Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Migracja kont z getne.pl do Google Play

Migracja kont z getne.pl do Google Play

Postprzez Lukasz NE » środa, 15 paź 2014, 13:53

Cześć!

Jak zapewne część z Was zauważyła, na naszej stronie internetowej wprowadziliśmy ostatnio kilka zmian, głównie graficznych, ale nie tylko.

Jedną z nich jest zachęta do przeniesienia swego konta NaviExpert z getne.pl do Google Play. Jakie są z tego korzyści? Po pierwsze, każdy kto dokona migracji swoich aktywnych usług otrzyma za przeniesienie 1 miesiąc nawigacji na Polskę. Po drugie, otrzymacie możliwość wymiany zgromadzonych na swoim koncie punktów partnerskich na dodatkowe abonamenty. Każde 10 punktów można wymienić na miesiąc nawigacji na Polskę lub 15 punktów partnerskich przeznaczyć na miesiąc nawigacji z mapami Polski i Europy.

Przeniesienie konta z getne.pl do Google Play to także możliwość korzystania z automatycznych aktualizacji aplikacji, wyjątkowych promocji, a także poprawienie komfortu logowania do konta. Osoby korzystające z aplikacji pobranej ze strony getne.pl do tej pory posługiwały się numerem ID oraz hasłem. W Google Play, użytkownik identyfikowany jest po adresie mailowym używanym w tym markecie. To znaczne ułatwienie.

Nie musicie również się obawiać, że w trakcie migracji znikną jakiekolwiek usługi, które już wykupiliście. Przeniesienie dotyczy wszystkich usług - zarówno aktywnych, jak i oczekujących na aktywację na koncie getne.pl – włącznie z dodatkowo wykupionymi głosami czy abonamentami, których do tej pory nie oferowaliśmy w Google Play. Przeniesieniu podlegają także wszystkie zapisane punkty ulubione.

By dokonać przeniesienia usługi konieczne jest m.in. skorzystanie z dedykowanej strony: http://www.naviexpert.pl/migracja, podanie swojego nr ID oraz hasła do aplikacji, a także pobranie aplikacji z Google Play i wpisanie do niej dedykowanego kodu migracyjnego, który otrzyma każdy z użytkowników. Aby zakończyć migrację niezbędne jest niestety także dokonanie symbolicznej opłaty poprzez dokonanie zakupu całego pakietu migracyjnego za kwotę 2,99 zł. Jest to wymagane, by w przypadku zmiany telefonu lub utraty usług na obecnym urządzeniu w sposób automatyczny odtworzyć je na koncie. Jest to najniższa możliwa kwota transakcji dostępna w Google Play, a zarazem jedyny koszt, jaki ponosi użytkownik by skorzystać z wszelkich bonusów jakie oferujemy podczas migracji.

Czemu zdecydowaliśmy się na taki ruch? Zależy nam na tym, by ujednolicić naszą ofertę skierowaną do użytkowników naszej nawigacji. Google Play zyskuje coraz więcej użytkowników, a pobieranie aplikacji na Androida, z innych niż Google Play źródeł staje się coraz trudniejsze. Od dziś chcemy kierować większość ruchu właśnie do tego marketu.
Nie oznacza to, że rezygnujemy całkowicie ze wsparcia kanału getne.pl, podobnie jak proces migracji nie jest obowiązkowy. Google Play od tej pory staje się jednak naszym priorytetowym kanałem dystrybucji aplikacji na system Android i tam też w pierwszej kolejności będą trafiać najnowsze wersje i aktualizacje NaviExpert.
Lukasz NE
Site Admin
Użytkownik forum Użytkownik forum
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Re: Migracja kont z getne.pl do Google Play

Postprzez Edek » środa, 15 paź 2014, 14:07

Lukasz NE napisał(a):Nie oznacza to, że rezygnujemy całkowicie ze wsparcia kanału getne.pl, podobnie jak proces migracji nie jest obowiązkowy.

I chwała za to. Niejednokrotnie zdarzyło się że z powodu awarii telefonu lub wyczerpania się baterii korzystałem z NE na telefonie żony (także Android). Jak zapewne się domyślacie, żona ma osobne konto w Google Play i ja osobne, choć z nawigacji korzystałem tylko ja (żona nie ma nawet prawka). Nie trudno się zatem domyśleć, że mając nawigację zarejestrowaną na konto Google Play, musiałbym dla NE u żony mieć osobny abonament. No chyba, że jest sposób na to, aby na jej Androidzie, z jej kontem Google używać NE przypisanego do mojego konta Google.
Edek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez vtec_z » środa, 15 paź 2014, 15:14

Łukaszu, domyślam się, że migracja jest jednokierunkowa i wiąże użytkownika z systemem (brak migracji do innych systemów). Tak jest dla użytkowników Windows Phone.
Cieszy, że cały proces usprawniliście wyciągając wnioski z migracji do WP. Ja nie miałem tak łatwo i przyjaźnie gdy zmieniałem system z Symbiana na WP. Troszkę mi teraz żal ;)
First man, then machine (Soichiro Honda)
vtec_z
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Lumia 640XL LTE

Postprzez pwlsrs » środa, 15 paź 2014, 18:43

no dobra, ale migracja na NE z android marketu pozbawia nas możliwości korzystania z nawigacji na innym smartfonie jeżeli konto ma tam inny użytkownik
pwlsrs
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG G2

Postprzez Klusek » środa, 15 paź 2014, 18:49

I jeżeli dobrze kojarzę to w wersji z GP nie można korzystać ze zdrapek czy kodów dostępnych na Alledrogo za ułamek ceny abonamentu.
Klusek

Telefon: Xperia Z1

Postprzez Qbek » środa, 15 paź 2014, 21:13

Migracja zrealizowana :) choć z małym zgrzytem. Zamiast za punkty partnerskie dostać abo na Polskę, dostałem tez na Europę... Zaznaczyłem prawidłowo, właściwie samo już było zaznaczone.

Dobry pomysł.
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez lchmiel » czwartek, 16 paź 2014, 01:02

A co z "betami"? Na Play ich nie będzie.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez adamus » czwartek, 16 paź 2014, 06:37

migracja zrobiona - poszło bezproblemowo...
-------------------
Prowadzi Naviexpert Lifetime | Ostrzega Y. | Nagrywa Vicovation TF2 EZ
adamus

Telefon: Note 3

Postprzez Lukasz NE » czwartek, 16 paź 2014, 15:04

Edek napisał(a):
Lukasz NE napisał(a):Nie oznacza to, że rezygnujemy całkowicie ze wsparcia kanału getne.pl, podobnie jak proces migracji nie jest obowiązkowy.

I chwała za to. Niejednokrotnie zdarzyło się że z powodu awarii telefonu lub wyczerpania się baterii korzystałem z NE na telefonie żony (także Android). Jak zapewne się domyślacie, żona ma osobne konto w Google Play i ja osobne, choć z nawigacji korzystałem tylko ja (żona nie ma nawet prawka). Nie trudno się zatem domyśleć, że mając nawigację zarejestrowaną na konto Google Play, musiałbym dla NE u żony mieć osobny abonament. No chyba, że jest sposób na to, aby na jej Androidzie, z jej kontem Google używać NE przypisanego do mojego konta Google.

Edek, możesz jeszcze dodać na telefonie żony swoje konto Google i po zainstalowaniu NaviExperta z Google Play przeniosą się Twoje usługi do drugiego urządzenia. Na pierwotnym urządzeniu zostaną wtedy zablokowane.
Lukasz NE
Site Admin

Postprzez Lukasz NE » czwartek, 16 paź 2014, 15:06

vtec_z napisał(a):Łukaszu, domyślam się, że migracja jest jednokierunkowa i wiąże użytkownika z systemem (brak migracji do innych systemów). Tak jest dla użytkowników Windows Phone.
Cieszy, że cały proces usprawniliście wyciągając wnioski z migracji do WP. Ja nie miałem tak łatwo i przyjaźnie gdy zmieniałem system z Symbiana na WP. Troszkę mi teraz żal ;)

Tak, jest to migracja między kanałami dystrybucji, nie systemami operacyjnymi.
Lukasz NE
Site Admin

Następna strona

Powrót do Aktualności