Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

ANKIETA: Co nowego chciałbyś w NaviExpercie? [EDYTOWANO!]

Jaką nową funkcję chciał byś zobaczyć w NaviExpercie? (wybierz 4 najważniejsze opcje)

Ankieta wygasła piątek, 11 wrz 2009, 12:09

Układanie tras przez WWW (z przesyłaniem tras na komórkę i możliwością śledzenia statystyk przebytych tras przez WWW)
47
19%
Rating punktów POI (ocenianie miejsc tj. restauracje czy warsztaty)
5
2%
Dużo bogatsze wizualnie mapy (o widok terenów zabudowanych, lasów, jezior itp. niestety kosztem transferu)
12
5%
Lekko bogatsze mapy - tylko o rzeki, sieć kolejową i ew. zbiorniki wodne (na mapie mające postać dróg o innym kolorze - czyli łatwe do wdrożenia i nie zwiększające mocno transferu)
21
8%
Mapy turystyczne (zawierające ścieżki rowerowe i szlaki turystyczne z możliwością nawigowania po nich)
18
7%
Asystent pasa ruchu
44
18%
Pikietaż
15
6%
Prognoza pogody (np. ikonka z pogodą na trasie i ew. ostrzeżeniami przed gołoledzią czy mocnym wiatrem)
9
4%
Wyszukiwanie POI leżących na trasie (np. najbliższej stacji benzynowej ale bez konieczności zbaczania z trasy)
34
14%
Kontrole drogowe on-line (po zgłoszeniu kontroli przez wiarygodnego użytkownika jest ona przez jakiś czas podświetlana dla innych jako sygnał, że teraz może stać tam policja)
46
18%

Liczba głosów : 251

ANKIETA: Co nowego chciałbyś w NaviExpercie? [EDYTOWANO!]

Postprzez kiloff » piątek, 28 sie 2009, 12:09

Która z tych funkcjonalności powinna być jak najszybciej wdrożona w NaviExpercie?
Wybierz 2 opcje na których najbardziej Ci zależy.

Jeśli są inne propozycje które popiera większa liczba osób to dopiszę.

EDIT na prośbę innych:
NOWE OPCJE I MOŻLIWOŚĆ WYBRANIA 4 ODPOWIEDZI!
GŁOSUJEMY PONOWNIE!
Ostatnio edytowano niedziela, 30 sie 2009, 11:04 przez kiloff, łącznie edytowano 1 raz
kiloff
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Re: ANKIETA: Co nowego chciałbyś w NaviExpercie?

Postprzez roman_tp » piątek, 28 sie 2009, 12:38

tereny zielone i jeziora podpiołbym pod trasy turystyczne i rowerowe. do nich dodałbym jeszcze poziomice. jestem zwolennikiem tego typu rekreacji i jak wspomniałem wcześniej, nie uda się to pod jednym programem z nawigacją. musiałaby być inna warstwa - więcej danych do ściągnięcia - i nie byłoby sensu, aby ktoś kto jedzie samochodem pobierałby te informacje.

kolejną pozycję do dopisania do ankiety to coś co znalazłem w amAze - ikona z pogodą, albo z prognozą pogody.
wiem, że skoro jestem w danym miejscu to widzę jaka jest pogoda, ale nie wiemy jaka może być za godzinę.
przykład: wsiadasz w samochód, zajeżdżasz rano na szlak, spoglądasz na ekran i np. widzisz ikonę z opadami. wiesz, że możesz iść w czasie deszczu. to tylko przykład, może gadżet, ale uważam że taki sam jak pikietaż,który z kolei ja uważam za zbyteczny.
roman_tp
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: CAT B15

Co nowego chciałbyś w NaviExpercie?

Postprzez nowy » piątek, 28 sie 2009, 14:02

Prognoza pogody to ciekawa propozycja, jednak wydaje mi się, że najważniejsza jest pierwsza propozycja z ankiety tzn. możliwość przeglądania tras na komputerze i oglądanie statystyk.
nowy

Telefon: Nokia N95 8G

Postprzez Marian » piątek, 28 sie 2009, 15:29

Dałem głos na dwa tematy, które podnoszę od roku: układanie tras na stronie www oraz bogatsze mapy.

Pojęcia statystyki przebytych tras nie rozumiem.

