Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Migracja kont z getne.pl do Google Play

Re: Migracja kont z getne.pl do Google Play

Postprzez Lukasz NE » piątek, 17 paź 2014, 08:45

Edek napisał(a):
Lukasz NE napisał(a):Edek, możesz jeszcze dodać na telefonie żony swoje konto Google i po zainstalowaniu NaviExperta z Google Play przeniosą się Twoje usługi do drugiego urządzenia. Na pierwotnym urządzeniu zostaną wtedy zablokowane.

OK, to brzmi nawet rozsądnie :)
Powiedz mi proszę jeszcze czy dobrze myślę, że przy takim rozwiązaniu nie trzeba byłoby czekać między użyciem navi u mnie, a potem u żony (gdy np. mój tel. padnie podczas nawigacji)? Pytam, bo dużo grzebię w telefonie, co niestety czasem powoduje nieprzewidziane problemy w najmniej odpowiednim momencie :D

Przeniesienie konta wraz ze wszystkimi wykupionymi usługami na inne urządzenie odbywa się natychmiastowo. Tak jak napisałem wyżej, musisz mieć tylko podpięte swoje konto Google w telefonie żony :)
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez Lukasz NE » piątek, 17 paź 2014, 08:47

sztaba napisał(a):Rozumiem, że jak przeniosę konto do GooglePlay, to później nie zainstaluję już aplikacji na swojej starej poczciwej Symbianowej Nokii?

Nie ma takiej opcji. Migracja dotyczy urządzeń z Androidem na pokładzie, dla Symbiana cały czas jest i będzie dostępna wersja z getne.pl.
Lukasz NE
Site Admin

Postprzez Lukasz NE » piątek, 17 paź 2014, 08:54

pwlsrs napisał(a):możliwość przełączania licencji pomiędzy kilkoma smartfonami jest dla mnie bardzo istotna, do tego dochodzą kody z alledrogo...dobrowolnie nie zamierzam uzależnić się od g play

Jeżeli chodzi o możliwość przełączania licencji, to Google Play oferuje taką możliwość jeżeli na innym urządzeniu zalogujesz się na to samo konto Google, z którego pobrałeś NaviExperta i masz na nim aktywną subskrypcję lub abonament. Przy takich przenoszeniach oczywiście usługi na pierwszym urządzeniu zostaną zablokowane.
Lukasz NE
Site Admin

Postprzez darkph » piątek, 17 paź 2014, 09:06

A czy takie przełączanie będzie automatyczne , czy trzeba będzie prosić o to wsparcie techniczne ?
Dotychczasowy pomysł z logowaniem jest dobrym rozwiązaniem - ponieważ użytkownik końcowy decyduje samodzielnie gdzie używać nawigacji.
Czy będzie to działało podobnie? - Mam na myśli że jak uruchomię nawigację na urządzeniu A to na urządzeniu B aplikacja przestanie działać ( i odwrotnie).
darkph
Użytkownik forum Użytkownik forum

Postprzez Qbek » piątek, 17 paź 2014, 09:10

darkph napisał(a):A czy takie przełączanie będzie automatyczne , czy trzeba będzie prosić o to wsparcie techniczne ?
Dotychczasowy pomysł z logowaniem jest dobrym rozwiązaniem - ponieważ użytkownik końcowy decyduje samodzielnie gdzie używać nawigacji.
Czy będzie to działało podobnie? - Mam na myśli że jak uruchomię nawigację na urządzeniu A to na urządzeniu B aplikacja przestanie działać ( i odwrotnie).

Nie będzie potrzebne wsparcie techniczne. Będzie tak jak piszesz w ostatnim zdaniu. Nie masz fona na Andku i konta w GP?

Ja na "śmierć" zapomniałem o kodach z okresu, gdy zgłaszaliśmy stacje paliw i mi przepadło 14 szt. 14.dniowych kodów :(
Qbek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez divest » piątek, 17 paź 2014, 09:33

Kod: Zaznacz cały
Dokonanie opłaty umożliwia automatyczne odtworzenie usług na koncie w przypadku zmiany telefonu lub utraty usług na obecnym urządzeniu. Koszt 2,99 jest jedynym kosztem jaki poniesiesz, by przenieść konto i odebrać dodatkowe miesiące nawigacji NaviExpert! Pamiętaj - by dokonać zakupu w Google Play należy wprowadzić numer karty kredytowej lub debetowej umożliwiającej płatności w internecie.

a czy jest inna możliwość opłaty?
nie chcę w GP podawać numeru swojej karty.
divest

Telefon: insignia 5x

Postprzez adamus » piątek, 17 paź 2014, 09:39

na pewno w tmobile ale inni operatorzy tez powinni to miec mozna dolaczyc platnosci z GP do faktury za telefon.
-------------------
Prowadzi Naviexpert Lifetime | Ostrzega Y. | Nagrywa Vicovation TF2 EZ
adamus

Telefon: Note 3

Postprzez divest » piątek, 17 paź 2014, 09:46

to jeszcze jedno pytanie:
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (26.03 KiB) Przeglądane 2760 razy

gdzie jest ten dodatkowy miesiąc?
(wczoraj aktywowałem kod-zdrapkę na 6 miesięcy)
divest

Telefon: insignia 5x

Postprzez Lukasz NE » piątek, 17 paź 2014, 10:20

darkph napisał(a):A czy takie przełączanie będzie automatyczne , czy trzeba będzie prosić o to wsparcie techniczne ?

Tak jak napisał już wyżej Qbek, działa to dokładnie w taki sposób, jak opisałeś w ostatnim zdaniu.
Lukasz NE
Site Admin

Postprzez Lukasz NE » piątek, 17 paź 2014, 10:28

Klusek napisał(a):A co z kodami, które już posiadam, ale ich jeszcze nie wykorzystywałem? Po migracji nie będę mógł ich wykorzystać. Mam je teraz wklepać do aplikacji i dopiero wtedy migrować?
I drugie pytanie. Jak wygląda sytuacja przy migracji przy korzystaniu z BETY wersji 9? Po migracji aplikacja pobrana z getne.pl raczej nie zaktualizuje tej ze sklepu Google. Jeżeli dobrze rozumuje chcąc testować betę muszę wstrzymać się z migracją albo migrować i pozbawić się dostępu do wersji beta.

Kody, które już posiadasz, możesz wpisać do aplikacji przed migracją, zakolejkują się w aplikacji.

Co do bety, to nie ma problemu, byśmy na czas jej trwania przydzielili Tobie abonament testowy :)
Lukasz NE
Site Admin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności