Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

[Android] NaviExpert 9.0 BETA

Re: [Android] NaviExpert 9.0 BETA

Postprzez Michal1983 » czwartek, 16 paź 2014, 17:57

mciesi napisał(a):A ile razy trzeba powtórzyć, że dema nawigacji w najbliższej przyszłości nie będzie? Większości nie jest potrzebna, więc lepiej żeby ekipa NE skupiła się na tym, czego większość chce np. graficzne porównanie tras.
Z drugiej strony należy zrozumieć, że w aplikacji było dużo zmian i nie da się tej funkcji przywrócić metodą kopiuj-wklej. Jakby to było takie proste, to pewnie dla świętego spokoju by przywrócili, prawda? ;)

Konkurencja tylko czeka z otwartymi ramionami na takich ludzi, których zachcianek nie chcą spełnić inni. Zwłaszcza, że u nich sensowności pewnych funkcji się nie rozstrzyga lekką ręką bez liczenia się ze zdaniem ludzi. Dlaczego w metrze w Warszawie nie zlikwidowano bramek biletowych skoro większość z nich nie korzysta?
Nawigacja działa płynniej co nie oznacza, że płynnie. Zupełnie inne wrażenia są niż do tej pory. Momentami widać jednak trochę opóźnienie. Raz też widziałem, że strzałka pokazująca aktualną pozycję cofnęła się na chwilę do tyłu. Początkowo wydawało się jak przeglądałem mapę, że aplikacja nie będzie nadążać z jej ładowaniem, ale nie widziałem podczas pierwszego przejazdu szarych pól po za początkiem trasy kiedy program musiała załadować mapę.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Qbek » czwartek, 16 paź 2014, 18:39

Michał, nie da się cofnąć do przodu ;)

Jakby się przyjrzeć, przeskakuje mapa, nie kursor. STRASZNIE mnie wku... niepowracanie skali do początkowego poziomu, u mnie 2 km. Jest wyjątkowo irytujące :/

Zauważyłem, z w porównaniu do 8.6, w 8.9 jest inne odwzorowanie mapy. Obecnie nie da się jechać na 3km, bo jest zbyt duża perspektywa. Za to w mieście bardzo fajnie wygląda 500 m.

Jest jakiś błąd, bo nie zawsze na czas działa autozoom. Czasem w ogóle się nie włącza, zwłaszcza w przypadku "trzymaj się ..." , innym razem działa dopiero podczas wykonywania manewru.

Ja bym wydłużył autozoom do ok 10 sek. po minięciu manewru.
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez lchmiel » czwartek, 16 paź 2014, 20:28

Suwak zmiany kontrastu kolorów dróg/otoczenia jest wyszarzony i nieaktywny, choć przy pierwszym uruchomieniu go używałem. Przesunąłem go wtedy ze środka na maksimum.

Całość nowej grafiki oceniam bardzo dobrze. U mnie płynność jest po prostu piękna. Na moim ekranie akurat nie widać rażącego niedopasowania wielkości elementów graficznych, więc estetycznie jest OK.

Wady:

1. Nie ma hierarchicznych "ulubionych".

2. Nadal prędkość dopuszczalna i rzeczywista są pokazane każda w bardzo różny sposób; rzeczywista ma za małą czcionkę.

3. Nadal króluje naiwne niebo z chmurkami.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez andrzejm8 » czwartek, 16 paź 2014, 20:32

Na telefonie SAMSUNG GALAXY s 2 android 4.1.2 czcionka ustawiona Rosemary rozmiar duży
mapa działa płynnie bez zacięć
tylko zaznaczona trasa pomiędzy niebieskimi kreskami jest poszarzała
funkcja trasy zmień nazwę powoduje wyjście z programu po ponownym włączeniu aplikacji wyświetla się komunikat o błędzie i czy przesłać informację
funkcja trasy planowanie obcina drugą linijkę o połowę napisu ( widać górną część napisu)
po rozmowie telefonicznej lub przełączeniu się między aplikacjami NE jest przez około 1 s czarny ekran
andrzejm8

Telefon: samsung s2

Postprzez Qbek » czwartek, 16 paź 2014, 20:52

Leszku, suwak od kontastu działa tylko przy użyciu opcji wolnego rysowania. Dla płynnego systemu nie ma opcji kontrastu. Mnie osobiście bardziej odpowiadają kolory z poprzedniej wersji, które nie są dostępne przy płynnym rysowaniu.
Qbek

Postprzez pwlsrs » czwartek, 16 paź 2014, 20:52

Qbek napisał(a):Michał, nie da się cofnąć do przodu ;)

Jakby się przyjrzeć, przeskakuje mapa, nie kursor. STRASZNIE mnie wku... niepowracanie skali do początkowego poziomu, u mnie 2 km. Jest wyjątkowo irytujące :/

Zauważyłem, z w porównaniu do 8.6, w 8.9 jest inne odwzorowanie mapy. Obecnie nie da się jechać na 3km, bo jest zbyt duża perspektywa. Za to w mieście bardzo fajnie wygląda 500 m.

