Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviExpert & Garmin HUD

NaviExpert & Garmin HUD

Postprzez januszwoj » niedziela, 21 wrz 2014, 11:17

Witam Wszystkich.
Postanowiłem w końcu coś tutaj napisać chociaż korzystam z NE chyba od jego powstania.
Ale ponieważ lubię gadżety i wpadłem na pewną stronę z opisem interfacu do wyświetlacza HUD Garmina.

https://github.com/gabonator/Work-in-progress/tree/master/GarminHud

Może moglibyście uwzględnić jego wykorzystanie w NaviExpercie?
Z wielką chęcią zgłaszam się na jego testowanie, zwłaszcza, że dość dużo podróżuje z włączoną nawigacją.

Pozdrawiam Wszystkich
Janusz
Załączniki
Garmin-HUD1.jpg
Garmin-HUD1.jpg (53.43 KiB) Przeglądane 2793 razy
januszwoj
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Xperia Z

Re: NaviExpert & Garmin HUD

Postprzez Klusek » poniedziałek, 22 wrz 2014, 08:40

Taką opcję ma Sygic. Niby ciekawe funkcja, ale w przypadku wielowarstwowych szyb samochodowych może to różnie wyglądać, bo na szybie mamy wtedy dwa obrazy.
Klusek

Telefon: Xperia Z1

Postprzez Lukasz NE » poniedziałek, 22 wrz 2014, 12:49

Janusz, nie mówimy nie :) Niczego nie obiecuję, ale zastanowimy się nad tym przy kolejnych wersjach :)
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez Klusek » poniedziałek, 22 wrz 2014, 15:22

Oby tylko nie była to opcja płatna ;)
Klusek

Postprzez januszwoj » wtorek, 23 wrz 2014, 13:40

Lukasz NE napisał(a):Janusz, nie mówimy nie :) Niczego nie obiecuję, ale zastanowimy się nad tym przy kolejnych wersjach :)

OK!
Będę czekał z niecierpliwością.
Tylko dajcie znać wcześniej bo jak się wszyscy rzucą co cena HUDa za bardzo wzrośnie :D .

Janusz
januszwoj

Postprzez hardtmuth » czwartek, 25 wrz 2014, 07:13

Wątpię, żeby udało się zrobić oficjalne połączenie z Garmin HUD. Mogą dojść problemy licencji lub opłat na rzecz Garmina ze strony NE. W przypadku podejścia na partyzanta, trzeba byłoby określić protokół komunikacji i wykonać trochę reverse engineeringu, kolejna nielegalna rzecz. Chyba NE w takim kierunku nie będzie chciał iść. Garmin to wykombinował dla swoich produktów (z tego co widzę na stronie).
hardtmuth

Telefon: Motorola Moto G

Postprzez januszwoj » czwartek, 25 wrz 2014, 08:39

hardtmuth napisał(a):Wątpię, żeby udało się zrobić oficjalne połączenie z Garmin HUD. Mogą dojść problemy licencji lub opłat na rzecz Garmina ze strony NE. W przypadku podejścia na partyzanta, trzeba byłoby określić protokół komunikacji i wykonać trochę reverse engineeringu, kolejna nielegalna rzecz. Chyba NE w takim kierunku nie będzie chciał iść. Garmin to wykombinował dla swoich produktów (z tego co widzę na stronie).

Cześć.
W załączonym linku z pierwszego postu masz opis komunikacji w "C", więc protokołu nie trzeba rozgryzać.
Poza tym raczej Garmin powinien się cieszyć bo jak na razie jest małe zainteresowanie tymi modułami HUD na rynku.
Janusz
januszwoj

Postprzez Klusek » czwartek, 25 wrz 2014, 15:57

Jeżeli coś takiego miało by być stworzone to nie musi działać na zasadzie podłączania osobnego urządzenia (takie rozwiązanie mija się moim zdaniem z celem) a powinno działać na zasadzie takiej jak to działa w Sygicu, czyli, że odpowiedni obraz jest po prostu wyświetlany na ekranie telefonu i odbijany w szybie samochodowej. Od samego początku myślałem, że tak ma to działać ;)

Przykłady:
https://www.sygic.com/en/head-up-display?r=topmenu

https://www.youtube.com/watch?v=jx-5xlzwNEM
Klusek

Postprzez hardtmuth » piątek, 26 wrz 2014, 06:18

Jeśli udostępniają swój protokół, to bardzo dobrze. Ceni się takie podejście.

Tutaj głównie chodzi o zewnętrzne urządzenie. Ja akurat nie widzę szans, bym z tego chciał korzystać, nie interesują mnie takie bajery typu HUD, ale jak ktoś ma potrzebę :). Myślę, że klasycznie z wyświetlacza telefonu rzucanie HUDa na szybę wygląda kiepsko. Tutaj Garmin jest konkretnie do tego stworzony.
hardtmuth

Telefon: Motorola Moto G

Postprzez Klusek » piątek, 26 wrz 2014, 10:07

Nie wiem jak dokładnie zbudowany jest Garmin, nigdy nie miałem go w rękach więc będę teoretyzował, ale wydaje mi się, że nie ma żadnej różnicy czy obraz rzucany jest przez HUD Garmina czy przez telefon, bo i w jednym jak i w drugim przypadku obraz wyświetlany jest na ekranie i odbijany w szybie.
Klusek

Następna strona

Powrót do Strefa początkujących