Mam też zastrzeżenie do bogatszych map: trzeba roztrzygnąć czy powinny być uzyskane poprzez zwiększenie transferu czy przez wgranie na stałe do pamięci - choćby tylko warstwy topografii. W tej kwestii twórcy NE są ortodoksyjni: A. Jaszkiewicz w wywiadzie umieszczonym na blogu R. Łożyńskiego możliwości wgrywania map (tryb hybrydowy) nie dopuszcza. Motywacja tego stanowiska jest ideologiczno-ekonomiczna. Wgrywanie jest jakoby archaizmem - nowoczesność wymaga transferu, a mapa wgrana musi kosztować. Tyle, że i jedno i drugie kosztuje. Ale wielu kolegów jest gotowe za komfort zapłacić. Dlatego sądzę, że najlepsza jest opcja wgrania topografii + transfer sieci dróg, POI, trasy, etc. jak dotychczas. Wówczas tym, którzy zapłacili, sieć dróg, trasa I POI wyświetlałaby się na tle rzek, lasów, miast etc, a oszczędnym tak jak dotychczas - na żadnym. Programowo byłoby to też najprostsze i nie wymagałoby wielu zmian.

Asystent pasa ruchu staje się coraz bardziej potrzebny. Niestety wymaga lepszych map. A o to jest poza NE.
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez bartoszwis » piątek, 28 sie 2009, 17:25

A ja bym miał jeszcze inną propozycję. Już kiedyś pisałem do NE o tym:
Chodzi o konfiguracje automatycznego zoomowania mapy.
Chodzi o to żeby wprowadzić dodatkowe menu w którym będziemy ustalać poziom zoomu dla danych prędkości
Proponowane zakresy prędkości to:
0-20 ( do manewrów, skrzyżowań )
20-50 ( jazda w mieście )
50-80 (wolna trasa)
80 + albo 80-110 i 110+

Pozdrawiam Bartek
bartoszwis

Telefon: Omnia HD

Postprzez Janeo » piątek, 28 sie 2009, 17:32

* Rating POI - czy to takie ważne? Istotne, żeby ich było jak najwięcej, bo teraz brakuje
* Bogatsze wizualnie mapy - raczej nie bo zwiększają transfer danych. Tak więc: kontury budynków, lasów - NiE. Ale jezior i rzek - TAK, bo pozwalają na orientację drogi w terenie
* Mapy turystyczne - a po co komu transfer takich mapek przez neta? Jest Trekbuddy, Google Maps etc...
* Pikietaż - nie wypowiadam się, ale poniewaz niewiele o tym wiem: zakładam, że to nie najważniejsze
Janeo

Telefon: SE C702

Postprzez roman_tp » piątek, 28 sie 2009, 18:08

Janeo napisał(a):* Mapy turystyczne - a po co komu transfer takich mapek przez neta? Jest Trekbuddy, Google Maps etc...

nie każdemu się chce przygotowywać mapy w trekbuddy, nie każdy umie, GoogleMaps ma kiepskie pokrycie jeśli chodzi o nasze góry.
może z biegiem czasu NE wyda coś dla rowerzystów, piechurów ;)
roman_tp

Telefon: CAT B15

Postprzez Janeo » piątek, 28 sie 2009, 18:43

roman_tp napisał(a):może z biegiem czasu NE wyda coś dla rowerzystów, piechurów ;)

Mocno wątpię. Znasz przykład jakiegoś usługodawcy na świecie udostępniającego za opłatą mapy stricte turystyczne - do ściągania przez internet?
Mapy turystyczne obejmują niewielkie obszary (Przykładowo Puszcza Kampinoska), ze szlakami pieszymi, rowerowymi, noclegami dla turysty, pomnikami historycznymi i przyrody, gospodami itp... Turysta wie z góry gdzie idzie i przed wędrówką wgrywa taką mapę do pamięci tela. NE wie dobrze o tej specyfice map turystycznych, zresztą już istniejących pod komórki i mających się zupełnie dobrze pod aplikacje nie wymagające łączności internetowej.
Janeo

Telefon: SE C702

Postprzez jas342 » piątek, 28 sie 2009, 20:16

Witam, korzystałem z kilku innych nawigacji i co warte było by przeniesienia do naviexpert to informacja o dozwolonej prędkości, szczególnie przy fotoradarach i częstych kontrolach.
jas342

Telefon: SE C702, N5800, Nokia LUMIA800

Postprzez Azawakh » piątek, 28 sie 2009, 20:52

Ja jestem za tym, żeby jednak dawało się zapisywać trasę w pamięci fona albo na jego karcie gdyż ciągłe pobieranie z serwera potrafi trwać tak długo, że czasami dojedzie się wcześniej niż program ściągnie te mapy na fona o czym i dziś miałem okazję się przekonać.To samo się dzieje jak program przelicza trasę - koszmar totalny... Takie coś zamiast pomagać dojechać wręcz przeszkadza...
Azawakh

Telefon: SE K800i, Nokia E51, HTC Artem

Następna strona

Powrót do Ogólne