Jest jakiś błąd, bo nie zawsze na czas działa autozoom. Czasem w ogóle się nie włącza, zwłaszcza w przypadku "trzymaj się ..." , innym razem działa dopiero podczas wykonywania manewru.

Ja bym wydłużył autozoom do ok 10 sek. po minięciu manewru.

podpisuję się pod tym... oburącz

@Michał1983 większego malkontenta nie widziałem, im więcej widzę Twoich postów w których narzekasz na brak dema, tym bardziej się zastanawiam czy Ty w ogóle masz prawo jazdy i cz przypadkiem podróży nie odbywasz siedząc na kanapie/miejscu pasażera/w autobusie. Przepraszam ale ileż można...
pwlsrs

Telefon: LG G2

Postprzez KasiaD » czwartek, 16 paź 2014, 21:30

Opcja - Alternatywny sposób rysowania mapy - po prostu wyłącza OpenGL i wraca do starego trybu rysowania mapy, dlatego strzałka pozycji zaczyna skakać. Wy rozumiecie słowo OpenGL, ale nie wszyscy wiedzieliby o co chodzi, gdybyśmy napisali Wyłącza OpenGL. Dlatego ta funkcja została tak nazwana. Zostawiliśmy ją po to, aby na starszych telefonach, które sobie nie poradzą z opengl, można było go wyłączyć.

Jak na razie nie zaobserwowaliśmy zwiększonych wymagań aplikacji, wręcz przeciwnie niektóre martwe telefony wróciły do łask :).

W starym trybie rysowania mapy można zmienić kontrast kolorów, w nowym nie. W openGL chcemy to trochę inaczej rozwiązać, w kolejnych wersjach. Nie skończyliśmy jeszcze z tą mapą :D

Komentarz do innych zgłoszeń:
- zamknięcie aplikacji po wybraniu zakończ nawigację - bug, zgłoszone do poprawienia
- Xperia M2 i problem z wpisywaniem tekstu z klawiatury - prawie go zabiliśmy ;)
- crash przy zmianie nazwy trasy - bug zgłoszone do poprawienia
- dwustopniowe powiększenie trasy - nie w tej wersji
- ikonki na niebie - przyjrzymy się, czy ktoś jeszcze to zauważył?
- @Qbek mniejsza czcionka ostatniej trasy - oglądałam to na tysiące sposobów, kurcze Qbek, jesteś pewien, że Ci się nie wydaje? Czcionka na ostatnim wierszu zakładki jest identyczna, jak na tym wyżej. Albo nie rozumiem o co Tobie dokładnie chodzi :/
- opcja szukaj w menu - Jeżeli nawigujecie po trasie, w menu jest opcja Szukaj wzdłuż trasy. Jeżeli korzystacie ze śledzenia pozycji na mapie, bez trasy, w menu jest opcja Szukaj - wyszukuje punkty na mapie wokół jej centralnego punktu
- szukaj wokół dostępne w szczegółach punktu adresowego - tak jak napisaliście, to po prostu dodatkowa możliwość wyszukiwania punktów POI wokół wskazanego adresu
- brak nazw miast w widoku trasy - To nie jest problem długości trasy, tylko poziomu zoomu. Im dalej tym mapki są mniej dokładne, z uwagi na ilość danych którą jest z nimi pobierana. Im dokładniejsza mapa, tym większa transmisja. Zobaczymy co da się zrobić.
- udostępnianie przez email - jeszcze nie ta wersja
- @Qbek - zamknięcie okna z odebranym punktem POI - powinien działać przycisk Cofnij i dotknięcie gdziekolwiek poza popupem, nie jest tak?
- zrywanie GPS - macie na myśli to, że czasem strzałka robi się szara?
- zapisywanie trasy przesłanej z www - jest na tapecie
- @algi - z tymi kolorami będzie trudno, każdy ekran telefonu jest inny i musimy to jakoś wypośrodkować.... tak wiem... możliwość ręcznej zmiany... będziemy coś z tym robić
- @mentos - czy możesz mi napisać jak to się dzieje, że Ty masz tam same współrzędne? układasz trasy wyłącznie do punktów wybranych z mapy? Pamiętaj, że możesz zmienić nazwę trasy.

Jeszcze dwie kwestie.
Zdarzy się, że zauważycie cofnięcie się strzałki lub wyjechanie na moment do przodu. Upłynnienie ruchu strzałki, to nic innego jak zastosowanie pewnego przewidywania położenia. Staraliśmy się wypośrodkować różne rozwiązania, aby takich przypadków było jak najmniej. Niestety całkowicie nie da się tego uniknąć.

Autozoom. Temat bardzo skomplikowany. Jutro postaram się napisać coś więcej w tym temacie. Sprawdzamy jeszcze kilka opcji.
Odwzorowanie mapy jest faktycznie inne. Zmieniły się kąty kamery stąd może być niewielka różnica w widokach na tych samych zoomach.

PS. przepraszam za literówki, ale mój mózg o tej godzinie już zaczyna szwankować :/... ja nie wiem jak Wy macie siłę skrobać coś o takich godzinach :(
...in space no one can hear your scream...
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S9

Postprzez Qbek » czwartek, 16 paź 2014, 22:09

- Xperia M2 i problem z wpisywaniem tekstu z klawiatury - prawie go zabiliśmy ;)

Czekam, bo to trochę wkurza ;)

- @Qbek mniejsza czcionka ostatniej trasy - oglądałam to na tysiące sposobów, kurcze Qbek, jesteś pewien, że Ci się nie wydaje? Czcionka na ostatnim wierszu zakładki jest identyczna, jak na tym wyżej. Albo nie rozumiem o co Tobie dokładnie chodzi :/

Czcionka miast jest wyraźnie mniejsza.

- brak nazw miast w widoku trasy - To nie jest problem długości trasy, tylko poziomu zoomu. Im dalej tym mapki są mniej dokładne, z uwagi na ilość danych którą jest z nimi pobierana. Im dokładniejsza mapa, tym większa transmisja. Zobaczymy co da się zrobić.

Naprawdę kluczowe miasta powinny być widoczne, w przeciwieństwie do ikonek powiadomień, które z takiej perspektywy ABSOLUTNIE nie są do niczego potrzebne...

- @Qbek - zamknięcie okna z odebranym punktem POI - powinien działać przycisk Cofnij i dotknięcie gdziekolwiek poza popupem, nie jest tak?

Pomogło dopiero uruchomienie appki. Jej zamknięcie usunęło okienko oraz ikonkę z górnej belki.

Zdarzy się, że zauważycie cofnięcie się strzałki lub wyjechanie na moment do przodu. Upłynnienie ruchu strzałki, to nic innego jak zastosowanie pewnego przewidywania położenia. Staraliśmy się wypośrodkować różne rozwiązania, aby takich przypadków było jak najmniej. Niestety całkowicie nie da się tego uniknąć.

Czyli jest szansa, na podtrzymanie przesuwu w tunelu?

Autozoom. Temat bardzo skomplikowany. Jutro postaram się napisać coś więcej w tym temacie. Sprawdzamy jeszcze kilka opcji.

W obecnej postaci jest nieakceptowalny, z takimi spóźnieniami.

PS. przepraszam za literówki, ale mój mózg o tej godzinie już zaczyna szwankować :/... ja nie wiem jak Wy macie siłę skrobać coś o takich godzinach :(

SUPER, że chciało Ci się tu do nas kilku zajrzeć o tej porze :)
Qbek

Postprzez intimo » czwartek, 16 paź 2014, 22:44

Gratulacje wydania prawie 9

Błędy
- raz miałem strzałkę na środku ekranu. przesuwałem paluchami, robiłem zoomy, 2D/3D i nic nie pomogło. dopiero kliknięcie na widok trasy i z powrotem na śledzenie pozycji naprawiło błąd. Stało się to raz na dwa lub trzy uruchomienia aplikacji.
- strzałka cofnęła się i to za ekran by szybko powrócić.
- po wysłaniu sms z czasem dojazdu i powrotem do nawigowania program pokazał ekran "brak wykupionej usługi" czy jakoś tak (oczywiście abo mam bo już jechałem)
- zoom działa tragicznie. jak się ustawi coś to raczej się tego trzyma, wystarczy tapnąć lub ściągnąć paluchy i już auto zoom głupieje który w większości ustawia się na 500m a czasem na 100m.
- bardzo małe literki w wynikach wyszukania czegoś na trasie. Nawet nie widać km do tego punktu ponieważ np. literka "i" jest z jednego piksela na szerokość. szukałem BP było kilka ale km nie odczytałem.
- duże ikony w 2D.
- ostatnie jasne tło w 8.6 było bardzo dobre, teraz jest za kolorowo.
- po uruchomieniu aplikacji ze skrótu nawiguje ok., dodaje wyszukany punkt pośredni , te stacje właśnie. Widzę że źle wybrałem bo prowadzi w inną stronę. klikam na cofnij (domyślnie wyjście do menu podczas normalnego uruchomienia programu nie ze skrótu) program wyłącza się. A chciałem tylko zmienić punkt pośredni. tu powinna być inna akcja właśnie wejścia do menu głównego lub do menu planowania trasy by zmienić punkt pośredni.
- czarny ekran po wyjściu z czegoś na mapę nie pamiętam z czego, ale czarny ekran trwa irytująco długo. widać że coś się wtedy ładuje, znaczy się obszary mapy.
- po wyjściu do andka (na 10 sekund) by np odczytać maila i po powrocie do nawigacji z użyciem długiego home trasa ładuje się od początku nawet się ściąga. zaznaczam że schowanie NE w tło trwało kilka sekund. To ta sama sprawa co z czarnym ekranem.
- buforowanie mapy chyba całkowicie nie działa. Przeglądałem mapę przed wyjazdem na odpowiednim zoomie a i tak po ruszeniu jakby wszystko się ściągało od nowa.

Co by mnie interesowało.
- wysyłanie wiadomości z info o której będę na maila (pokazuje się monit o wybranie aplikacji dla tej akcji, tak jak udostępnij w andku, można wtedy na wszystko co się da wysłać).
- widok całej tarasy z łównymi miastami. dziś trasa Tomaszów mazowiecki - Kraków przez Częstochowę. Narysowana ładna kreska przejeżdżająca przez nie wiadomo co. Trasa krótsza ok.

S4 mini z oryginalnym 4.4 t-mobile.

Owocnych poprawek...
intimo

Telefon: Samsung Galaxy A5 (2016)

Postprzez Borg » czwartek, 16 paź 2014, 23:40

Jak dla mnie cacheowanie mapy nie działa prawidłowo, widać doczytywania kolejnych segmentów mapy, ikony poi ładują się z lekkim opóźnieniem co jeszcze potęguję efekt "doładowywania". Zrozumiałbym to na jakiś słaby smartphone ale w przypadku Sony Z1 to raczej wygląda żałośnie :( . Wystarczy wyjść do menu i wrócić do mapy i od nowa mamy większe lub mniejsze"kafelkowanie". Druga sprawa przed chwilą wybrałem trasę 400 km i odnoszę wrażenie że ściąganie trwało dłużej niż w poprzedniej (w pewnym momencie koło 80 % nawet był lekki przystanek a tel. podłączony przez wifi z łączem 120 Mbit/s ) - nie wiem czy to kwestia wydajności serwerów testowych ale o tej porze to raczej obciążenie nie powinno być duże (chyba że trafiłem na jakieś okno serwisowe .

Zoomowanie nie działa do końca płynnie, szczególnie to widać w momencie wyliczenia trasy i przejścia z mapy ogólnej do punktu rozpoczęcia nawigacji - u mnie na Z1 występuje wyraźne "klatkowanie". I znowu pojawia się pytanie o cache'owanie - bawiłem się przechodząc 10-15 razy między mapą z trasą ogólną a rozpoczęciem nawigacji i za każdym razem pojawia mi się znaczek że coś jest pobierane - trochę bez sensu jak już raz pobrał trasę to po co coś jest pobierane nawet kilka sekund później - traffic i tak się nie zmienia tak szybko ?

Czego mi brakuje :
- funkcji demo trasy,
- wyrysowania alternatywnej trasy względem proponowanej przed rozpoczęciem nawigacji,
- przy wyrysowaniu mapy przydałby się chociaż oznaczone większe miasta przez które jedziemy, tak jak ktoś wcześniej pisał i pokazał teraz mamy linię trasy "upuszczoną" ikonami CB i fotoradarów które nic i tak mi nic nie mówią bez punktów odniesienia typu miasta.
- w dobie smartphone'ów i wszędobylskiego internetu brak opcji wysyłania na email godziny przyjazdu trochę dziwne jest (ja np. nie pamiętam kiedy ostatnio sms wysłałem :) ), swoją drogą może się rozpędzam ale jak będzie pracować nad emailem to pomyślcie o możliwości wysłania komuś linku do strony NE z danymi o trasie :) .

Sam wygląd interface'u podoba mi się - nie jest przeładowany, prosiłbym o dodatkowe schematy wyglądu typu "wysoki kontrast" ewentualnie "wysokie nasycenie" (na słoneczne dni dla ludzi ze słabszymi ekranami czy wzrokiem). Z czasem można pomyśleć o mniej rażącym trybie nocnym np. coś ala negatyw tylko czerwono-czarny .
Ostatnio edytowano czwartek, 16 paź 2014, 23:48 przez Borg, łącznie edytowano 1 raz
Od 2006 z NE na:
SE T68i/SE K750/SE P990/SE P1i/HTC HD/HTC Desire/HTC Sensation/Sony Xperia Z1/LG G3/Asus ZF2/Samsung Galaxy S7/HTC U11
Borg

Telefon: S7

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert