Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

[Android] NaviExpert 9.0 BETA

Re: [Android] NaviExpert 9.0 BETA

Postprzez jarek » poniedziałek, 3 lis 2014, 09:35

uzywam wersji rc4
nowy system renderowania map zuzywa za duzo procesora. Moj s2 prawie non stop jest na 1200.
Kiedy przelacze na 'alternatywny' to czestotliwosc jest na poziomie 800 - 400. Oczywiscie przeklada sie na to na zuzycie bateri. Podczas jazdy uzywam zasilacza, ale mam wlaczonych bardzo duzo programow i tryb w naviexpert przesadza czy telefon sie doladuje czy powoli zuzywa energie.
jarek
Użytkownik forum Użytkownik forum

Postprzez Wasky » poniedziałek, 3 lis 2014, 15:12

Chciałbym pogratulować zmiany sposobu wyświetlania map. NaviExpert w końcu działa płynnie. To jest ogromny skok jakościowy NaviExperta. Fajnie, że podjęliście się tego zadania i że się udało.

Chciałbym podzielić się moimi spostrzeżeniami, aby NaviExpert mógł być jeszcze lepszy :) Testowane na NaviExpert 8.9 RC4 na Samsung Galaxy Tab 3 10.1 P5200:

Zauważyłem, że dość często znika mi cała mapa. I nie chodzi mi tutaj o to, że minimalizuję aplikację (gdy minimalizuję, to wbrew temu, co piszą inni, uważam, że dobrze iż wtedy z pamięci wywalana jest cała mapa). Chodzi mi o zwykłe działanie. Mam uruchomioną mapę i nagle po prostu wszystko znika (nawet gdy się nie poruszam).

I jeszcze druga uwaga. Zaglądałem troszkę do wnętrzności aplikacji i zauważyłem, że to powiadomienie o uruchomionym NaviExpercie jest zwykłym powiadomieniem, a nie ustawione za pomocą Service.startForeground(). To oznacza, że gdy zminimalizujemy uruchomionego NaviExperta, Android uważa NaviExperta jako aplikację aktualnie nieużywaną. Gdyby użyć wyżej wspomnianej metody, to wtedy gdy NaviExpert chodzi w tle a w telefonie kończy się pamięć, NaviExpert nie zostanie ubity przez system. Osobiście nigdy nie miałem z tym problemów, ale zakładam, że ludzie korzystający z NaviExperta na urządzeniach mających mniej RAMu, mogą mieć problemy z samoistnym wyłączaniem się NaviExperta.
Wasky
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Moto X (2nd Generation)

Postprzez KasiaD » poniedziałek, 3 lis 2014, 15:53

Wasky napisał(a):I jeszcze druga uwaga. Zaglądałem troszkę do wnętrzności aplikacji i zauważyłem, że to powiadomienie o uruchomionym NaviExpercie jest zwykłym powiadomieniem, a nie ustawione za pomocą Service.startForeground(). To oznacza, że gdy zminimalizujemy uruchomionego NaviExperta, Android uważa NaviExperta jako aplikację aktualnie nieużywaną. Gdyby użyć wyżej wspomnianej metody, to wtedy gdy NaviExpert chodzi w tle a w telefonie kończy się pamięć, NaviExpert nie zostanie ubity przez system. Osobiście nigdy nie miałem z tym problemów, ale zakładam, że ludzie korzystający z NaviExperta na urządzeniach mających mniej RAMu, mogą mieć problemy z samoistnym wyłączaniem się NaviExperta.

Wasky, odkryliśmy ten błąd na etapie wersji gotowej do wydania, mamy go na liście i jesteśmy w trakcie poprawiania. Bugfix wejdzie w kolejnej wersji, to po pierwsze. A po drugie muszę Tobie Wasky dać niestety ostrzeżenie. Dekompilacja kodu jest zgodnie z regulaminem aplikacji zabroniona. Kod aplikacji jest naszą własnością intelektualną. Bardzo prosimy, abyś więcej tego nie robił i ku przestrodze innym dajemy słowne upomnienie.
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S2

Postprzez gietpe » poniedziałek, 3 lis 2014, 19:12

W moim odczuciu strzałka zasłania wiele szczegółow i daje wrażenie kierowania nie samochodem ale boiskiem ;szkoda że potrzebne informacje odległośc do manewru,prędkośc ikonki cb nie mają proporcjonalnej wielkości i czytelności;więc klikam ale w co to jak się trafi.pozdrowionka 8-)
gietpe

Telefon: Xperia SP

Postprzez mentos11 » wtorek, 4 lis 2014, 08:42

Jak prace nad betą Kasiu coś widzę zastój, aż tyle błędów jest do poprawy?
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: moto g

Postprzez pwlsrs » wtorek, 4 lis 2014, 10:19

Wasky, Twój post mnie rozwalił :-) Zobacz jaka niesprawiedliwość, znajdujesz błąd o którym piszemy już od pierwszej wersji 9, nad którym nikt się się pochylił i chyba go zbagatelizowano, a Ty podajesz gotowe rozwiązanie zgłaszanego przez userów błędu i jeszcze Cię straszą. Weź aplikuj o etat u Załogi :-)
Przepraszam za OT
To teraz krótko i na temat...
Podbijam prośby wszystkich użytkowników, którzy życzą sobie wcześniejszego ostrzegania o fotoradarach, kontrolach itd. Naprawdę 100m to ZA MAŁO (tym bardziej że w moim odczuciu zwykle jest to 50m)
pwlsrs

Telefon: LG G2

Postprzez Wasky » wtorek, 4 lis 2014, 13:45

To jeszcze w temacie ubijania procesu dodam, że również jest możliwość, by Android automatycznie uruchomił aplikację, którą wcześniej ubił, gdy już z powrotem będzie miał na to wystarczająco RAMu. Aby tak się działo, należy przyjrzeć się metodzie Service.onStartCommand() oraz zwracanej przez tę metodę wartości Service.START_STICKY.

Ponieważ już wiem, że dekompilacja jest niezgodna z regulaminem, tym razem tego nie robiłem, by sprawdzić, że NaviExpert nie działa tak jak to opisałem powyżej. Po prostu wnioskuję, że tak nie działa, po przeczytaniu w tym wątku opisu problemu osób, które mają ten błąd. Tak więc proszę mnie tym razem nie karać. ;)
Wasky

Telefon: Moto X (2nd Generation)

Postprzez spinnek » wtorek, 4 lis 2014, 14:18

Hmm, na Google Play jest już oficjalna 9.0...
spinnek

Telefon: Sams. Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Postprzez pwlsrs » wtorek, 4 lis 2014, 14:28

ja widzę 8.7.1 (m) aktualizowaną wczoraj
pwlsrs

Telefon: LG G2

Postprzez Lukasz NE » wtorek, 4 lis 2014, 14:33

spinnek napisał(a):Hmm, na Google Play jest już oficjalna 9.0...

Wydaliśmy wersją produkcyjną póki co do bardzo niewielkiego procenta użytkowników Google Play. Jak tylko wydamy do wszystkich oficjalną wersję 9.0 będziemy Was o tym oficjalnie informować :)
Lukasz NE
Site Admin
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert