Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

[Android] NaviExpert 9.0 BETA

Re: [Android] NaviExpert 9.0 BETA

Postprzez Qbek » środa, 15 paź 2014, 19:41

borek napisał(a):Szczerze pisząc to nie zauważyłem aby efekt żabki zniknął. Porownalem nawet do innej nawigacji i tam to rzeczywiscie strzałka przesuwa się płynnie, u Was ciągle strzałka skacze.
Poza tym na koniec trasy po podziekowaniu i wybraniu zamknij aplikacja nie zamknęła się.

Odznacz w opcjach, jeśli dobrze pamiętam "wolne rysowanie" i zrestartu appke. To rozwiązanie dla urządzeń, które mogą nie pociągnąć płynnego rysowania.
Qbek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez zakopiec5 » środa, 15 paź 2014, 20:00

sam używam naviexperta na note 2 samsungu i wszystko chodzi świetnie :) Ale interfejs miażdży :D extra i bajerancki ;) jak pojade do wawy pod koniec miesiąca to będę mógł potestowac navi w jedną stronę ponad 400km ode mnie ;) potem spowrotem do domu na Podhale. i wtedy ocenie jak co chodzi po dłuższej jeździe. zobaczymy jak nasz niepokonany Expert się sprawdzi jak bede śmigać autostradą :P
zakopiec5

Telefon: samsung galaxy note 2

Postprzez Klusek » środa, 15 paź 2014, 20:08

Mam błąd, który zgłaszałem już wcześniej, przy okazji poprzedniej wersji.
Otóż po zmianie wielkości czcionki z Normalnej na Małą w opcjach telefonu (żadna nieoficjalna modyfikacja czy grzebanie w plikach) cyfry prędkości podczas używania NE w trybie śledzenia pozycji są lekko od dołu ucięte. W trybie nawigacji problemy takiego nie ma.
Jako, że na co dzień wolę małą czcionkę w telefonie, a kiedy korzystam z nawigacji lubię kiedy wszystko wygląda tak jak wyglądać powinno to przy każdym włączeniu NE muszę zmieniać rozmiar czcionki. Całe szczęście robi to za mnie Automagic a nie ja ręcznie, bo bym się zbytnio zdenerwował.
Ucieszył bym się gdyby coś dało się z tym zrobić, a nóż widelec się uda.
Klusek

Telefon: Xperia Z1

Postprzez Tom » środa, 15 paź 2014, 20:28

Akurat dzisiaj prezentacja nowego Androida to i nowy NaviExpert :D

Mam pytanie odnośnie wymagań ?
Czy wzrosły w stosunku do poprzedniej wersji ?

Do Ryśka i NE używam teraz telefonu Motorola Defy + który akurat już nie jest świeżym modelem, a sam android to jeszcze 2.3.6 ale zobaczymy jak będzie się spisywać noewa NE na nim :)
Tom
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Asus ZenFone 4

Postprzez Qbek » środa, 15 paź 2014, 20:35

Nie mogę wpisać z klawiatury celu w żadnym z możliwych miejsc. Wyświetlają się tylko podpowiedzi z historii. Pomaga uruchomienie trybu głosowego, po tym literki z klawiatury wpisują się w okienku Cel.

Przy pierwszym uruchomieniu pojawia się czarny prostokąt. Później już nie.
Obrazek

Pomimo braku zasięgu GPS udało mi się zgłosić wypadek w ostatniej zapamietanej pozycji.
Obrazek

Ikony w podgladzie są za duże.
Obrazek
Obrazek

Wyszukaj oznacza szukanie przy trasie?
Obrazek

Te dwie kwestie powinny byćwwyraźnie oddzielone, inny kolor nie tego nie załatwia.
Obrazek

Nadal w podgladzie trasy nie widać przez jakie miasta będziemy jechać, za to są widoczne nikomu nie potrzebne ikony...
Obrazek
Obrazek
Po co po wyszukaniu adresu dodatkowe ikony POI? Na co to komu w tym momencie? Dla wypełnienia ekranu?
Obrazek

Brakuje udostępnienia via email. Dlaczego?
Obrazek

Po otrzymaniu tak wysłanego POI, nie można w żaden sposób zamknąć okna z komunikatem. Brakuje opcji "Odrzuć". Tak mam przynajmniej w Galaxy S4 mini duos.
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez mentos11 » środa, 15 paź 2014, 21:25

Przydałoby się dwustopniowe powiększenie trasy , najbliższa okolica a potem cala trasa.
A POI na mapie są za male, za to CB są za duże.
Brakuje mi jeszcze opcji zapisania trasy przeslanej ze strony powinna być taka opcja.
Kasiu zobacz na moje trasy i sama powiedz da się w tym polapac bo ja nie mogę , same cyferki :Obrazek
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez mciesi » środa, 15 paź 2014, 21:56

Pierwsze wrażenia z jazdy:
- płynność i rysowanie mapy wygląda dobrze :-)
- GPS znacznie lepiej :-)
- wysłanie SMS z czasem dojazdu zadziałało
- niestety ciągle gubi się ustawienie skali i to nie tylko po przejściu w tło (np. wysłanie SMS) i powrocie. Nie trzeba nic robić a po kilku manewrach z automatyczną zmianą skali zostaje 500 m - ja zazwyczaj ustawiam 3 km.

Qbek napisał(a):Po co po wyszukaniu adresu dodatkowe ikony POI? Na co to komu w tym momencie? Dla wypełnienia ekranu?

Mnie się to podoba. Można np. wyszukać POI wokół punktu z ulubionych.

mentos11 napisał(a):Przydałoby się dwustopniowe powiększenie trasy , najbliższa okolica a potem cala trasa.

Zdecydowanie popieram, sam już kiedyś to postulowałem. Bardzo przydatne np. jak mam długą trasę do Warszawy i przed wjazdem do miasta chciałbym łatwo sprawdzić, którędy NE prowadzi.
mciesi

Telefon: Samsung S7 8.0

Postprzez vtec_z » środa, 15 paź 2014, 22:00

mentos11 napisał(a):Kasiu zobacz na moje trasy i sama powiedz da się w tym polapac bo ja nie mogę , same cyferki

Ten sam problem jest w WP 2.0. Dawno o tym pisałem a problem zamiast zniknąć zainfekował Androida ;)
First man, then machine (Soichiro Honda)
vtec_z

Telefon: Lumia 640XL LTE

Postprzez mehau » środa, 15 paź 2014, 22:01

Nawigacja jest bardzo ładna. Poniżej kilka grzechów zauważonych na Sony Xperia Z 4.4.4 :

1. Ikonki latają po niebie jak na załączonym obrazie
Obrazek

2. Aplikacja nie pamięta poziomu przybliżenia mapy. Powrót do menu i wybranie innej trasy resetuje ustawienia

3. Bardzo długo trwa przełączanie ekranu, gdy zmieni się układ wyświetlania poziom/pion. Pojawia się czarny ekran, który zmienia się dopiero po dobrych kilku sekundach

4. Po zakończeniu rozmowy telefonicznej podobne objawy jak w punkcie 3. Powrót do navi i załadowanie mapy po rozłączeniu trwa bardzo długo.

5. Po wjechaniu do tunelu i utracie połączenia gps wskaźnik na mapie zaczyna wariować
Sunday Driver
mehau

Telefon: LG G4

Postprzez algi » środa, 15 paź 2014, 22:12

KasiaD napisał(a):Na wstępie, bardzo się cieszę, że podoba Wam się interfejs, to moje osobiste oczko w głowie :D

Wyszło IMHO super!

KasiaD napisał(a): Co do uwag:
- trasy alternatywne - niestety, jeszcze chwilę będziecie musieli poczekać, zwyczajne ograniczenia czasowe nas dopadły... dla nas również jest to ważny temat i nie odpuścimy

Dzisiaj w pracy dałem cynk 4rem osobom o becie. Dwie z nich od razu o to zapytały czy już jest. To powinno mieć najwyższy priorytet z nowości do wprowadzenia.

KasiaD napisał(a): @algi - może dopisać, które dokładnie elementy odczuwasz jako mniejsze? Przejechaliśmy tysiące kilometrów z tą wersją i po prostu już pewnych rzeczy nie dostrzegamy, po to są testy beta, abyście zwrócili nam uwagę na te elementy. Swoją własną pracę zawsze sprawdza się najtrudniej,

Ogólnie to były chyba ikonki remontu albo stacji paliw. Przez to ze są flat i bez ramki jakoś na tle miasta i traffiku ginęły.
O ile teraz jak trzymam telefon w ręku i sobie na nie patrzę i jest OK o tyle w samochodzie w ruchu gdy telefon jest dalej odniosłem wrażenie że nie są czytelne. Ze starymi ikonami POI nie miałem problemu.

KasiaD napisał(a): - @algi - co do kolorów dróg białych poza miastem, mogę poprosić o screena? niestety każdy telefon ma troszkę inny kontrast kolorów, a Note 2 akurat na stanie nie mamy

Screena dołączę ale to chyba nic nie da skoro będziesz to oglądać na innym urządzeniu. Na Note 2 mam Amoleda któremu zarzuca się że ma zbyt nasycone kolory (a mam ustawiony profil ekranu najbardziej nasycony bo tak lubię) więc tym bardziej nie wiem jak by to miało wyglądać na ekranie "bladym".

I tu ponownie teraz trzymając telefon w ręku widzę białą drogę i ze ma cienkie obramowanie. W samochodzie w ruchu i z większej odległości zapewne te obramowania giną i się zlewa z tłem tam gdzie nie ma terenu zabudowanego czyli ciemniejszej plamy.

KasiaD napisał(a): - @algi - jesteś w stanie nagrać filmik z tym ładowaniem mapek?

Postaram się jutro to zrobić.
Załączniki
15 października 2014 223911 CEST.png
15 października 2014 223911 CEST.png (349.03 KiB) Przeglądane 728 razy

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi