pięciu pozostałych
konrad
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: HTC Desire HD

Postprzez jotes » niedziela, 30 sie 2009, 23:16

Wypełniłem ankietę i pozwolę sobie coś jeszcze dodać.
Odnośnie ankiety, najwyżej doceniłbym planowanie tras na WWW (choć mogą tu stać na przeszkodzie obiekcje dostawcy map) i asystenta pasa ruchu (tu oczywiście konieczne byłyby lepsze mapy). A teraz moje.
1. Być może przydatna byłaby informacja ile mamy jeszcze kilometrów do miast/miejscowości przed sobą. Byłoby to pomocne przy planowaniu postojów. Ostatnio miałem w drodze taki właśnie dylemat ;-), czy zatrzymać się tam gdzie zrodził się ów dylemat, czy przejechać jeszcze x kilometrów do miasta y (niewiadomą jest tu tylko x).
2. Przy zbliżaniu się do ronda jest wyświetlana w lewym górnym rogu jego ikonka. Mogłaby się dodatkowo pojawić liczba (np. w środku ronda) mówiąca, na którym zjeździe mamy opuścić rondo.
3. Trochę z innej beczki. Powitałbym z radością ;-) możliwość zakupu SMS-em dostępu 24h.
jotes

Telefon: Nokia 6131

Postprzez Janeo » poniedziałek, 31 sie 2009, 06:45

jas342 napisał(a):A jeśli chodzi o to, że [NaviExpert] jest to aplikacja która jest w telefonie (pod ręką), ciekawym rozwiązaniem było by możliwość pójścia w kierunku pomocy pieszemu np. wyszukania sklepu, restauracji, pomocy w sytuacji zagubienia się w dużym mieście. Lecz pewno jest to pomysł na oddzielną aplikację.

Pozostawmy NE specjalizować się w nawigacji samochodowej, wyjdzie to nam (i im) na dobre.
W ściganiu się w umożliwianiu pieszemu odnajdywania "sklepu, restauracji, pomocy w sytuacji zagubienia się w dużym mieście" przoduje Google. Proponuję odpalić Google Maps, jest darmowy :).
(może i NE wystarczy, jak wyżej powiedział kol. konrad,. choć wstydziłbym się włączać na chodniku głosowej nawigacji "nawiguj do"... Do tego spora uciecha: "skręć lekko w prawo" i bęc! w szybę witryny :lol: ).

jotes napisał(a):1. Być może przydatna byłaby informacja ile mamy jeszcze kilometrów do miast/miejscowości przed sobą

A drogowskazy z km już nie wystarczają? :lol:
Janeo

Telefon: SE C702

Postprzez konrad » poniedziałek, 31 sie 2009, 07:04

Janeo napisał(a):(choć może i NE wystarczy, jak wyżej powiedział kol. konrad,. choć może wstydziłbym się włączać na chodniku głosowej nawigacji "nawiguj do"... Do tego spora uciecha: "skręć lekko w prawo" i bęc! w szybę witryny :lol: ).

Ja też sie trochę wstydziłem, ale telefon w jednej kieszeni kamizelki, gps w drugiej kieszeni, a pani Kasia z NE ustawiona na bardzo ciche komunikaty, tak że do okoła nie bardzo ktoś mógł słyszeć, :D najważniejsze że znalazłem to czego szukałem
Szóstym zmysłem człowieka jest chęć zaspokojenia pięciu pozostałych
konrad

Telefon: HTC Desire HD

Postprzez Janeo » poniedziałek, 31 sie 2009, 13:27

Wewnętrzne akweny wodne, rzeki, linie kolejowe (nic więcej).

W nawiązaniu do mojego wcześniejszego wskazania dużej zalety widoku akwenów (rzeki, jeziora) w celu lepszej orientacji dróg (tras) na ekranie, poniżej przedstawiam jak to jest z Wisłostradą w Warszawie (wzdłuż Wisły) - bez rzeki oraz z jej konturem.
Jak widać ze zdjęć, obecnie na dotychczasowych mapkach NE bez widoku rzek (tu: Wisły) ciężko jest zidentyfikować rejon mapy, w tym ważne arterie, bo z tą skalą nazwy ulic - nawet przelotowych - nie występują (co zresztą jest OK, bo mały wyświetlacz).

Z ODDALENIA:
Obrazek Obrazek

W POWIĘKSZENIU:
Obrazek Obrazek

Nie muszę nadmieniać, że widok Wisły sztucznie przeze mnie stworzony.
ps: nawiasem, jak wskaźnik trafia w pustkę, na górze belka nie powinna sie pokazywać.
Janeo

Postprzez jotes » poniedziałek, 31 sie 2009, 22:14

Janeo napisał(a):
jotes napisał(a):1. Być może przydatna byłaby informacja ile mamy jeszcze kilometrów do miast/miejscowości przed sobą

A drogowskazy z km już nie wystarczają? :lol:

No dobra, zmieniam "życzenie". Chciałbym mieć odległość do najbliższego drogowskazu :lol:
jotes

Telefon: Nokia 6131

Postprzez purchawa » wtorek, 1 wrz 2009, 14:03

Janeo napisał(a):
kiloff napisał(a):... na pewno będą jeszcze kolejne ankiety.

No no, bez przesady :).
Ale do ankiety: "Kontrole drogowe on-line (po zgłoszeniu kontroli przez wiarygodnego użytkownika)".
Proponuję, niech jak dotąd będą to standardowe punkty kontroli/radarowe gdzie MOŻE stać policja lub MOŻE być radar. A od kierowcy niech zależy, czy zdejmie nogę z gazu.

Bo co to znaczy użytkownik wiarygodny? Jak go odseparować od szczeniackiego zgłoszenia? Jak będzie to takie łatwe, może powstać cholerne zamieszanie i już sam fakt świadomości tego spowoduje jeszcze mniejszą wiarygodnośc takich punktów.

Dlaczego ma być zamieszanie? Istnieją programy (np. Speedalarm) służące głównie do tego celu i jakoś nie ma zamieszania (korzystam). To w końcu w interesie użytkowników leżą wiarygodne zgłoszenia, a nie dowcipy. Poza tym policja nie zawsze stoi w miejscach "standardowych", a powiedzmy sobie szczerze, że chyba nikt z nas nie trzyma się ściśle ograniczeń prędkości. Mamy drogi jakie mamy, autostrad i ekspresówek prawie nie mamy, a gdyby na przykład z Warszawy do Wrocławia jechać zgodnie z przepisami to podróż trwałaby pewnie z 7-8 godzin. Nie chodzi mi o to, żeby ułatwić życie kretynom jeżdżącym przez obszary zabudowane 150/godzinę, ale żeby głupio nie zapłacić mandatu za niewielkie przekroczenie prędkości. W końcu jeśli NE ostrzega o fotoradarach, to dlaczego nie może też o suszarkach?
Ostatnio edytowano wtorek, 1 wrz 2009, 17:32 przez purchawa, łącznie edytowano 1 raz
purchawa

Telefon: HTC One M7

Postprzez Janeo » wtorek, 1 wrz 2009, 14:16

purchawa napisał(a): W końcu jeśli NE ostrzega o fotoradarach, to dlaczego nie może też o suszarkach?

No to mnie zatkało. W Garminie mam i fotoradary/radary i suszarki.
Czy to znaczy, że w NE nie ma suszarek? (w ramach pojęcia radary). "Suszarki" się też mieśczą w tzw. "kontrolach drogowych".
Janeo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne