Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

ANKIETA: Co nowego chciałbyś w NaviExpercie? [EDYTOWANO!]

Jaką nową funkcję chciał byś zobaczyć w NaviExpercie? (wybierz 4 najważniejsze opcje)

Ankieta wygasła piątek, 11 wrz 2009, 12:09

Układanie tras przez WWW (z przesyłaniem tras na komórkę i możliwością śledzenia statystyk przebytych tras przez WWW)
47
19%
Rating punktów POI (ocenianie miejsc tj. restauracje czy warsztaty)
5
2%
Dużo bogatsze wizualnie mapy (o widok terenów zabudowanych, lasów, jezior itp. niestety kosztem transferu)
12
5%
Lekko bogatsze mapy - tylko o rzeki, sieć kolejową i ew. zbiorniki wodne (na mapie mające postać dróg o innym kolorze - czyli łatwe do wdrożenia i nie zwiększające mocno transferu)
21
8%
Mapy turystyczne (zawierające ścieżki rowerowe i szlaki turystyczne z możliwością nawigowania po nich)
18
7%
Asystent pasa ruchu
44
18%
Pikietaż
15
6%
Prognoza pogody (np. ikonka z pogodą na trasie i ew. ostrzeżeniami przed gołoledzią czy mocnym wiatrem)
9
4%
Wyszukiwanie POI leżących na trasie (np. najbliższej stacji benzynowej ale bez konieczności zbaczania z trasy)
34
14%
Kontrole drogowe on-line (po zgłoszeniu kontroli przez wiarygodnego użytkownika jest ona przez jakiś czas podświetlana dla innych jako sygnał, że teraz może stać tam policja)
46
18%

Liczba głosów : 251

Re: ANKIETA: Co nowego chciałbyś w NaviExpercie? [EDYTOWANO!

Postprzez artek83 » sobota, 22 sty 2011, 12:17

wiesz, domyślam się, że część rzeczy była zrobiona tak zgodnie z zaleceniami użytkowników, ale tylko dlatego, że plany NE pokrywały się z naszymi propozycjami.
Skoro jest to płatna (i to dość - bez zniżki ) wersja nawigacji to chyba warto od niej wymagać więcej niż od przeciętnej nawigacji (google, nokia itp), bo jeszcze chwile i Mapamap wprowadzi swój produkt online i NE pozostanie w tyle. Mógłbym tu litanie (nie jestem ksiedzem :P) rzeczy wymienić o które walczy się a nic z tego nie ma, choćby asystent pasa ruchu, skacząca kropka (wygląda mega amatorsko), no obiecane radarynamapie.pl które ciągle są w wersji roboczej czeka się wieki ( już przynajmniej 3 miesiące)...a przecież w dzisiejszych czasach mając pieniądze na rozwój, nie powinno być problemów ze stworzeniem dobrej profesjonalnej strony - produktu.

Już milczę i się nie wypowiadam, bo zaraz usłyszę, że marudzę.
artek83

Re: Regulowanie jasności ekranu - szybki dostęp

Postprzez vtec_z » środa, 26 sty 2011, 16:50

vtec_z napisał(a):Przy użytkowaniu NE w Samsung Galaxy S odkryłem, że brakuje mi szybkiego dostępu z trybu nawigacji do ustawień jasności ekranu (intensywności świecenia), najlepiej wśród opcji.
Obecnie można ustawić ten parametr w narzędziach przed rozpoczęciem nawigowania, jednak czasami mam potrzebę ponownej, szybkiej regulacji w czasie jazdy (w trybie nawigacji).

Odkryłem, że Samsung Galaxy S oferuje tę funkcję w standardzie!
Po wyłączeniu automatycznej regulacji jasności (Ustawienia->Dźwięk i wyświetlacz->Wyświetlacz-Jasność), pasek powiadomień (ten na górze) po dotknięciu i przejechaniu w prawo rozjaśnia ekran, a po przejechaniu w lewo - ściemnia. Regulacja dwustanowa, ale dostępna z poziomu NE :) Proste :!:
First man, then machine (Soichiro Honda)
vtec_z
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Lumia 640XL LTE

Postprzez algi » środa, 26 sty 2011, 21:09

OK - to Galaxy S - a teraz potrzebna taka opcja "na wierzchu" dla każdego telefonu z poziomu Naviexperta....

NE v3.x - NOKIA 6300+LD-3W
NE v4.x/5.x - LG GT 505
NE v6.x/7.x - SAMSUNG GALAXY S / S+
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S+ / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE / 10+
algi
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy Note 10+

Postprzez Seavolv » środa, 26 sty 2011, 21:27

To jeszcze ja się dorzucę do puli może ktoś już to zasugerował ale nie chce mi się przelatywać tych wszystkich postów.
Osobiście dwie rzeczy bym zmienił na nowo

1. Chciałbym aby w z nowym wydaniem zmienił się sposób wyszukiwania miejsc, ten obecny jest do bani bo wpisywanie całych nazw ulic jest trochę męczące zważywszy że czasem trafi mi się literówka i wpisuj od nowa, a wystarczyło by aby zapożyczyć ten dostępny w nawigacjach off-line gdzie najpierw wpisujemy miaso potem ulice i numer przy czym od wpisania pierwszej litery mamy już możliwość wyboru z listy.

2. No i czekam na to że to nie ja będę musiał przeliczać trasę co jakiś czas tylko będzie to generowane automatycznie w zależności od sytuacji :D
Seavolv

Telefon: Spica i5700

Postprzez ALEX » środa, 16 lut 2011, 15:14

Chciałbym dodatkowy komunikat głosowy typu "następna w prawo". Jeżeli odległości pomiędzy ulicami równoległymi do naszego kierunku są małe to moim zdaniem byłby to całkiem przydatny komunikat.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez vtec_z » środa, 16 lut 2011, 15:42

Rozumiem, że chodzi Ci o komunikat uzupełniający listę komunikatów "za x metrów w prawo/lewo". Czyli - dojeżdżam do skrzyżowania i słyszę "następna w prawo".

W pierwszej chwili czytając Twój post byłem skonsternowany - przecież mamy "za 100 m w prawo, następnie za 50 metrów w lewo". Dopiero za drugim razem zaskoczyłem :D
First man, then machine (Soichiro Honda)
vtec_z
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Lumia 640XL LTE

Postprzez ALEX » środa, 16 lut 2011, 15:51

Dokładnie - łatwiej ocenić "następna w prawo" niż "za 100m w prawo".
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez intimo » niedziela, 27 lut 2011, 20:34

Nie pamiętam czy ktoś już zgłaszał.

Zdarz mi się układać trasę nie będąc jeszcze w zasięgu satelity. Wiadomo pojawia nam się komunikat jak poniżej,
Obrazek

Potem, po kilkunastu sekundach
Obrazek

Proponuję w pierwszym obrazku dodać możliwość z drugiego obrazka, czyli wymuszenia ostatniej znanej pozycji, wtedy trasa nam się szybciej pobierze. Może sprawa małej wagi, ale często mnie irytuje, jak układam trasę tylko "do" i chcę zobaczyć jak będzie wyglądała bez układania jej w "układance trasy".
intimo

Telefon: Samsung Galaxy S8+

Postprzez feodor » czwartek, 17 paź 2013, 07:04

I. Zróbcie coś z adresami. Moje planowanie trasy wygląda tak:
1. Wyszukuję adresy w mapsgoogle
2. Podaję ręcznie lokalizację w korkosferze
3. Korokosfera i tak nie znajduje trasy między 10 lokalizacjami, z którymi mapsgoogle nie miał problemów.

II. Oczekiwanie na granicy
Proszę wprowadźcie możliwość zgłoszenia czasu jaki oczekuje się na granicy. - W Polsce można by zgłaszać czas oczekiwania na przyjazd (od miejsca gdzie zaczyna się kolejka na stronie zagranicznej do miejsca opuszczenia miejsca kontroli po stronie polskiej), w strefie bezpośrednio za granicą oczekiwanie na wyjazd z kraju.

III. Możliwość inteligentnego planowania trasy między kilkoma punktami pośrednimi. NaviExpert sam podawałby nam kolejność odwiedzania punktów w zależności od sytuacji na drodze (oczywiście tylko w przypadku wybrania przez nas takiej opcji).

IV. Możliwość oceniania trasy. Bylaby to jedyna mapa i jedyna nawigacja, która określałaby jakość trasy.
Coś na kształt tego:
http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 5&t=335467
feodor

Telefon: SE MT11i

Postprzez jomamoto » czwartek, 17 paź 2013, 20:35

Czy ktoś może zresetować ankietę do nowej wersji?

Na dziś potrzebuję:
1. Lepsze wyznaczanie startu. Było już wiele razy.
2. Znajdowanie kontaktów z pełnym adresem z mieszkaniami
3. Parametr indywidualny preferencji trasa krótsza czy szybsza tzn ile może nadrobić km żeby było szybciej o 1 min
4. Zgłaszanie kontroli i wypadku na przeciwnym pasie

5. Trasa WIDOKOWA - ostatnio paru znajomych się nie spieszyło i chciało jechać ładniejszą trasą a nie między ekranami
6. Dodatkowo płatny przewodnik turystyczny, który po wskazaniu obiektu POI coś o nim opowie!!!
jomamoto

Poprzednia strona

Powrót do Ogólne