Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

[Android] NaviExpert 9.0 BETA

Re: [Android] NaviExpert 9.0 BETA

Postprzez mentos11 » środa, 15 paź 2014, 15:19

Wygląda nieźle i mapa płynnie chodzi nareszcie po 3 latach czekania :D
Jeszcze nie jechałem więc o nawigacji nie napiszę teraz, natomiast co do wyglądu to zauważyłem kilka drobnych usprawnień jak chociażby przesunięcie ekranu w celu przejścia do tras, drobna rzecz a cieszy.
OK to testujemy.
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez vtec_z » środa, 15 paź 2014, 15:21

Płynne przesuwanie mapy w WP mamy już od dawna :P
First man, then machine (Soichiro Honda)
vtec_z

Telefon: Lumia 640XL LTE

Postprzez Michal1983 » środa, 15 paź 2014, 15:23

Okrągłe ikony kontroli, fotoradarów, wypadków itp. są za duże. Powinny być o połowę mniejsze. Dlaczego ver. a nie wer. na ekranie startowym. To jest polski program więc trochę dziwny jest ten skrót. Demonstracji nawigacji nadal brak. Mam wrażenie, że mapa dłużej się pobiera. Oznaczenie trasy nie jest w końcu grubą niebieską krechą przypominającą rzekę.
Sposób rysowania niektórych (tutaj zakręt 90 stopni) zakrętów jest jeszcze niedopracowany
Obrazek
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez zakopiec5 » środa, 15 paź 2014, 16:10

Dlatego że jest to Beta i narazie traci stabilność:) może a nie musi ale skoro miałeś komunikat błąd serwera to dlatego że jest to wersja beta do testowania tak jak mówiłem. cóż dla mnie super naprawdę się cieszę że w końcu jest Open GL :) menu i ikonki też są świetne
zakopiec5

Telefon: samsung galaxy note 2

Postprzez domel » środa, 15 paź 2014, 16:15

Ogólnie zmiana pozytywna, jedno czego mi brakuje albo jeszcze nie znalazłem to wyświetlanie tras alternatywnych i ich wybór- miało się to zmienić w tej wersji a wygląda, że jest tak samo.
domel

Telefon: Samsung S5 Neo/Dell Venue 7

Postprzez algi » środa, 15 paź 2014, 17:32

Kilka uwag z pierwszej jazdy.

Przy przesuwaniu czy zoomowaniu mapa ciągle się ładuje. Połączenie jest dobre. Mam wrażenie że zapowiadane buforowanie średnio działa.
To oczekowanie na dorysowanie kolejnych połaci mapy wkurza. Aż wyłączyłem oszczędzanie energii w telefonie (4x1200mhz na 4x1600mhz) ale to nie to że sprzęt wolny.

Białe drogi na wsiach mało widoczne.
Postuluje o powrót kolorów kontrastowych.

Ogólne wrażenie jest że jest czysciej i nowocześnie ale jakoś jakby wszystko było malutkie. Proponuję ostro potestowac aplikację w samochodzie na uchwycie przy szybie z punktu widzenia kierowcy a nie zza biurka.
Może i sokolego wzroku nie mam ale ekranu małego też nie (Note 2 ekran 5.5 cala).

Zaraz kolejna jazda i raport z placu boju ;-)

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi

Telefon: Galaxy Note 4 SM-910C

Postprzez mentos11 » środa, 15 paź 2014, 17:46

Też mam podobne odczucia, ikonki na mapie podczas nawigacji są za małe, płynność podczas przesuwania mapy tez szwankuje są lagi. Widzę że nie wszystko został ujednolicone na koniec jazdy widzę nowe okienko zamknięcia aplikacji ale legenda trafficu została stara.
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez Michal1983 » środa, 15 paź 2014, 17:57

Przy planowaniu trasy górny pasek dla komunikacji miejskiej jest wyższy niż dla pozostałych. Czy nie można skrócić treści i napisać tylko komunikacją lub dla dociekliwych zrobić przesuwający się pełny napis lub zmieniający się (raz komunikacją drugi raz miejską) lepiej by się to prezentowało.
W wersji 8.6 działającym w systemie Android 2.3.6 przeciąganie punktów trasy po prostu nie działało. W tej wersji pojawia się dodatkowa uwaga, że funkcja może działać jedynie od wersji 3.0 Androida. Nie wiem dlaczego też czy to zależy od wersji systemu (2.3.6), od rozdzielczości ekranu (480x320), ale kółko symbolizujące przeliczanie trasy jest jajowate a nie okrągłe jak w urządzeniach z wyższą wersją Androida i większą rozdzielczością.
Ciekawe czy godziny w promocji Przedłuż sobie będą też naliczane podczas testów.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez KasiaD » środa, 15 paź 2014, 19:12

Na wstępie, bardzo się cieszę, że podoba Wam się interfejs, to moje osobiste oczko w głowie :D

Co do uwag:
- trasy alternatywne - niestety, jeszcze chwilę będziecie musieli poczekać, zwyczajne ograniczenia czasowe nas dopadły... dla nas również jest to ważny temat i nie odpuścimy
- przejście z manu narzędzia do podmenu i powrót - cóż... fakt jest taki, że poprzednie przejście i powrót z ustawień do menu a nie podmenu był błędny :? powodowało to, że jeżeli wybraliśmy z podmenu złą opcję, trzeba było klikać dwa razy - co nie zmienia faktu, że zaproponowane przez mciesi przesuwanie to ciekawy pomysł, przemyślimy to
- @lps, może coś dokładniejszego napisać a propo "nie działa wyślij czas dojazdu" - kliknięci na opcję nic nie wywołuje? nie przechodzi do ekranu wiadomości SMS? jakiego masz tam androida?
- opcja wskaż kierunek wyglądała kiedyś inaczej, jej obecny wygląd jest nowy
- komunikat "błąd wewnętrzny serwera" - mieliśmy dzisiaj kilka zmian na serwerze i musiałeś trafić na moment restartu
- duże ikony fotoradarów - jeszcze się temu przyjrzymy
- demo nawigacji - już wielokrotnie pisaliśmy, że nie będziemy przywracać tej funkcji
- @algi - może dopisać, które dokładnie elementy odczuwasz jako mniejsze? Przejechaliśmy tysiące kilometrów z tą wersją i po prostu już pewnych rzeczy nie dostrzegamy, po to są testy beta, abyście zwrócili nam uwagę na te elementy. Swoją własną pracę zawsze sprawdza się najtrudniej,
- @algi - co do kolorów dróg białych poza miastem, mogę poprosić o screena? niestety każdy telefon ma troszkę inny kontrast kolorów, a Note 2 akurat na stanie nie mamy
- @algi - jesteś w stanie nagrać filmik z tym ładowaniem mapek?
- popup z legendą traffic - heh.... umknął nam po prostu
- przesuwanie punktów na planerze - opcja przesuwania dostępna jest od android API 11, czyli androida 3.0
- jajowate kółko ładowania - przyjrzymy się temu

Z uwagi na to, że robiliśmy ogromną liczbę zmian w UI, oczywiście na mapie oraz w działaniu GPS, prosimy Was o zwrócenie uwagi zwłaszcza na te elementy.
Czyli:
- Czy elementy interfejsu nie rozjeżdżają się na Waszych urządzeniach? Czy coś jest w nieodpowiednich Waszym zdaniem, nie pasujących do reszty kolorach? Występują ucięte napisy? Czcionka jest niewłaściwa? itp
- Jak działa rysowanie mapy?
- Jak działa GPS? Lepiej, gorzej?
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S2

Postprzez borek » środa, 15 paź 2014, 19:37

Szczerze pisząc to nie zauważyłem aby efekt żabki zniknął. Porownalem nawet do innej nawigacji i tam to rzeczywiscie strzałka przesuwa się płynnie, u Was ciągle strzałka skacze.
Poza tym na koniec trasy po podziekowaniu i wybraniu zamknij aplikacja nie zamknęła się.
borek

Telefon: Samsung Galaxy S7

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert