Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Wyłączanie nawigowania przy przejściu NE w tło

Wyłączanie nawigowania przy przejściu NE w tło

Postprzez hardtmuth » poniedziałek, 15 wrz 2014, 06:31

Od kilku dni, może tygodnia zauważyłem dziwną sprawę. Jadę autem, nawigacja sobie chodzi i tylko co jakiś czas na nią zerkam. Większość czasu jest ona w tle i w tym czasie przeglądam ... wykop ;). Zauważyłem, że wtedy znika ikonka GPS, wracam do NE, patrze, a on nie ma sygnału z GPS, zaraz łapie fixa, wyznacza trasę i jedziemy dalej. Wszystko fajnie dla użytkownika, mniej baterii schodzi, itp. Tylko, że ja chciałbym wysyłać dane o prędkości i zbierać przy okazji godzinki, a tu NE usypia się chyba.

Telefon jak w opisie, oszczędzanie baterii wyłączone, bez task killerów i innych badziewi, czysty telefon, GPS zawsze włączony na fulla, wysoka dokładność. Ktoś ma pomysł skąd się ten problem wziął?
hardtmuth
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Motorola Moto G

Re: Wyłączanie nawigowania przy przejściu NE w tło

Postprzez mentos11 » poniedziałek, 15 wrz 2014, 10:18

Też to zauważyłem, wydaje mi się że jest to wina telefonu, system tak zarządza telefonem aby oszczędzać baterię i usypia NE.
Nie wiem może dałoby się wymusić aby nie usypiał NE ale to jest pytanie do programistów.
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Re: Wyłączanie nawigowania przy przejściu NE w tło

Postprzez hardtmuth » poniedziałek, 15 wrz 2014, 12:24

Dawniej było, że jeśli aplikacja jest na pasku powiadomień, to nie zostanie zamknięta w przypadku bycia w tle. Teraz to nie działa. Soft aktualizowałem z miesiąc temu (do 4.4.4). Dziwne.

Dodatkowo, czy nie dałoby się w NE zrobić takiego bajeru, jaki był w Ryśku, że po zablokowaniu i odblokowaniu telefonu wraca do aplikacji, dopiero jak chcemy coś mieszać to prosi o odblokowanie telefonu. Wygodniej by się aplikację obsługiwało.
hardtmuth
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Motorola Moto G

Powrót do Strefa początkujących